See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie.
Beschreibung: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ) – Opis przedm. zam. - Form. asort. - cen. - Pakiet nr 1: Heparyny, Pakiet nr 2: Produkty do żywienia pozajelitowego i dojelitowego, Pakiet nr 3: Płyny infuzyjne, Pakiet nr 4: Leki różne 1, Pakiet nr 5: Leki różne 2, Pakiet nr 6: Leki różne 3, Pakiet nr 7: Albuminy/Immunoglobuliny, Pakiet nr 8: Lorazepam, Pakiet nr 9: Immunoglobulina ludzka anty – D [1], Pakiet nr 10: Immunoglobulina ludzka anty – D [2], Pakiet nr 11: Produkty do żywienia niemowląt, dzieci i dorosłych, Pakiet nr 12: Leki różne 4, Pakiet nr 13: Leki różne 5, Pakiet nr 14: Leki różne 6, Pakiet nr 15: Leki różne 7, Pakiet nr 16: Leki różne 8, Pakiet nr 17: Produkty do żywienia dojelitowego, Pakiet nr 18: Leki różne 9, Pakiet nr 19: Paliperidon, Pakiet nr 20: Omeprazol/Pantoprazol, Pakiet nr 21: Leki różne 10, Pakiet nr 22: Leki różne 11, Pakiet nr 23: Leki różne 12, Pakiet nr 24: Leki różne 13, Pakiet nr 25: Tocilizumab, Pakiet nr 26: Propofol, Pakiet nr 27: Produkty do terapii nerkowej. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as. cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zam. zostały określone we Wzorze umowy – Zał. nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handl. produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zam. określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ust. z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farm . (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Art. med., zakwalifikowane jako wyrób med. - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ust. z dn. 07.04.2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestr. - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postęp (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Zał. nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Form. as.cen.– w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze.
Vorherige Bekanntmachung: 530463-2024
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem platformy zakupowej: https://zoznowadeba.ezamawiajacy.pl, strony internetowej Zamawiającego: zoznowadeba.pl oraz poczty elektronicznej podanej w Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej SWZ. Link do postępowania: https://zoznowadeba.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/208660. Opis przygotowania i składania ofert zgodnie z SWZ Rozdział XIII, XIV, XVIII. 2.Informacja na temat rozwiązań równoważnych zgodnie z SWZ Rozdział IV pkt. 4. 3.Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. Oferty złożone po upływie terminu składania ofert zostaną odrzucone. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe lub nieterminowe złożenie oferty. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny. Ofertę wraz z załącznikami Wykonawca składa tylko na Platformie pod ww. adresem. 4.Po zalogowaniu się i przejściu do konkretnego postępowania Wykonawca wybiera kafelek „FORMULARZ OFERTY/WNIOSKU” lub wybiera sekcję „Przygotowanie oferty”. Wykonawca składa ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. Wykonawca składa Ofertę poprzez:1) wypełnienie Formularza ofertowego (informacje zawarte w Załączniku nr 1 SWZ) oraz opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby umocowane; 2) dodanie w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty" dokumentów (załączników) określonych w niniejszej SWZ, podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby umocowane. Czynności określone powyżej realizowane są poprzez wybranie polecenia "Przeciągnij tutaj lub Wybierz plik z dysku", w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty" i wybranie docelowego pliku, który ma zostać wczytany; a) Wykonawca może, z poziomu platformy, podpisać załączone dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sekcji „Przygotowanie oferty”, w podsekcji „Dokumenty do oferty” i/lub podsekcji „Jednolity Europejski Dokument Zamówienia”. W tym celu wybiera akcję „Podpisz dokument” (ikona „pióra”), a następnie, po uruchomieniu kontrolki Szafir SDK, składa podpis. Uprzednio należy skonfigurować stanowisko do złożenia podpisu, czyli zainstalować dedykowany komponent Szafir SDK Web (dodatek do przeglądarki) oraz aplikację Szafir Host, która odpowiada za obsługę funkcjonalności podpisu elektronicznego w platformie eZamawiający. Aplikację Szafir Host można pobrać "tutaj". Po zainstalowaniu rozszerzenia Szafir SDK Web oraz aplikacji Szafir Host należy przeładować bieżącą stronę. Przed uruchomieniem platformy eZamawiający zaleca się w pierwszej kolejności podłączyć czytnik z kartą kryptograficzną do komputera. Podpisanie dokumentu za pomocą funkcjonalności systemowej wymaga uprzedniej konfiguracji stanowiska pod podpis, która została szczegółowo opisana w rozdziale XIII pkt. 6 – 11 SWZ. b) Poprawność złożenia podpisu z poziomu systemu