2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju napędowego dla P.W. Transkom na okres 24 miesięcy
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne dostarczanie wielosezonowego (standardowego: letniego, przejściowego i zimowego) oleju napędowego (zwany zamiennie paliwem, paliwami płynnymi) wraz z dostawą do zbiorników na stacji paliw zamawiającego, ul. Piaskowa 1, w ilości do 1 300 000 (jeden milion trzysta) litrów (1 300 m3) w okresie 24 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy. Jest to wartość maksymalna zamówienia. Dostawy miesięczne oleju napędowego wynosić będą około 54 000 litrów, średnia wielkość jednorazowej dostawy wynosić będzie około 18 000 litrów, minimalna jednorazowa dostawa wynosić będzie 5 000 litrów, maksymalna jednorazowa dostawa wynosić będzie 20 000 litrów. Wskazana ilość oleju napędowego jest wielkością szacunkową i może ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia w okresie objętym umową. Minimalna wielkość realizacji zamówienia wyniesie 70% przedmiotu zamówienia. 4.2. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w pkt 4.1 powyżej, spowoduje zmniejszenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu zawartej umowy. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w przypadku niewykorzystania w całości wielkości zamówienia. 4.3. Wykonawca gwarantuje, że sprzedawane paliwo będzie spełniało wymogi jakościowe określone w ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych i wymogi określone obowiązującą normą PN-EN 590:2022-08 lub równoważnej (Paliwa do pojazdów samochodowych – oleje napędowe – wymagania i metody badań) oraz wymogi wszystkich zmian prawnych w tym zakresie. W przypadku powstania rozbieżności pomiędzy polską norma i rozporządzeniem jakościowym pierwszeństwo zawsze będzie miało rozporządzenie jako powszechnie obowiązujący akt normatywny. Wykonawca dostarczy przy każdej dostawie atest jakościowy oleju napędowego wystawiony przez akredytowane laboratorium. 4.4. Wykonawca będzie dostarczał olej napędowy do zbiorników na stacji paliw zamawiającego ul. Piaskowa 1 w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, całodobowo, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. 4.5. Wykonawca będzie dostarczał olej napędowy przy użyciu środków transportu (autocystern) spełniających normy przewidziane w przepisach dotyczących ochrony środowiska. 4.6. Miejscem dostaw oleju napędowego są zbiorniki na stacji paliw usytuowanej na terenie bazy P.W. TRANSKOM Sp. z o.o., Koziegłowy, ul. Piaskowa 1. 4.7. Zbiorniki zamawiającego są legalizowane. Zbiorniki posiadają wymagane prawem cechy oraz terminy legalizacyjne i spełniają wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie. Pomiar ilości oleju napędowego odbywał się będzie za pomocą zalegalizowanych urządzeń pomiarowych, spełniających przepisy rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 22 stycznia 2008 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać zbiorniki pomiarowe oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych. 4.8. Odbioru (przekazania) dostawy, według zasad i warunków określonych w umowie, dokonają upoważnieni przedstawiciele zamawiającego i wykonawcy (dostawcy), którzy z czynności sporządzają protokół dostawy paliwa. Podstawą wystawienia faktury VAT będzie ilość oleju napędowego zgodna z protokołem dostawy, ilość będzie kompensowana do temperatury referencyjnej 15 stopni C. Dowodem dostawy będzie dokument WZ wystawiony przez Wykonawcę, w którym zostanie wpisana przez pracownika zamawiającego ilość paliwa przyjęta do zbiorników w temperaturze referencyjnej 15 stopni C oraz protokół dostawy do umowy sporządzony przez zamawiającego i podpisany przez kierowcę autocysterny oraz upoważnionego pracownika zamawiającego. 4.9. Użyte określenia wskazujące określoną normę, należy odczytywać wraz z wyrazami „lub równoważne”, t.j. wykonawca oferując przedmiot zamówienia, którego jakość odpowiada normom równoważnym do opisanych w SWZ jest zobowiązany zachować równoważność w taki sposób, aby jakość była spełniona na poziomie nie niższym od jakości w stosunku do norm wskazanych przez zamawiającego w SWZ. 4.10. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
