2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu krótkoterminowego z przeznaczeniem na sfinansowanie inwestycji
Beschreibung: Udzielenie i obsługa kredytu krótkoterminowego w kwocie 3 287 790,00 zł (słownie: trzy miliony dwieście osiemdziesiąt siedem tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt złotych 00/100) na rzecz Zamawiającego. 2. Kod CPV: 661130000-5 Usługi udzielania kredytu 3. Cel Kredytu Kredyt będzie przeznaczony na sfinansowanie inwestycji pn: „Modernizacja infrastruktury wodociągowej wraz z rozbudową sieci w Gminie Ciechanowiec” 4. Podstawowe dane o kredycie - Kredyt zostanie udzielony na okres od dnia podpisania umowy do dnia spłaty tj. do 25.02.2027r - Uruchomienie kredytu nastąpi na pisemny wniosek Zamawiającego, złożony do Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od jego złożenia. - Spłata kredytu może nastąpić w częściach lub w całości, w zależności od wpływu środków finansowych do Zamawiającego. Zamawiający przewiduje zwrot poniesionych kosztów z przyznanej dotacji oraz zwrotu podatku VAT w łącznej wysokości 3 287 790 zł. - Kredyt udzielony zostanie w walucie polskiej (PLN) - Oprocentowanie kredytu oparte będzie o zmienną stopę procentową WIBOR 1M powiększoną o stałą niezmienną marże Banku (wysokość marży zostanie określona w ofercie) - Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych, - Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych opłat lub prowizji, poza kosztem odsetek. 5. Zamawiający zastrzega sobie że nie będzie ponosił dodatkowych opłat od kredytu tj: - Prowizji przygotowawczej. - prowizji od wcześniejszej całkowitej spłaty kredytu, - prowizji od częściowej spłaty kredytu, - prowizji za prolongatę (przedłużenie terminu umowy), 6. Pozostałe warunki Kredyt nie będzie mógł być wypowiedziany przed upływem terminu obowiązywania umowy, o ile Zamawiający terminowo obsługuje zadłużenie. - Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wszelkich czynności administracyjnych i formalno prawnych niezbędnych do realizacji usługi udzielenia kredytu. - W szczególnie uzasadnionych przypadkach na wniosek Zamawiającego dopuszcza się możliwość (za zgodą Banku) – przesunięcia terminu spłaty kredytu. Powyższy wniosek powinien być przedłożony przez Zamawiającego nie później niż na 1 miesiąc przed terminem wskazanym w pkt 4. - w przypadku wystąpienia prolongaty warunki dotychczasowej zawartej umowy pozostają bez zmian.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 8. Zgodnie z art. 138 pkt. 1 Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy niż 15 dni, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o ile wstępne ogłoszenie informacyjne zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, i zostało zamieszczone w profilu nabywcy na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione W świetle powyższego przepisu Zamawiający zdecydował się na skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem pełnego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert konieczne jest do ochrony interesów Zamawiającego wynikającego z możliwości doznania przez niego uszczerbku w postaci braku możliwości spełnienia warunków rozliczenia inwestycji co wiąże się z kolei z nie wykonaniem ostatecznej płatności do ostatecznego dnia wyznaczonego przez instytucje finansującą. Niewykonanie ostatecznej płatności za wykonywana inwestycje wiąże się z cofnięciem otrzymanego dofinansowania. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione. Należy również podkreślić że przygotowanie przez wykonawców oferty na usługę udzielenia kredytu nie powinno być czasochłonne (w porównaniu np. do zamówienia na dostawy specjalistyczne urządzeń lub zamówień na roboty budowlane), wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Udzielenie i obsługa kredytu krótkoterminowego z przeznaczeniem na sfinansowanie inwestycji”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Udzielenie i obsługa kredytu krótkoterminowego w kwocie 3 287 790,00 zł (słownie: trzy miliony dwieście osiemdziesiąt siedem tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt złotych 00/100) na rzecz Zamawiającego. 2. Kod CPV: 661130000-5 Usługi udzielania kredytu 3. Cel Kredytu Kredyt będzie przeznaczony na sfinansowanie inwestycji pn: „Modernizacja infrastruktury wodociągowej wraz z rozbudową sieci w Gminie Ciechanowiec” 4. Podstawowe dane o kredycie - Kredyt zostanie udzielony na okres od dnia podpisania umowy do dnia spłaty tj. do 25.02.2027r - Uruchomienie kredytu nastąpi na pisemny wniosek Zamawiającego, złożony do Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od jego złożenia. - Spłata kredytu może nastąpić w częściach lub w całości, w zależności od wpływu środków finansowych do Zamawiającego. Zamawiający przewiduje zwrot poniesionych kosztów z przyznanej dotacji oraz zwrotu podatku VAT w łącznej wysokości 3 287 790 zł. - Kredyt udzielony zostanie w walucie polskiej (PLN) - Oprocentowanie kredytu oparte będzie o zmienną stopę procentową WIBOR 1M powiększoną o stałą niezmienną marże Banku (wysokość marży zostanie określona w ofercie) - Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych, - Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych opłat lub prowizji, poza kosztem odsetek. 5. Zamawiający zastrzega sobie że nie będzie ponosił dodatkowych opłat od kredytu tj: - Prowizji przygotowawczej. - prowizji od wcześniejszej całkowitej spłaty kredytu, - prowizji od częściowej spłaty kredytu, - prowizji za prolongatę (przedłużenie terminu umowy), 6. Pozostałe warunki Kredyt nie będzie mógł być wypowiedziany przed upływem terminu obowiązywania umowy, o ile Zamawiający terminowo obsługuje zadłużenie. - Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wszelkich czynności administracyjnych i formalno prawnych niezbędnych do realizacji usługi udzielenia kredytu. - W szczególnie uzasadnionych przypadkach na wniosek Zamawiającego dopuszcza się możliwość (za zgodą Banku) – przesunięcia terminu spłaty kredytu. Powyższy wniosek powinien być przedłożony przez Zamawiającego nie później niż na 1 miesiąc przed terminem wskazanym w pkt 4. - w przypadku wystąpienia prolongaty warunki dotychczasowej zawartej umowy pozostają bez zmian.