297466-2026 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu. Zamówienie zostało podzielone na 3 części: 1) kredyt długoterminowy na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i wykup obligacji w kwocie 15 000 000,00 PLN, 2) kredyt długoterminowy na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i wykup obligacji w kwocie 16 100 000,00 PLN, 3) kredyt długoterminowy na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 16 800 000,00PLN
Interne KennungWBS.271.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść zamówienia nr 1 - kredyt długoterminowy na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i wykup obligacji
Beschreibung1) kredyt długoterminowy na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i wykup obligacji, 2) kwota kredytu: 15 000 000,00 PLN, 3) okres kredytowania: lata 2026 - 2037, 4) spłata kredytu w ratach kwartalnych w latach 2031 – 2037: 2031 r. – 480 000,00 zł (4 x 120 000,00 zł), 2032 r. – 2 400 000,00 zł (4 x 600 000,00 zł), 2033 r. – 2 400 000,00 zł (4 x 600 000,00 zł), 2034 r. – 2 400 000,00 zł (4 x 600 000,00 zł), 2035 r. – 2 400 000,00 zł (4 x 600 000,00 zł), 2036 r. – 2 400 000,00 zł (4 x 600 000,00 zł), 2037 r. – 2 520 000,00 zł (4 x 630 000,00 zł), 5) spłata odsetek w okresach kwartalnych w latach 2026 – 2037, 6) kwartalna spłata rat kapitałowych i odsetek będzie następować w ostatnim dniu roboczym kwartału, 7) oprocentowanie kredytu będzie wyrażone jako suma stawki WIBOR 3M i marży banku, 8) zabezpieczenie: weksel własny Zamawiającego in blanco wraz z deklaracją wekslową (kontrasygnowany przez Skarbnika Miasta), 9) kredyt będzie pobrany transzami lub jednorazowo w okresie od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2026 r., 10) kredyt może być niewykorzystany w całości.
LosLOT-0002
TitelCzęść zamówienia nr 2 - kredyt długoterminowy na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i wykup obligacji
Beschreibung1) kredyt długoterminowy na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i wykup obligacji, 2) kwota kredytu: 16 100 000,00 PLN, 3) okres kredytowania: lata 2026 - 2037, 4) spłata kredytu w ratach kwartalnych w latach 2031 – 2037: 2031 r. – 520 000,00 zł (4 x 130 000,00 zł), 2032 r. – 2 600 000,00 zł (4 x 650 000,00 zł), 2033 r. – 2 600 000,00 zł (4 x 650 000,00 zł), 2034 r. – 2 600 000,00 zł (4 x 650 000,00 zł), 2035 r. – 2 600 000,00 zł (4 x 650 000,00 zł), 2036 r. – 2 600 000,00 zł (4 x 650 000,00 zł), 2037 r. – 2 580 000,00 zł (4 x 645 000,00 zł), 5) spłata odsetek w okresach kwartalnych w latach 2026 – 2037, 6) kwartalna spłata rat kapitałowych i odsetek będzie następować w ostatnim dniu roboczym kwartału, 7) oprocentowanie kredytu będzie wyrażone jako suma stawki WIBOR 3M i marży banku, 8) zabezpieczenie: weksel własny Zamawiającego in blanco wraz z deklaracją wekslową (kontrasygnowany przez Skarbnika Miasta), 9) kredyt będzie pobrany transzami lub jednorazowo w okresie od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2026 r., 10) kredyt może być niewykorzystany w całości.
LosLOT-0003
TitelCzęść zamówienia nr 3 - kredyt długoterminowy na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu
Beschreibung1) kredyt długoterminowy na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu, 2) kwota kredytu: 16 800 000,00 PLN, 3) okres kredytowania: lata 2026 - 2037, 4) spłata kredytu w ratach kwartalnych w latach 2027 – 2037: 2027 r. – 400 000,00 zł (4 x 100 000,00 zł), 2028 r. – 400 000,00 zł (4 x 100 000,00 zł), 2029 r. – 400 000,00 zł (4 x 100 000,00 zł), 2030 r. – 400 000,00 zł (4 x 100 000,00 zł), 2031 r. – 5 600 000,00 zł (4 x 1 400 000,00 zł), 2032 r. – 1 600 000,00 zł (4 x 400 000,00 zł), 2033 r. – 1 600 000,00 zł (4 x 400 000,00 zł), 2034 r. – 1 600 000,00 zł (4 x 400 000,00 zł), 2035 r. – 1 600 000,00 zł (4 x 400 000,00 zł), 2036 r. – 1 600 000,00 zł (4 x 400 000,00 zł), 2037 r. – 1 600 000,00 zł (4 x 400 000,00 zł), 5) spłata odsetek w okresach kwartalnych w latach 2026 – 2037, 6) kwartalna spłata rat kapitałowych i odsetek będzie następować w ostatnim dniu roboczym kwartału, 7) oprocentowanie kredytu będzie wyrażone jako suma stawki WIBOR 3M i marży banku, 8) zabezpieczenie: weksel własny Zamawiającego in blanco wraz z deklaracją wekslową (kontrasygnowany przez Skarbnika Miasta), 9) kredyt będzie pobrany transzami lub jednorazowo w okresie od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2026 r., 10) kredyt może być niewykorzystany w całości.