Interne Kennung: ZP/3/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne dostarczanie wielosezonowego (standardowego: letniego, przejściowego i zimowego) oleju napędowego (zwany zamiennie paliwem, paliwami płynnymi) wraz z dostawą do zbiorników na stacji paliw zamawiającego, ul. Piaskowa 1, w ilości do 1 300 000 (jeden milion trzysta) litrów (1 300 m3) w okresie 24 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy. Jest to wartość maksymalna zamówienia. Dostawy miesięczne oleju napędowego wynosić będą około 54 000 litrów, średnia wielkość jednorazowej dostawy wynosić będzie około 18 000 litrów, minimalna jednorazowa dostawa wynosić będzie 5 000 litrów, maksymalna jednorazowa dostawa wynosić będzie 20 000 litrów. Wskazana ilość oleju napędowego jest wielkością szacunkową i może ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia w okresie objętym umową. Minimalna wielkość realizacji zamówienia wyniesie 70% przedmiotu zamówienia. 4.2. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w pkt 4.1 powyżej, spowoduje zmniejszenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu zawartej umowy. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w przypadku niewykorzystania w całości wielkości zamówienia. 4.3. Wykonawca gwarantuje, że sprzedawane paliwo będzie spełniało wymogi jakościowe określone w ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych i wymogi określone obowiązującą normą PN-EN 590:2022-08 lub równoważnej (Paliwa do pojazdów samochodowych – oleje napędowe – wymagania i metody badań) oraz wymogi wszystkich zmian prawnych w tym zakresie. W przypadku powstania rozbieżności pomiędzy polską norma i rozporządzeniem jakościowym pierwszeństwo zawsze będzie miało rozporządzenie jako powszechnie obowiązujący akt normatywny. Wykonawca dostarczy przy każdej dostawie atest jakościowy oleju napędowego wystawiony przez akredytowane laboratorium. 4.4. Wykonawca będzie dostarczał olej napędowy do zbiorników na stacji paliw zamawiającego ul. Piaskowa 1 w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, całodobowo, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy 4.5. Wykonawca będzie dostarczał olej napędowy przy użyciu środków transportu (autocystern) spełniających normy przewidziane w przepisach dotyczących ochrony środowiska. 4.6. Miejscem dostaw oleju napędowego są zbiorniki na stacji paliw usytuowanej na terenie bazy P.W. TRANSKOM Sp. z o.o., Koziegłowy, ul. Piaskowa 1. 4.7. Zbiorniki zamawiającego są legalizowane. Zbiorniki posiadają wymagane prawem cechy oraz terminy legalizacyjne i spełniają wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie. Pomiar ilości oleju napędowego odbywał się będzie za pomocą zalegalizowanych urządzeń pomiarowych, spełniających przepisy rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 22 stycznia 2008 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać zbiorniki pomiarowe oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych. 4.8. Odbioru (przekazania) dostawy, według zasad i warunków określonych w umowie, dokonają upoważnieni przedstawiciele zamawiającego i wykonawcy (dostawcy), którzy z czynności sporządzają protokół dostawy paliwa. Podstawą wystawienia faktury VAT będzie ilość oleju napędowego zgodna z protokołem dostawy, ilość będzie kompensowana do temperatury referencyjnej 15 stopni C. Dowodem dostawy będzie dokument WZ wystawiony przez Wykonawcę, w którym zostanie wpisana przez pracownika zamawiającego ilość paliwa przyjęta do zbiorników zbiorników w temperaturze referencyjnej 15 stopni C oraz protokół dostawy do umowy sporządzony przez zamawiającego i podpisany przez kierowcę autocysterny oraz upoważnionego pracownika zamawiającego. 4.9. Użyte określenia wskazujące określoną normę, należy odczytywać wraz z wyrazami „lub równoważne”, t.j. wykonawca oferując przedmiot zamówienia, którego jakość odpowiada normom równoważnym do opisanych w SWZ jest zobowiązany zachować równoważność w taki sposób, aby jakość była spełniona na poziomie nie niższym od jakości w stosunku do norm wskazanych przez zamawiającego w SWZ. 4.10. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 4.11. Podobna zasada obowiązuje w przypadkach, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały wprowadzone odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. 4.12. Oferowanie rozwiązań równoważnych do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia wymaga dodatkowo wykazania, że oferowane rozwiązanie równoważne jest o parametrach techniczno-eksploatacyjno-użytkowych nie gorszych niż wymagane przez Zamawiającego.