See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup kolekcji kopernikanów Oresta Paszkowycza”
Beschreibung: W 1975 roku Kolekcjoner zdecydował się na stworzenie kolekcji tematycznej poświęconej Mikołajowi Kopernikowi. Obecnie kolekcja liczy ponad 10 000 eksponatów i jest największą kolekcją prywatną kopernikanów na świecie. Wiele obiektów zakupiono na światowych aukcjach antykwarycznych czy numizmatycznych. Kolekcja składa się z monet obiegowych (wszystkie warianty), próbnych, prób technologicznych z epoki i współczesnych, kopii, hybryd, żetonów, monet miejskich, projektów monet nierealizowanych (m.in. projekty polskich monet Euro), modeli monet, banknotów obiegowych, kolekcjonerskich, próbnych, wzorów banknotów, prób maszynowych, projektów banknotów niezrealizowanych, fałszerstw, banknotów fantazyjnych, bonów i pieniędzy papierowych zastępczych, obligacji, akcji, cegiełek czy też kart żywnościowych, medali, plakiet i odznak poświęconych Mikołajowi Kopernikowi; filatelistyki, pocztówek, grafiki, małej rzeźby, ceramiki, proporczyków, opakowań, sztuki użytkowej itd. Zwiększenie zasobów muzealnych Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku poprzez zakup największej na świecie kolekcji obiektów związanych z upamiętnieniem Mikołaja Kopernika na przestrzeni wieków.
Interne Kennung: DM.25.4.2023
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92521000 Dienstleistungen von Museen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup kolekcji kopernikanów Oresta Paszkowycza