300227-2025 - Wettbewerb
Polen – Acrylsäure-Ester – Środek wiążący – wodna dyspersja polimeru na bazie estrów kwasu akrylowego/żywica miękka.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚrodek wiążący – wodna dyspersja polimeru na bazie estrów kwasu akrylowego/żywica miękka.
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środka wiążącego – wodnej dyspersji polimeru na bazie estrów kwasu akrylowego/ żywica miękka o łącznej ilości w okresie obowiązywania umowy 150 000 kg (zamówienie podstawowe) o parametrach: Wodny roztwór żywicy akrylowej a) gęstość (20oC) 1,04-1,08 g/cm3 b) lepkość (23oC) 15-300 mPa . s; c) zawartość substancji stałej ca. 45-52%; d) pH 3,0-5,0; 4.2. Towar musi być dostarczony w oryginalnym opakowaniu fabrycznym, z zabezpieczeniami stosowanymi przez producenta. Opakowanie musi umożliwiać pełną identyfikację towaru, np. ilość, rodzaj, parametry, data ważności itp. – bez konieczności naruszania opakowania. Zamawiający nie stawia wymagań co do rodzaju opakowań (zwrotnych lub bezzwrotnych) w jakich ma być dostarczony przedmiot zamówienia, jednocześnie informuje, że w przypadku opakowań zwrotnych wszelkie koszty ich stosowania ponosi Wykonawca. Wykonawca będzie zobowiązany do dołączenia do każdej dostawy świadectwa jakości/atestu lub innego dokumentu potwierdzającego posiadanie systemu zapewnienia jakości. Dokumenty potwierdzające zgodność produktu z wymaganiami jakościowymi, takie jak certyfikaty jakości, raporty z badań laboratoryjnych, certyfikaty systemu jakości (np. ISO 9001). 4.3. Złożenie oferty na przedmiot zamówienia nie spełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż wymagane skutkować będzie odrzuceniem oferty. 4.4. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Ofertą równoważną jest przedmiot o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. 4.5. Zgodnie z art. 139 Ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.6. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa w pkt. 4.5, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.7. Zamawiający będzie kontynuował procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 4.6, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wybory najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 4.8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości dostarczanego produktu względem ilości wskazanej w umowie. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy realizację dostaw o wartości nie mniejszej niż 70% ilości produktu w ramach zamówienia podstawowego wskazanego w § 2 ust. 2 Umowy. Z tytułu zmniejszenia ilości dostarczanego produktu Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
Interne KennungOZP/ŁIT/8/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens3.1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 oraz art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320.) zwanej dalej „Ustawą”. 3.2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział zamówienia na części skutkuje zwiększeniem wyzwań logistycznych i organizacyjnych, w związku z ryzykiem realizacji dostaw w różnych terminach i z różnych miejsc, co ma też wpływ na zwiększenie cen zamówienia m. in. z uwagi na wyższe koszty usług transportowych, kalkulowanych w cenach dostaw w poszczególnych częściach, a tym samym podwyższenie kosztów realizacji dostaw objętych zamówieniem. 3.3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3.4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy. 3.5. Zamawiający nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów. 3.6. Zamawiający nie zamierza dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 3.7. Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej. 3.8. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji na podstawie art. 441 i postanowień projektu umowy. Zakres prawa opcji obejmuje maksymalnie 80% ilości zamówienia podstawowego w sytuacji konieczności zapewnienia ciągłości zamówienia. 3.9. Szczegółowe zasady korzystania z prawa opcji zostały określone w projekcie umowy. 3.10. Zgodnie z art. 256 i 257 Ustawy Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia: a) przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpią okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, b) jeżeli środki, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 3.11. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Zamawiający zastrzega, że w trakcie prowadzenia postępowania oraz realizacji umowy, na każdym jej etapie oraz w każdej formie komunikują się w języku polskim, przy czym dopuszcza się używanie w oświadczeniach, ofertach oraz innych dokumentach określeń obcojęzycznych w zakresie określonym w art. 11 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1556).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24323320 Acrylsäure-Ester
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚrodek wiążący – wodna dyspersja polimeru na bazie estrów kwasu akrylowego / żywica miękka
Menge150 000 Kilogramm
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na następujących zasadach: a) zamówienie w ramach opcji obejmuje sukcesywną dostawę produktu tożsamego z zaoferowanym przez Wykonawcę w postępowaniu, każdorazowo w ilości zgodnej z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, zgłoszonej Wykonawcy w czasie obowiązywania umowy. Łączna maksymalna wielkość zamówienia w ramach opcji – do 80% zamówienia podstawowego, co odpowiada 120 000 kg środka wiążącego – wodnej dyspersji polimeru na bazie estrów kwasu akrylowego / żywica miękka, b) skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, którego konsekwencją jest powstanie po stronie Wykonawcy obowiązku realizacji zamówienia opcjonalnego, c) warunki realizacji sukcesywnych zamówień w ramach opcji, w tym przede wszystkim przedmiot dostawy, cena, termin i warunki dostawy, gwarancja, termin płatności są takie same jak dla zamówienia podstawowego. Realizacja opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy.