296946-2025 - Wettbewerb
Polen – Chipkartenleser – Wdrożenie zintegrowanego systemu Nowej Pilskiej Karty Miejskiej wraz ze sprzedażą biletów za pomocą metod płatności zbliżeniowych i rozbudową systemu dynamicznej informacji pasażerskiej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWdrożenie zintegrowanego systemu Nowej Pilskiej Karty Miejskiej wraz ze sprzedażą biletów za pomocą metod płatności zbliżeniowych i rozbudową systemu dynamicznej informacji pasażerskiej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie: 1) Systemu karty miejskiej obejmującego: a) sprzedaż biletów jednorazowych i okresowych za pośrednictwem aplikacji mobilnej i w portalu pasażera, b) wirtualny magazyn biletów integrujący sprzedaż biletów, c) podsystem i urządzenia do przeprowadzania kontroli biletów, d) podsystem zarządzania opłatami dodatkowymi i procesem windykacji wraz z niezbędnymi urządzeniami, e) wyposażenie pojazdów w urządzenia kasowniki umożliwiające: - kasowanie biletów papierowych, - rejestrację rozpoczęcia i zakończenia podróży, - zakup biletów w formie bezgotówkowej przy użyciu karty bezstykowej, w tym karty płatniczej bez wydania biletu; 2) Tablicy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w technologii e-papier wraz ogniwem fotowoltaicznym. 2. Karta miejska będzie miała główną funkcjonalność biletu komunikacji miejskiej z podsystemem lojalnościowej karty mieszkańca. 3. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi szkolenie 15 pracowników zamawiającego dotyczące obsługi i eksploatacji przedmiotu zamówienia oraz cyberbezpieczeństwa. Szczegóły dotyczące szkolenia zawiera zał. nr 4 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 4. Pełen zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w zał. nr 4 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 5. Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z rozp. Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. Zamawiający prowadzi postępowanie za pośrednictwem Platformy zakupowej MarketPlanet. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania akceptuje warunki korzystania z Platformy zakupowej MarketPlanet. Udział w niniejszym postępowaniu możliwy jest pobezpłatnej rejestracji/utworzeniu darmowego konta. Link do rejestracji: https://oneplace. marketplanet.pl/poczatek Ogólne zasady korzystania z Platformy: a) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania wykonawcy do Systemu na subdomenie MZK Piła https://mzkpila.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl b) wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło. c) po zalogowaniu należy wybrać zakładkę rejestracja (po wypełnieniu formularza rejestracyjnego należy wysłać wniosek rejestracyjny do weryfikacji – przy pomocy przycisku „wyślij wniosek”). Zamawiający określa dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego: a) dokumenty w formacie „pdf” zaleca się podpisywać formatem PAdES, b) dokumenty w formacie innym niż „pdf” zaleca się podpisywać formatem XAdES, przy czym wykonawca zobowiązany jest wtedy załączyć oprócz dokumentu, którego podpis dotyczy, oddzielny plik z podpisem, czyli 2 pliki. Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie: a) stały dostęp do sieci Internet o przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC, o konfiguracji: pamięć min. 2 GB RAM, procesor Intel IV 2 GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0, d) włączona obsługa JavaScript, e) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny, obsługujący pliki w formacie pdf. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych, tj., w szczególności: .pdf, .xls, .doc, .docx, zip, rar, jpg, przy czym ze względów technicznych zaleca się stosowanie formatu .pdf o wielkości plików do 2 GB. RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozp. Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fiz. w związku z przetwarzaniem danych osob. i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1. Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 rozp. 2016/679, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp. 2.Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art.16 rozp. 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania ani zmianą postanowień umowy. Pełen zakres obowiązków dot. RODO zawiera SWZ.
