2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona osób i mienia oraz monitoring wizyjny i systemów alarmowych w obiektach Oddziału ZUS w Zabrzu i podległych jednostkach terenowych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziału w Zabrzu, w tym przebywających w obiektach pracowników i osób trzecich; 2) dozór obiektów przy wykorzystaniu monitoringu elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych; 3) podejmowanie działań grup interwencyjnych; 4) zamykanie i otwieranie określonych obiektów i przekazywanie do depozytu kluczy do obiektów. Planowana ilość roboczogodzin pracy pracowników ochrony w okresie obowiązywania umowy (bezpośrednia stała ochrona fizyczna): 87 972 roboczogodziny (zamówienie podstawowe) oraz 1 008 roboczogodzin (prawo opcji). Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. stałej ochrony fizycznej obiektów, osób i mienia, z wyłączeniem monitoringu systemów alarmowych oraz grupy interwencyjnej. Termin realizacji zamówienia: 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 30.06.2025 r. od godz. 6.00. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 2 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 49205-2025
Interne Kennung: 480000.271.5.2024-ZAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania od Wykonawcy wzmocnienia ochrony obiektów objętych przedmiotem zamówienia poprzez zwiększenie obsady stałej ochrony fizycznej, w związku ze szczególnymi potrzebami, tj. w przypadku pracy w obiektach w dni wolne od pracy, organizacji spotkań wymagających dodatkowego zabezpieczenia, prowadzenia w obiektach robót budowlanych, prac naprawczych, serwisowych i innych, których wykonanie musi zostać zrealizowane po godzinach funkcjonowania Zamawiającego. Zamawiający zakłada, że maksymalna liczba roboczogodzin z tytułu wzmocnienia ochrony obiektów w związku ze szczególnymi potrzebami nie przekroczy 300 roboczogodzin kwalifikowanych pracowników ochrony w okresie obowiązywania umowy. 2. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania od Wykonawcy wzmocnienia ochrony obiektów objętych przedmiotem zamówienia, poprzez zwiększenie obsady w przypadku wprowadzenia stopni alarmowych przez Prezesa Rady Ministrów lub ministra właściwego ds. wewnętrznych, wystąpienia sytuacji kryzysowej, o której mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2023 r. poz. 122 z późn. zm.) lub wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej państwa, o których mowa w § 4 i § 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz. U. z 2004 r. Nr 219, poz. 2218). Zamawiający zakłada, że maksymalna liczba roboczogodzin z tytułu wzmocnienia ochrony obiektów w związku z sytuacją opisaną powyżej nie przekroczy 708 roboczogodzin kwalifikowanych pracowników ochrony w okresie obowiązywania umowy. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji usługi w zakresie prawa opcji zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.