See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af forbrændingsegnet affald
Beschreibung: Slagelse Kommunes, Vordingborg Kommunes, Sorø Kommunes, Ringsted Kommunes, Faxe Kommunes og Næstved Kommunes (herefter samlet benævnt ”Ordregiver”) udbud af kontrakt om behandling af forbrændingsegnet affald. Udbuddet angår forbrænding af ca. 185.500 ton forbrændingsegnet affald i hele kontraktperioden fordelt på følgende tre delaftaler: Delaftale 1: Restaffald for Sorø og Slagelse kommuner (ca. 16.000 ton per år). Delaftale 2: Restaffald for Vordingborg, Ringsted, Faxe og Næstved kommuner (ca. 26.500 ton per år). Delaftale 3: Storskrald og forbrændingsegnet affald fra genbrugspladser i Sorø, Slagelse, Vordingborg, Ringsted, Faxe og Næstved kommuner (ca. 10.500 ton per år).
Interne Kennung: 405488
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, hvilket indebærer, at enhver har ret til at afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513300 Verbrennung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Sorø og Slagelse kommuner
Beschreibung: Restaffald for Sorø og Slagelse kommuner (ca. 16.000 ton per år).
Interne Kennung: 1
Menge: 56 000 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Vordingborg, Ringsted, Faxe og Næstved kommuner
Beschreibung: Restaffald for Vordingborg, Ringsted, Faxe og Næstved kommuner (ca. 26.500 ton per år)
Interne Kennung: 2
Menge: 92 750 Tonnen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Sorø, Slagelse, Vordingborg, Ringsted, Faxe og Næstved kommuner
Beschreibung: Storskrald og forbrændingsegnet affald fra genbrugspladser i Sorø, Slagelse, Vordingborg, Ringsted, Faxe og Næstved kommuner (ca. 10.500 ton per år)
Interne Kennung: 3
Menge: 36 750 Tonnen