2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa zespołu agregatów kogeneracyjnych na terenie miasta Wołomin
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie (w tym razie takiej konieczności wykonanie zamiennych Projektów Budowlanych) i budowa zespołu agregatów kogeneracyjnych na terenie miasta Wołomin, poprzez przyłączenie kogeneracyjnych źródeł ciepła w czterech Lokalizacjach w Wołominie. Więcej informacji w pkt 5.1. ogłoszenia. 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320) – zwana dalej „Pzp” lub „ustawą Pzp" oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp, przy czym: 1) Zamawiający w ramach niniejszego przetargu przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji zgodnie z art. 441 Pzp. Skorzystanie z Prawa Opcji jest wyłącznym uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują ani nie będą przysługiwać żadne roszczenia w przypadku, gdy Zamawiający z Prawa Opcji nie skorzysta lub skorzysta w mniejszym zakresie niż wskazano w niniejszej SWZ. 2) Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z Prawa Opcji w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na usługi Wykonawcy w okresie realizacji Umowy Serwisowej, lecz nie dłużej niż do zakończenia okresu 6 lat od daty podpisania protokołu Odbioru Końcowego w ramach Umowy Wykonawczej. 3) Zamawiający będzie miał prawo skorzystać z Prawa Opcji po złożeniu Wykonawcy pisemnego zawiadomienia najpóźniej na 1 miesiąc przed osiągnięciem limitu 40 000 mth przez pierwszy z Obiektów objętych Umową Serwisową. 4) Prawo Opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru Umowy Serwisowej, a świadczenia realizowane w ramach Opcji są tożsame/ściśle związane z Przedmiotem Zamówienia podstawowego w ramach Umowy Serwisowej. 2. Szacunkowa wartość Zamówienia (w której uwzględniono możliwość zastosowania Prawa Opcji) przekracza kwotę określoną w Obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 3 grudnia 2023 r. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów, wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.4. Finansowanie Zadania pn. „Budowa zespołu agregatów kogeneracyjnych na terenie miasta Wołomin”: Zadanie jest przewidziane do finansowania z Programu Priorytetowego Kogeneracja Powiatowa (NFOŚiGW) z pożyczki i dotacji i / lub z pożyczki udzielonej przez WFOŚiGW w ramach programu WFOŚiGW OA- P1 (2025) "Zadania z zakresu ochrony powietrza" oraz ze środków własnych Zamawiającego. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w przypadku, gdy środki publiczne z NFOŚiGW lub WFOŚiGW, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane, a także w sytuacji, gdy: - nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty; - wszystkie oferty podlegały odrzuceniu; - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty; - wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć; - postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego; - wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263. 7. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert a także po upływie terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania, wybór oferty oraz zawarcie umowy jest nieuzasadnione – unieważnienie może nastąpić tylko w przypadkach wskazanych w Pzp (art. 255 Pzp).
Interne Kennung: DISiOŚ/19/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251000 Bauarbeiten für Kraftwerke und Heizkraftwerke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09323000 Fernwärme, 42110000 Turbinen und Motoren, 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel, 45000000 Bauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231221 Bau von Gasversorgungsleitungen, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45232221 Umspann-Unterstation, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45251000 Bauarbeiten für Kraftwerke und Heizkraftwerke, 45251200 Bau von Heizzentralen, 45251240 Bau von Deponiegas-Stromerzeugungsanlagen, 45251250 Bau von Fernheizzentralen, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45317200 Elektroinstallationsarbeiten für Transformatoren, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 50500000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen, Metallbehältern und Maschinen, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen, 50532100 Reparatur und Wartung von Elektromotoren, 50532200 Reparatur und Wartung von Transformatoren, 50532300 Reparatur und Wartung von Generatoren, 50532400 Reparatur und Wartung von Stromverteilungsanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 50300000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Personalcomputern, Büromaschinen, Fernmeldeanlagen und audiovisuellen Anlagen, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 50532300 Reparatur und Wartung von Generatoren, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen, 50720000 Reparatur und Wartung von Zentralheizungen, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie (w tym razie takiej konieczności wykonanie zamiennych Projektów Budowlanych) i budowa zespołu agregatów kogeneracyjnych na terenie miasta Wołomin, poprzez przyłączenie kogeneracyjnych źródeł ciepła w czterech Lokalizacjach w Wołominie, tj.: 1. Przy ul. Szosa Jadowska 49, na dz. ew. nr 4/3 obr. 01 Nowe Lipiny w Wołominie – Lokalizacja EC1 (budynek) 2. Przy ul. Rejtana na dz. ew. nr 147/12 obr. 27 Wołomin – Lokalizacja EC2 (budynek) 3. Przy ul. Reja, na dz. ew. nr 46/2 obr. 24 Wołomin - Lokalizacja EC3 (zabudowa kontenerowa) 