See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa do zapasów agencyjnych 115 000 m3 oleju napędowego gat. F z usługą magazynowania
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 115 000 m3 oleju napędowego wraz z usługą magazynowania zapasów agencyjnych oleju napędowego w celu wypełnienia dyspozycji art. 3, ust. 2, pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 1281) w podziale na zadania: 1) Zadanie nr 1 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 50 000m³ wraz z usługą magazynowania. 2) Zadanie nr 2 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 20 000m³ wraz z usługą magazynowania. 3) Zadanie nr 3 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 20 000m³ wraz z usługą magazynowania. 4) Zadanie nr 4 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 10 000m³ wraz z usługą magazynowania. 5) Zadanie nr 5 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 10 000m³ wraz z usługą magazynowania. 6) Zadanie nr 6 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 5 000m³ wraz z usługą magazynowania. 2.Zamawiający dopuszcza magazynowanie oleju napędowego zarówno w pojemnościach zbiornikowych, jak również w odpowiednio przystosowanych wyrobiskach górniczych (kawernach solnych). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” stanowiący załącznik nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. 5. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 8. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w okolicznościach, o których mowa w art. 95 Ustawy: 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotowej usługi magazynowania na stanowiskach: operator, magazynier, dyspozytor, lub na stanowiskach równoważnych; 2) w trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie do spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wskazane w pkt 1. W celu weryfikacji spełniania tych wymagań Zamawiający uprawniony jest w szczególności do żądania: a) oświadczenia zatrudnionego pracownika, b) oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika, d) innych dokumentów − zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika; 3) Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie przedłoży Zamawiającemu wskazane w pkt 2 dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności wymienione w pkt 1. Sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań Zamawiający określa w Rozdz. XIX SWZ; 4) w przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 9. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części. W zakresie poszczególnych części Wykonawca może złożyć wyłącznie jedną ofertę. Oferty niezawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia w zakresie poszczególnych części zostaną odrzucone. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 12. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 13. Zamawiający nie przewiduje odbycia wizji lokalnej przez Wykonawców. 14. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych dostaw na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 8) ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, to znaczy oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 16. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania katalogów elektronicznych. 17. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 09000000-3 Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii 63122000-0 Usługi magazynowania. 18. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 19. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia (art. 95 ustawy). Zamawiający określił wymagania dotyczące zatrudnienia w § 19 projektowanych postanowień umowy, stanowiącej Załącznik nr 4 do SWZ. 20. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 21. W sprawach nieuregulowanych niniejszą SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp.
Interne Kennung: BPzp.271.89.2025
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63122000 Lagerhaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 50 000 m3 wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy.
Beschreibung: Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 50 000 m3 do dnia 15.02.2026 r., wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy. Szczegółowy opis stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 20 000 m3 wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy.
Beschreibung: Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 20 000 m3 do dnia 15.02.2026 r., wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy. Szczegółowy opis stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 20 000 m3 wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy.
Interne Kennung: Zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 10 000 m3 wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy.
Beschreibung: Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 10 000 m3 do dnia 15.02.2026 r., wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy. Szczegółowy opis stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie 5 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 10 000 m3 wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy.
Interne Kennung: Zadanie 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie 6 – Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 5 000 m3 wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy.
Beschreibung: Dostawa do zapasów agencyjnych oleju napędowego w ilości 5 000 m3 do dnia 15.02.2025 r., wraz z usługą magazynowania od dnia zawarcia umowy przez okres 48 miesięcy. Szczegółowy opis stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie 6