potwierdzi: • Komunikat graficzny w kolumnie „Podpis”, w podsekcji „Dokumenty do oferty” i/lub podsekcji „Jednolity Europejski Dokument Zamówienia” . Aktualizacja dokumentu w rozszerzeniu „pdf” o formę podpisu PAdES (typ wewnętrzny) •Dołączenie bliźniaczego pliku o tej samej nazwie z rozszerzeniem CADES (typ zewnętrzny) – dotyczy dokumentów w rozszerzeniach innych niż „pdf” 3) Wykonawca winien opisać załącznik nazwą umożliwiającą jego identyfikację; 4) Dokumenty/pliki dołączone do systemu są weryfikowane pod względem złożonego podpisu elektronicznego, a system poprzez odpowiedni komunikat wskazuje czy dany plik jest podpisany, czy nie; 5) Wykonawca załączając dokument oznacza czy jest to: „Dokument jawny” – zawierający informacje niestanowiące tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji lub „Dokument zawiera tajemnicę przedsiębiorstwa” – dokument zawiera informacje stanowiące „tajemnice przedsiębiorstwa”; 6) Złożenie oferty wraz z załącznikami następuje poprzez polecenie „Złóż ofertę"; 7) Potwierdzeniem prawidłowo złożonej Oferty jest komunikat systemowy „Oferta została złożona” oraz wygenerowany raport złożonej oferty. Raport Wykonawca generuje z akcji "Historia zmian" pobierając odpowiedni plik na komputer. O terminie złożenia Oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie; 8) Po zapisaniu, plik jest w Systemie zaszyfrowany. Jeśli Wykonawca zamieścił niewłaściwy plik, może go usunąć zaznaczając plik i klikając akcję „usuń"; 9) Do upływu terminu składania ofert Wykonawca może samodzielnie wycofać złożoną przez siebie ofertę: W tym celu, w postępowaniu po rozwinięciu sekcji „Przygotowanie oferty” wybiera akcję „Wycofaj część oferty” lub z poziomu sekcji „Podgląd złożonej oferty” wybiera akcję „Wycofaj ofertę”; 10) Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 5. Wraz z przekazaniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca zobowiązany jest zastrzec w ofercie, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 1) Dokumenty zawierające inf. stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa powinny zostać załączone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Dokument zawiera tajemnicę przedsiębiorstwa". 6.Wczytanie załącznika następuje poprzez polecenie "Przeciągnij tutaj lub Wybierz plik z dysku", w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty". Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33680000 Waren für pharmazeutische Zwecke, 33692200 Produkte für die parenterale Ernährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1: Heparyny
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 1: Heparyny. Ilość pozycji asortymentowych: 7. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2: Produkty do żywienia pozajelitowego i dojelitowego
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 2: Produkty do żywienia pozajelitowego i dojelitowego. Ilość pozycji asortymentowych: 23. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3: Płyny infuzyjne
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 3: Płyny infuzyjne. Ilość pozycji asortymentowych: 34. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4: Leki różne 1
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 4: Leki różne 1. Ilość pozycji asortymentowych: 57. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5: Leki różne 2
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 5: Leki różne 2. Ilość pozycji asortymentowych: 11. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6: Leki różne 3
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 6: Leki różne 3. Ilość pozycji asortymentowych: 141. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7: Albuminy/Immunoglobuliny
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 7: Albuminy/Immunoglobuliny. Ilość pozycji asortymentowych: 5. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8: Lorazepam
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 8: Lorazepam. Ilość pozycji asortymentowych: 1. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9: Immunoglobulina ludzka anty - D [1]
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 9: Immunoglobulina ludzka anty - D [1]. Ilość pozycji asortymentowych: 2. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10: Immunoglobulina ludzka anty - D [2]
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 10: Immunoglobulina ludzka anty - D [2]. Ilość pozycji asortymentowych: 1. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11: Produkty do żywienia niemowląt, dzieci i dorosłych
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 11: Produkty do żywienia niemowląt, dzieci i dorosłych. Ilość pozycji asortymentowych: 26. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 12: Leki różne 4
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 12: Leki różne 4. Ilość pozycji asortymentowych: 2. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 12