4. Przy ul. Armii Krajowej na dz. ew. nr 176/36 obr. 21 Wołomin – Lokalizacja EC4 (zabudowa kontenerowa) Realizacja Zadania Inwestycyjnego polega na wykonaniu wszelkich działań mających na celu dostarczenie w pełni sprawnych i działających Elektrociepłowni, we wskazanych Lokalizacjach, obejmujących: Zabudowę kontenerową lub Obiekt budowlany wg wymagań (Budynek), w którym Wykonawca posadowi jedną jednostkę wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji (tj. Jednostkę Wytwórczą). Zadanie Inwestycyjne obejmuje w szczególności wykonanie dokumentacji projektowej, budowę, uruchomienie i przygotowanie Obiektów do samodzielnej eksploatacji przez Zamawiającego, w tym szkolenie personelu Zamawiającego. Każda Jednostka Kogeneracyjna musi współpracować z istniejącym systemem ciepłowniczym w sposób nie powodujący zakłóceń w jego funkcjonowaniu. Podstawowym celem Zadania Inwestycyjnego jest przygotowanie Projektów Wykonawczych, budowa i przygotowanie do późniejszej eksploatacji przez Zamawiającego układów wysokosprawnej kogeneracji zasilanej gazem ziemnym typ E w oparciu o technologię silników spalinowych na ww. lokalizacjach, należących do Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie Sp. z o. o. Projektowany Obiekt ma za zadanie: • jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i termicznej w skojarzeniu z możliwie najefektywniejszym wykorzystaniem energii chemicznej zawartej w paliwie gazowym, • ograniczenie wpływu energetycznego spalania paliw stałych na środowisko naturalne, • poprawę bezpieczeństwa dostaw ciepła do systemu ciepłowniczego. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania usług projektowych oraz robót budowlanych zgodnie z prawem polskim, w szczególności z przepisami techniczno - budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie. Przystępując do realizacji Zadania należy mieć na uwadze, iż jego celem jest budowa modułu silników gazowych do skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w sposób, który pozwoli osiągnąć zakładane parametry gwarantowane, w tym deklarowane przez Wykonawcę w Ofercie. Tym samym Wykonawca winien dołożyć należytej staranności na etapie projektowania i doboru urządzeń i materiałów oraz rozwiązań konstrukcyjnych, technicznych, funkcjonalnych, które pozwolą osiągnąć zakładany efekt. Do budowy zostaną wykorzystane wyłącznie fabrycznie nowe urządzenia wyprodukowane w okresie 24 miesięcy przed datą podpisania protokołu Odbioru Końcowego. Zamawiający wskazuje ponadto, że Wykonawca (lub będący dostawcą Agregatów Kogeneracyjnych Podwykonawca lub dalszy podwykonawca) musi posiadać autoryzację producenta Agregatów Kogeneracyjnych (lub odrębnie silników gazowych i generatorów elektrycznych – dotyczy przypadku, gdy są różni producenci tych składowych Agregatów Kogeneracyjnych) na wykonywanie usług serwisowych dla oferowanych w postępowaniu o udzielenie zamówienia Agregatów Kogeneracyjnych. Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na Roboty Budowlane, inne roboty, w tym Dostawy i Usługi oraz gwarancji i rękojmi na Serwis zgodnie z warunkami określonymi we wzorze Umowy Wykonawczej i we wzorze Umowy Serwisowej. Wykonawca sporządzając ofertę jest zobowiązany uwzględnić zarówno zapisy Programu Funkcjonalno – Użytkowego jak i zapisy Umowy Wykonawczej i Umowy Serwisowej – wraz z załącznikami do tych umów, jako dokumentów określających całość Przedmiotu Zamówienia. Przedmiotem Zamówienia, oprócz zaprojektowania i wykonania Robót Budowlanych, Dostaw i Usług związanych z budową zespołu Agregatów Kogeneracyjnych na terenie miasta Wołomin jest również usługa serwisu przeglądowo-naprawcza gwarantująca utrzymanie każdego z Obiektów, w tym w szczególności Agregatów Kogeneracyjnych, w pełnej gotowości do pracy, usługa ta ma być realizowana przez okres podstawowy wynoszący 147 000 mth łącznej pracy Agregatów Kogeneracyjnych - szczegóły w SWZ. Zamawiający zastrzega sobie Prawo Opcji polegające na zwiększeniu liczby motogodzin objętych Umową Serwisową o dodatkowe 13 000 mth łącznie dla wszystkich czterech Obiektów w ramach całej Umowy Serwisowej. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania w ramach Umowy Serwisowej następujących czynności: a) Obsługa bieżąca i konserwacja zgodnie z zaleceniami producentów urządzeń b) Przeglądy okresowe (z wyłączeniem remontu głównego/kapitalnego) c) Wymiana części eksploatacyjnych (filtry, oleje, świece, itp.) d) Wymiana komponentów zgodnie z harmonogramem prewencyjnym (opis czynności) i Harmonogramem prac serwisowych e) Diagnostyka i monitoring parametrów pracy f) Usuwanie Wad, Awarii i Usterek powstałych po zakończeniu Okresu gwarancji jakości i rękojmi udzielonej w ramach Umowy Wykonawczej g) Prowadzenie dokumentacji eksploatacyjnej i serwisowej h) Zapewnienie dostępności części zamiennych w magazynie podręcznym i) Dyspozycyjność serwisu 24/7/365. Przedmiot Zamówienia szczegółowo opisuje Program Funkcjonalno - Użytkowy -załącznik nr 1 do SWZ.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251200 Bau von Heizzentralen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie Prawo Opcji polegające na zwiększeniu liczby motogodzin objętych Umową Serwisową o dodatkowe 13 000 mth (które mogą być rozdzielone pomiędzy cztery Obiekty), na tych samych warunkach cenowych i jakościowych. Realizacja Prawa Opcji nastąpi na podstawie oświadczenia Zamawiającego złożonego na piśmie, najpóźniej na 1 miesiąc przed osiągnięciem limitu 40 000 mth przez pierwszy Obiekt.