297167-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer – Udbud vedr. leje af mobil udstillingstrailer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud vedr. leje af mobil udstillingstrailer
BeschreibungNærværende udbud vedrører leje af en mobil udstillingstrailer til brug for landsdækkende rekrutteringsaktiviteter. Den mobile udstillingstrailer består af en førervogn med tilkoblet trailer og skal anvendes med henblik på at øge kendskabet til Danmarks Fængsler uddannelser og karrieremuligheder. Udbuddet omfatter endvidere tilknyttede serviceydelser, herunder gennemførelse af kørsel efter ordregivers køreplan, som bl.a. består af koordinering af transport, indhentning af nødvendige tilladelser, kontakt med relevante lokationer samt øvrig praktisk håndtering i forbindelse med arrangementer. Traileren skal indrettes som et oplevelsescenter efter ordregivers koncept. Leverandøren forestår den praktiske realisering, herunder indretning, opbygning og levering af nødvendige materialer, inventar og tekniske installationer.
Interne Kennung25-15-0485
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke, 34220000 Anhänger, Sattelanhänger und fahrbare Großbehälter, 79952000 Event-Organisation
5. Los
LosLOT-0000