298396-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Dänemark – Industrielle Maschinen – Tildeling af kontrakt vedrørende digital simulator til eksisterende udstyr
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTildeling af kontrakt vedrørende digital simulator til eksisterende udstyr
BeschreibungOrdregiver har fået en bevilling fra Undervisningsministeriet, der skal anvendes til investering i digital simulator programmer med tilhørende præsentationsskærme. Udstyret skal understøtte undervisning i automation, hydraulik, pneumatik, elektrisk regulering samt grundlæggende elektricitet/elektronik med målemodul. Udstyret skal være 100 % kompatibelt med eksisterende Festo-undervisningsudstyr og integrerbart med Siemens PLC samt Festo LX læringsplatform.
Interne Kennungsimulator til eksisterende udstyr
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48930000 Schulungs- und Unterhaltungssoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0000