300167-2026 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania Przebudowa ulicy B. Krzywoustego w Świnoujściu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania Przebudowa ulicy B. Krzywoustego w Świnoujściu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: „Przebudowa ulicy Krzywoustego” (dalej również jako „Zadanie”). Realizacja zamówienia stanowiącego przedmiot Umowy ma na celu: dla Gminy: - uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień, pozwoleń, sprawdzeń, zatwierdzeń projektów, postanowień, których dołączenia do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, wymagają obowiązujące przepisy lub które mogą okazać się konieczne do realizacji inwestycji (dotyczy to również opracowania operatu wodnoprawnego oraz uzyskania decyzji wodnoprawnej – w przypadku, gdy obowiązek ich sporządzania i uzyskania wynika z przepisów odrębnych), - dokonanie zgłoszenia we właściwym organie zamiaru wykonania robót budowlanych oraz uzyskanie zaświadczenia o braku sprzeciwu bądź uzyskanie pozwolenia na budowę, - przeniesienie autorskich praw majątkowych do dokumentacji projektowej, - wsparcie Zamawiającego w trakcie procedowania postępowania w sprawie wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, w szczególności przez analizę wniosków o wyjaśnienie treści opisu przedmiotu zamówienia, którą będzie stanowić dokumentacja projektowo-kosztorysowa i przygotowywanie wyjaśnień, co stanowi zakres podstawowy przedmiotu Umowy. - do uwzględnienia w opracowaniu projektu wydane zalecenia konserwatorskie przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie dla ZWiK: - wykonanie projektu budowlanego (w tym projektu zagospodarowania terenu, projektu technicznego spełniającego wymagania projektu wykonawczego), specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiaru oraz kosztorysu inwestorskiego dla zadania pn.: „Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ul. Krzywoustego w Świnoujściu” wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji, zgód i pozwoleń wymaganych do wykonania tytułowej inwestycji, w tym pozwolenia na budowę, - wykonanie jednorazowej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego, na wezwanie Zamawiającego, w terminie do 36 miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę.
Interne KennungBZP.271.1.63.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens2. W postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa za pośrednictwem platformy do obsługi postępowań przetargowych, dostępnej pod adresem: www.platformazakupowa.pl/um_swinoujscie(zwanej dalej „Platformą”). 3. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty, wymaga założenia konta użytkownika. W celu założenia konta użytkownika konieczne jest posiadanie przez użytkownika aktywnego konta poczty elektronicznej (e-mail). 4. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa regulamin Platformy (dostępny pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin) oraz instrukcje dla wykonawców (dostępne pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje). Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący. 5.3. Minimalne wymagania techniczne umożliwiające korzystanie z Platformy to przeglądarka internetowa EDGE, Chrome i FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” oraz łącze internetowe o przepustowości co najmniej 256 kbit/s. Platforma jest zoptymalizowana dla minimalnej rozdzielczości ekranu 1024x768 pikseli.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen5. Zamawiający są uprawnieni do złożenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż w terminie do 42 miesięcy licząc od daty końcowego odbioru podstawowego przedmiotu Umowy. 6. Zastrzeżone prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiających, a nie zobowiązaniem Zamawiających, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiających z prawa opcji (w całości lub w części) nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiających z tego tytułu. 7. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do Umowy. 8. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiających z prawa opcji (w całości lub w części) Wykonawca ma obowiązek wykonania wszystkich ciążących na nim obowiązków wynikających z realizacji zamówienia podstawowego.