See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af af LC-MS system
Beschreibung: Indkøb af Agilent 1290 Infinity III Bio LC-system med højhastigheds- og fleksible pumper, multisampler, termostat, bio-ventil, LC/MS 6495 QQQ hardware og software, tilbehør, uddannelse, installation samt 5-årig serviceaftale. Den aftagende afdeling er Steno Diabetes Center Copenhagen i Region Hovedstaden og har behov for at kunne videreføre eksisterende forskningsarbejde som allerede udføres på nuværende udstyr.
Interne Kennung: 25040569
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33124100 Diagnostikausrüstung, 38432200 Chromatografen, 38433100 Massenspektrometer
5. Los
Los: LOT-0000