Interne Kennung2024/PN/05
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający informuje, że pełen opis procedury znajduje się w SWZ zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://mzkpila.ezamawiajacy.pl/pn/mzkpila/demand/203486/notice/public/details Na ofertę składają się następujące dokumenty: 1) wypełniony formularz ofertowy (zał. nr 1 do SWZ); UWAGA: Formularz generowany przez Platformę jest „narzędziem technicznym”, niezbędnym do złożenia oferty na Platformie, nie stanowi on jednak faktycznego formularza oferty. Brak złożenia formularza ofertowego,zgodnego z zał. nr 1 do SWZ będzie stanowił podstawę do odrzucenia oferty (art. 226 ust. 1 pkt 6) Pzp). W przypadku rozbieżności w treści między formularzem ofertowym (zał. nr 1 do SWZ) a formularzem generowanym przez Platformę, jako wiążącą zamawiający uzna treść zał. nr 1 do niniejszej SWZ; 2) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), - Zamawiający informuje, że w Części IV JEDZ dopuszcza możliwość wypełnienia tego dokumentu jedynie w sekcji α (alfa) – „ogólne oświadczenie” i w związku z tym Wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. - Dokument JEDZ sporządza się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. - Wykonawca wypełnia JEDZ za pośrednictwem platformy – przechodząc do zakładki JEDZ i klikając „uzupełnij JEDZ”. - Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, składa także JEDZ dotyczące tych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu. - W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców (konsorcjum) JEDZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3)Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) podmiotów, na których zasoby wykonawca się powołuje – jeżeli dotyczy. 4) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – jeżeli dotyczy. 5) dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania, w postaci: a) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru (wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tego dokumentu, jeżeli zamawiający może go uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów) lub: b) pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentu wskazanego w lit. a); Jeżeli Wykonawca nie posiada pełnomocnictwa w formie elektronicznej, a posiada dla danej osoby pełnomocnictwo tylko w formie pisemnej, tj. z własnoręcznymi podpisami osób uprawnionych do jego udzielenia – może złożyć kopię pełnomocnictwa, ale notarialnie poświadczoną elektronicznie, co oznacza, że musi ją podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym notariusz, 6) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Pzp (jeżeli dotyczy) – załącznik nr 2 do SWZ, 7) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp (jeżeli dotyczy) – załącznik nr 3 do SWZ, 8) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022) – załącznik nr 9 do SWZ, 9) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (art.5 k Rozporządzenia RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r.) – załącznik nr 10 do SWZ. 10) dokument potwierdzający wniesienie wadium, 11) przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku polskim: certyfikaty lub sprawozdania z badań potwierdzające spełnienie przez dostarczane w ramach zamówienia kasowniki następujących norm: a) Regulamin EKG ONZ 10.06, b) IP54 (zgodnie z PN-EN 60529), c) IK07 (zgodnie z PN-EN 62262), d) Bezpieczeństwo przeciwpożarowe (zgodnie z PN-EN 45545 lub PN-K 02511:2000), e) Zgodność z PN-EN 50155 Oświadczenia z pkt. 8 i 9 składa wykonawca, każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz każdy podmiot udostępniający zasoby.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233300 Chipkartenleser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72322000 Datenverwaltung, 72210000 Programmierung von Softwarepaketen, 79941000 Gebührenerhebung, 30123100 Fahrscheinentwerter, 34980000 Fahrscheine
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie: 1) Systemu karty miejskiej obejmującego: a) sprzedaż biletów jednorazowych i okresowych za pośrednictwem aplikacji mobilnej i w portalu pasażera, b) wirtualny magazyn biletów integrujący sprzedaż biletów, c) podsystem i urządzenia do przeprowadzania kontroli biletów, d) podsystem zarządzania opłatami dodatkowymi i procesem windykacji wraz z niezbędnymi urządzeniami, e) wyposażenie pojazdów w kasowniki umożliwiające: - kasowanie biletów papierowych, - rejestrację rozpoczęcia i zakończenia podróży, - zakup biletów w formie bezgotówkowej przy użyciu karty bezstykowej, w tym karty płatniczej bez wydania biletu; 2) Tablicy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w technologii e-papier wraz ogniwem fotowoltaicznym. 2. Karta miejska będzie miała główną funkcjonalność biletu komunikacji miejskiej z podsystemem lojalnościowej karty mieszkańca. 3. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi szkolenie 15 pracowników zamawiającego dotyczące obsługi i eksploatacji przedmiotu zamówienia oraz cyberbezpieczeństwa. Szczegóły dotyczące szkolenia zawiera zał. nr 4 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 4. Pełen zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w zał. nr 4 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung2025/PN/05
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72322000 Datenverwaltung, 72210000 Programmierung von Softwarepaketen, 79941000 Gebührenerhebung, 72416000 Anbieter von Anwendungen, 30123100 Fahrscheinentwerter, 34980000 Fahrscheine