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet nr 13: Leki różne 5
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 13: Leki różne 5. Ilość pozycji asortymentowych: 7. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 13
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet nr 14: Leki różne 6
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 14: Leki różne 6. Ilość pozycji asortymentowych: 12. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 14
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet nr 15: Leki różne 7
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 15: Leki różne 7. Ilość pozycji asortymentowych: 636. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 15
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet nr 16: Leki różne 8
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 16: Leki różne 8. Ilość pozycji asortymentowych: 16. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 16
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet nr 17: Produkty do żywienia dojelitowego
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 17: Produkty do żywienia dojelitowego. Ilość pozycji asortymentowych: 22. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 17
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet nr 18: Leki różne 9
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 18: Leki różne 9. Ilość pozycji asortymentowych: 8. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 18
Los: LOT-0019
Titel: Pakiet nr 19: Paliperidon
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 19: Paliperidon. Ilość pozycji asortymentowych: 3. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 19
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet nr 20: Omeprazol/Pantoprazol
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 20: Omeprazol/Pantoprazol. Ilość pozycji asortymentowych: 2. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 20
Los: LOT-0022
Titel: Pakiet nr 21: Leki różne 10
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 21: Leki różne 10. Ilość pozycji asortymentowych: 8. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 21
Los: LOT-0023
Titel: Pakiet nr 22: Leki różne 11
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 22: Leki różne 11. Ilość pozycji asortymentowych: 27. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 22
Los: LOT-0024
Titel: Pakiet nr 23: Leki różne 12
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 23: Leki różne 12. Ilość pozycji asortymentowych: 9. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 23
Los: LOT-0025
Titel: Pakiet nr 24: Leki różne 13
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 24: Leki różne 13. Ilość pozycji asortymentowych: 1. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 24
Los: LOT-0026
Titel: Pakiet nr 25: Tocilizumab
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 25: Tocilizumab. Ilość pozycji asortymentowych: 1. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 25
Los: LOT-0027
Titel: Pakiet nr 26: Propofol
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 26: Propofol. Ilość pozycji asortymentowych: 2. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 26
Los: LOT-0028
Titel: Pakiet nr 27: Produkty do terapii nerkowej
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów do żywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 27: Produkty do terapii nerkowej. Ilość pozycji asortymentowych: 3. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Form. as.-cen. Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości zamawianego produktu w zakresie ilości podanych w poszczególnych pozycjach danej części, zmiany mogą dotyczyć zmniejszenia lub zwiększenia ilości w granicach +/- 30 %, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej wartości danej części (pakietu). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Zamawiający nie ogranicza przedmiotu zamówienia do leków wymienionych z nazwy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych – leków/preparatów równoważnych tzn. takich, które mają ten sam skład, dawkę i postać farmaceutyczną. W tej pozycji należy wówczas podać odpowiednią nazwę handlową oraz kod EAN produktu (jeżeli do posiada). b) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późn.zm.) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów); Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). IV. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.07.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę produktów leczniczych, wyrobów farmaceutycznych, produktów dożywienia pozajelitowego oraz płynów do terapii nerkowej, których termin obowiązywania to: 31.07.2025 r. V. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 27 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: SPZZOZ.NZ.I.382.8.2025 Pakiet nr 27