2. Verfahren
Verfahren
Titel: API Management
Beschreibung: Het huidige contract met de oplossing API Connect van IBM, loopt van rechtswege af d.d. 31-12-2026. Dit betekent dat de Opdrachtgever vanaf 1 januari 2027 API Connect niet meer kan gebruiken en de dienstverlening stopt. Aangezien de behoefte voor een API management oplossing na deze datum blijft, dient de Opdrachtgever functioneel aan te besteden. Uit de aanbesteding kan een andere API management oplossing komen dan API Connect van IBM. Om deze reden dient de Opdrachtgever rekening te houden met een periode voor de realisatie, configuratie en migratie naar een nieuwe Oplossing. Er is dan ook voor gekozen om uiterlijk in Q2 2025 een aanbesteding te publiceren waarbij rekening wordt gehouden met 1 jaar realisatie van de te verwerven Oplossing en een ½ jaar migratie van API Connect van IBM naar de nieuwe Oplossing. Voorzien zijn naar schatting 5 miljoen berichten en 10 API’s in het eerste jaar. Dit is het eerste jaar redelijk zeker binnen de Opdrachtgever. Deze 5 miljoen berichten en 10 API’s zullen gedurende de looptijd van het contract doorgroeien tot naar verwachting 10 -15 miljard berichten en 600 - 1000 API’s per jaar. Dit is wel afhankelijk van hoe snel de toegezegde groei binnen de Opdrachtgever ook zal plaatsvinden. Uitgebreidere informatie terug te vinden in Paragraaf 2.5 Beschrijvend document.
Interne Kennung: IUC24-019
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Gezien het aantal potentiële inschrijvers (< 10 er zijn slechts 5 tot 6 partijen die kunnen voldoen aan hetgeen er gevraagd gaat worden), de kortere doorlooptijd van de procedure en om volledige marktwerking ten aanzien van de opdracht te bevorderen is in overleg met het aanbestedingsteam gekozen voor de variant ‘Europese openbare aanbesteding’.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: API management oplossing
Beschreibung: Het afsluiten van een Overeenkomst voor het leveren van de Oplossing inclusief Implementatie, Beheer, Onderhoud en Support om zo de API management functionaliteit te bieden voor zowel intern API -verkeer als extern API- verkeer bij de Opdrachtgever.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Verlengingsopties