2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Modernizacja systemów informacji pasażerskiej (SIP) i wybranych systemów IT w 11 spalinowych zespołach trakcyjnych serii SA133, SA136, SA137 i SA138 własności Województwa Pomorskiego wraz z dostawą aplikacji dyspozytorskiej oraz przeszkoleniem użytkowników, z opcją rozszerzenia zamówienia o realizację w maksymalnie 9 pojazdach serii SA133 i SA136”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zakresu podstawowego zamówienia jest modernizacja systemów informacji pasażerskiej (SIP) i wybranych systemów IT tj. Systemu Informacji Pasażerskiej (SIP), Systemu Monitoringu Wewnętrznego i Zewnętrznego (CCTV), Systemu Dynamicznego Rozkładu Jazdy (SDRJ), Systemu Zliczania Pasażerów, Systemu Emisji Reklam (SER) w 11 spalinowych zespołach trakcyjnych serii SA133, SA136, SA137 i SA138 własności Województwa Pomorskiego, obejmująca wymianę sprzętu i dostawę aplikacji dyspozytorskiej oraz przeszkolenie użytkowników. Operatorem realizującym przewozy ww. pojazdami jest POLREGIO S.A. Pomorski Zakład w Gdyni. Modernizacja ma na celu osiągniecie wysokiego poziomu funkcjonalności systemów zainstalowanych w pojazdach, umożliwiających min. zwiększenie bezpieczeństwa w pojazdach, zwiększenie cyberbezpieczeństwa, analizę potoków podróżnych, informacji przekazywanej podróżnym itp. 2. Zamawiający obok zakresu podstawowego uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy pzp. Opcja obejmuje łącznie modernizację Systemu Informacji Pasażerskiej (SIP), Systemu Monitoringu Wewnętrznego i Zewnętrznego (CCTV), Systemu Dynamicznego Rozkładu Jazdy (SDRJ), Systemu Zliczania Pasażerów, Systemu Emisji Reklam (SER) maksymalnie 9 spalinowych zespołach trakcyjnych serii SA133, SA136, wraz z wykonaniem pełnych prób funkcjonalnych i uruchomieniem systemu. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub w części. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, iż prawo opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Wskazany wyżej zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji w ramach zastrzeżonego prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający zgodnie z treścią złożonego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w umowie – w momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu prac objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 3. Zamawiający zastrzega, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak ceny oferowane w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy, z zastrzeżeniem waloryzacji wynagrodzenia. 4. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, wymaganych norm i warunków technicznych, sposobu zapłaty, sposobu zabezpieczenia, sposobu naliczania kar umownych, wykonywania praw i obowiązków wynikających z gwarancji oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 5. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w terminie nie później niż do 30 dni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo. 6. Termin wykonania zamówienia, o którym mowa ust. 2 jest taki sam jak termin wykonania zakresu podstawowego zamówienia. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ i w załącznikach do OPZ oraz w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 9. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych podwykonawców. 4) Powierzenie części zamówienia do realizacji podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 10. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 11. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacjach określonych w art. 93 ustawy Pzp. 14. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia dokonywane jest w PLN. 15. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 16. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki na realizację zamówienia. 17. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie z wymaganiami zawartymi w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia (stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ) oraz zgodnie z projektem umowy (stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 165154-2026
Interne Kennung: DAZ-Z.272.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48813000 Passagierinformationssystem
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2. Zamawiający obok zakresu podstawowego uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy pzp. Opcja obejmuje łącznie modernizację Systemu Informacji Pasażerskiej (SIP), Systemu Monitoringu Wewnętrznego i Zewnętrznego (CCTV), Systemu Dynamicznego Rozkładu Jazdy (SDRJ), Systemu Zliczania Pasażerów, Systemu Emisji Reklam (SER) maksymalnie 9 spalinowych zespołach trakcyjnych serii SA133, SA136, wraz z wykonaniem pełnych prób funkcjonalnych i uruchomieniem systemu. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub w części. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, iż prawo opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Wskazany wyżej zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji w ramach zastrzeżonego prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający zgodnie z treścią złożonego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w umowie – w momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu prac objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 3. Zamawiający zastrzega, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak ceny oferowane w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy, z zastrzeżeniem waloryzacji wynagrodzenia. 4. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, wymaganych norm i warunków technicznych, sposobu zapłaty, sposobu zabezpieczenia, sposobu naliczania kar umownych, wykonywania praw i obowiązków wynikających z gwarancji oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 5. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w terminie nie później niż do 30 dni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo. 6. Termin wykonania zamówienia, o którym mowa ust. 2 jest taki sam jak termin wykonania zakresu podstawowego zamówienia.