2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prækvalifikation til hovedentreprisen for tilbygning til Fjernvarme Horsens ny kedellinjer
Beschreibung: Projektet vedrører opførelse af bygningsarbejder i forbindelse med Fjernvarme Horsens A.m.b.a opførelse af ny tilbygning bestående af ny kedelhal på ca. 1200 m2 og nyt flislager på ca. 760 m2. Udbuddet gennemføres som en hovedentreprise i et begrænset udbud, jf. udbudslovens §58 og iht. Forsyningsvirksomhedsdirektivet, hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene, jf. afsnit 2, og opfylder mindstekrav til egnethed, kan ansøge om prækvalifikation. Det vil udelukkende være de prækvalificerede virksomheder, der vil have mulighed for at afgive tilbud. Ordregiver vil prækvalificere 5 ansøgere, medmindre der modtages mindre end 5 egnede ansøgninger om prækvalifikation. Såfremt der modtages mere end 5 ansøgninger om prækvalifikation, der er egnet til at udføre opgaven, vil Ordregiver udvælge de 5 bedst egnede ansøgere udfra ansøgningerne. Der henvises til udbudsmaterialet, specifikt 'B01 Udbudsbetingelser' for nærmere beskrivelse af proceduren.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251200 Bau von Heizzentralen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Projektet vedrører opførelse af bygningsarbejder i forbindelse med Fjernvarme Horsens A.m.b.a opførelse af ny tilbygning bestående af ny kedelhal på ca. 1200 m2 og nyt flislager på ca. 760 m2
Interne Kennung: Hovedentreprise