2. Verfahren
Verfahren
Titel: Blokkeersoftware
Beschreibung: Hogeschool Leiden gaat een overeenkomst met Schoolyear B.V. afsluiten inzake een “Safe Exam Workspace”. De behoefte van Hogeschool Leiden betreft een oplossing voor veilige digitale toetsafname op zowel managed devices als Bring Your Own Devices (BYOD), waarbij studenten worden beperkt tot een gecontroleerde toetsomgeving. Essentieel hierbij is de combinatie van preventieve blokkering én actieve detectie van ongewenst gedrag, om maximale fraude preventie te waarborgen. Deze combinatie is noodzakelijk om zowel gebruiksgemak voor studenten als beheersbaarheid voor toetscoördinatoren en IT te realiseren. Binnen deze combinatie van functionaliteiten acht Hogeschool Leiden met name de volgende eigenschappen van belang: De aanwezigheid van een dashboard zodat men per toets en logboek per student weet wie aanwezig is om bijvoorbeeld opnieuw opstarten te blokkeren. Daarnaast is het dashboard aanwezig om bepaalde blokkades op te heffen en; De inzetbaarheid in geval van één toets verdeeld wordt over meerdere toetsruimten. Dit is essentieel omdat alternatieve oplossingen vaak beperkt zijn tot managed computers of in combinatie met gebruik van USB-sticks. Beide alternatieven kunnen slim en efficiënt verspreid worden over meerdere toetsruimtes en; De combinatie lockdown + het aanbieden van applicaties (dus i.p.v. lokaal whitelisten van applicaties) en; De combinatie van blokkeren + detecteren. Voor het detecteren is er een dashboard nodig. Belangrijk dat dit dashboard makkelijk beschikbaar is voor de onderwijskant en niet uitsluitend IT en; Voor updates aan de applicatie geen handelingen van de student of ICT vereist zijn. Dit verloopt automatisch bij het opstarten van de toets. Dit is een noodzakelijke functionaliteit om BYOD eenvoudig te maken en; Er geen sprake is van opensource zodat er “achterdeurtjes” gecreëerd kunnen worden om toegang te verkrijgen door studenten. Tijdens de marktconsultatie door SURF (TenderNed 461419) in het voorjaar van 2024 heeft slechts één leverancier gereageerd: Schoolyear B.V. In een aanvullende marktverkenning door Hogeschool Leiden in april 2025 zijn opnieuw geen andere leveranciers gevonden die deze unieke combinatie van blokkeren én detecteren kunnen bieden, in samenhang met de andere gestelde functionele en organisatorische eisen. Om deze reden is het niet doelmatig een Europese aanbesteding te organiseren. Hogeschool Leiden doet daarom een beroep op artikel 2.32, lid 1, aanhef en onder b, punt 2 Aw2012, omdat mededinging om technische redenen ontbreekt. Er is op dit moment geen redelijk alternatief of substituut beschikbaar. Hogeschool Leiden is voornemens een opdracht te gunnen aan Schoolyear B.V. zonder voorafgaande aanbestedingsprocedure. Geïnteresseerde marktpartijen krijgen gedurende een termijn van 20 kalenderdagen vanaf de dag na de datum van publicatie van deze aankondiging de gelegenheid om bezwaar te maken tegen deze voorgenomen gunning. Indien binnen deze termijn geen gemotiveerde bezwaren worden ontvangen, zal de aanbestedende dienst overgaan tot het sluiten van de overeenkomst met Schoolyear B.V.. Door niet te reageren binnen de gestelde termijn, stemt u impliciet in met de voorgenomen rechtstreekse gunning en vervalt het recht om deze op een later moment juridisch aan te vechten op grond van het ontbreken van een aanbestedingsprocedure. Indien u vragen of bezwaren heeft, dient u deze schriftelijk en gemotiveerd in te dienen bij Hogeschool Leiden via inkoop@hsleiden.nl vóór 30-05-2025.
Interne Kennung: 25HL150882
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000