2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych położonych na terenie Gminy Miejskiej Ciechocinek w terminie od 01.06.2026 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych położonych na terenie Gminy Miejskiej Ciechocinek w terminie od 01.06.2026 r. do 31.12.2026 r. Przedmiot zamówienia należy realizować w ramach obowiązujących przepisów prawnych, w szczególności zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Interne Kennung: BSR-ZP.271.10.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Potrzeba skrócenia terminów wynika z wystąpienia okoliczności, których Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć, a które mają istotny wpływ na ciągłość realizacji zadań publicznych oraz zapewnienie prawidłowego funkcjonowania jednostki. W szczególności zwłoka w udzieleniu zamówienia mogłaby skutkować poważnymi zakłóceniami w realizacji usług, a także generować dodatkowe koszty lub ryzyko dla interesu publicznego. Zastosowanie standardowych terminów przewidzianych dla procedury przetargu nieograniczonego uniemożliwiłoby terminowe wykonanie zamówienia, co mogłoby doprowadzić do negatywnych konsekwencji organizacyjnych, finansowych lub społecznych. Jednocześnie Zamawiający dochował należytej staranności w planowaniu postępowania, jednak zaistniałe okoliczności mają charakter wyjątkowy i niezależny od jego działań. W związku z powyższym skrócenie terminów składania ofert w trybie procedury przyspieszonej jest w pełni uzasadnione oraz zgodne z zasadą efektywności i gospodarności wydatkowania środków publicznych, przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001