See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa środków czystości w podziale na sześć części
Beschreibung: Dostawa środków czystości w podziale na sześć części. Część nr 1,2 - służba żywnościowa- dostawa środków myjąco-czyszcząco-dezynfekujących, środków jednorazowych i materiałów do utrzymania czystości Część nr 3- infrastruktura- dostawa artykułów do utrzymania higieny i estetyki pomieszczeń oraz sprzętu gospodarczego Część nr 4- służba mundurowa- dostawa środków czystości i higieny Część nr 5- służba mundurowa- dostawa zestawu przyborów do utrzymania higieny osobistej wzór 815/MON Część nr 6- służba mundurowa- dostawa zestawu przyborów do konserwacji obuwia bez pasty wzór 816/MON
Vorherige Bekanntmachung: 13999-2026
Interne Kennung: 107/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39831200 Detergenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1- służba żywnościowa- dostawa środków myjąco-czyszcząco-dezynfekujących, środków jednorazowych i materiałów do utrzymania czystości
Beschreibung: Część nr 1 - służba żywnościowa- dostawa środków myjąco-czyszcząco-dezynfekujących, środków jednorazowych i materiałów do utrzymania czystości Dostarczany towar będzie fabrycznie nowy, w opakowaniu zabezpieczającym przed zmianami ilościowymi i jakościowymi. Na każdym opakowaniu w sposób trwały musi być naklejona przez producenta etykieta opakowania. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, nazwa producenta i data ważności w zakresie produktów chemicznych. Data ważności musi wynosić minimum 18 miesięcy od dnia dostarczenia materiałów do magazynu Zamawiającego, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru umowy za wyjątkiem materiałów, dla których producent przewidział datę ważności krótszą niż rok. Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia nieodpłatnie dla Zamawiającego w wersji papierowej kart charakterystyki dla produktów będącymi substancjami niebezpiecznymi bądź ich mieszaninami w myśl ustawy z 25.02.2011r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816 z późn.zm ). Środki czystości i higieny muszą być oznaczone przez producenta/dostawcę kodem kreskowym zgodnie z Decyzją nr 3/MON z dnia 3 stycznia 2014 r. W przypadku opakowania zbiorczego (karton) należy oznakować towar kodem ITF-14 (czternaście cyfr) lub dla wyrobów detalicznych kodem EAN – 13. Dostarczony towar powinien być nowy, w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu i zawierać nazwę producenta. Środki czystości powinny posiadać atest PZH lub równorzędny. Zamawiający zastrzega sobie prawo w każdym momencie używania produktu, do wykonania badań laboratoryjnych oferowanych środków chemicznych na zgodność z kartą charakterystyki i opisem produktu zawartym na opakowaniu. Dodatkowe wymagania do części nr 1: Dostawca wraz z dostawą zobowiązuje się dostarczyć: kartę charakterystyki produktu, spełnienie wymogów HACCP, atest higieniczny lub świadectwo jakości zdrowotnej wydane przez Państwowy Zakład Higieny lub inny równoważny dokument. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na środki czystości równoważne pod warunkiem, że: a) środki czystości równoważne (innych firm niż wymienione w formularzu cenowym i wzorze umowy- jeżeli zostały wskazane) są fabrycznie nowe, bez śladów używania i uszkodzenia, w oryginalnych, hermetycznie zamkniętych opakowaniach producenta, pełnowartościowe, nieregenerowane. b) pod pojęciem ,,fabrycznie nowe” należy rozumieć środki, które w swoim całym procesie produkcyjnym (za wyjątkiem kartonowego opakowania) są wytwarzane z elementów wytworzonych od podstaw, bez użycia w jakikolwiek sposób komponentów uzyskanych z innych produktów wcześniej użytkowanych (w szczególności dotyczy to obudowy); c) posiadają znak firmowy producenta oraz etykiety identyfikujące dany wyrób pozwalający na ich identyfikację bez konieczności naruszania opakowania, z wszelkimi zabezpieczeniami stosowanymi przez producentów (np. hologramy) a także w sposób chroniący przed działaniem czynników zewnętrznych (hermetyczne wewnętrzne opakowanie); We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt. 2 oraz ust. 3 Pzp, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust.4 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „równoważny”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itd. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia znajdującym się w formularzu cenowym oraz wzorze umowy, mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze walory użytkowe, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą standardów określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają „minimalne parametry jakościowe” i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis wymagań „minimalnych parametrów jakościowych” Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, akceptując tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania Wzory umów załącznik nr 8 do SWZ oraz formularze cenowe- załączniki nr 2 do SWZ stanowią uszczegółowienie opisu przedmiotu zamówienia oraz
Interne Kennung: część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w zakresie części 1 zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo Zamówień Publicznych po zrealizowaniu umowy w zakresie zamówienia podstawowego w 100 %: 1) Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, w czasie trwania umowy. 2) Rodzaj i ilość opcji określa § 3 ust.1 tabela nr 2 wzoru umowy. 3) Maksymalna wielkość opcji wynosi 200% zamówienia podstawowego. 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji wraz z podaniem jego zakresu, Zamawiający poinformuje Dostawcę odrębnym pismem w trakcie trwania umowy, po wykorzystaniu ilości podstawowych danego asortymentu, z jednoczesnym wskazaniem asortymentu (w tym ilości i rodzaju) produktów spożywczych podlegających zamówieniom w ramach opcji. Dopuszczalne jest wielokrotne udzielanie zamówień opcjonalnych, jednak łącznie do ilości wskazanej w § 3 ust. 1 tabela nr 2 wzoru umowy. 5) Realizacja zamówienia z prawem opcji uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości środków finansowych przydzielonych na ten cel w budżecie Zamawiającego. 6) W razie udzielenia zamówienia opcjonalnego w mniejszej wysokości bądź wcale, Dostawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu względem Zamawiającego. Zamówienie z wykorzystaniem „opcji”- Cena jednostkowa netto w opcji nie może być inna niż cena jednostkowa netto w zamówieniu podstawowym. W przypadku zaproponowania ceny jednostkowej w opcji innej niż cena jednostkowa zaproponowana przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego, Zamawiający odrzuci ofertę z postępowania.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2- służba żywnościowa- dostawa środków myjąco-czyszcząco-dezynfekujących, środków jednorazowych i materiałów do utrzymania czystości
Beschreibung: Część nr 2 - służba żywnościowa- dostawa środków myjąco-czyszcząco-dezynfekujących, środków jednorazowych i materiałów do utrzymania czystości Dostarczany towar będzie fabrycznie nowy, w opakowaniu zabezpieczającym przed zmianami ilościowymi i jakościowymi. Na każdym opakowaniu w sposób trwały musi być naklejona przez producenta etykieta opakowania. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, nazwa producenta i data ważności w zakresie produktów chemicznych. Data ważności musi wynosić minimum 18 miesięcy od dnia dostarczenia materiałów do magazynu Zamawiającego, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru umowy za wyjątkiem materiałów, dla których producent przewidział datę ważności krótszą niż rok. Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia nieodpłatnie dla Zamawiającego w wersji papierowej kart charakterystyki dla produktów będącymi substancjami niebezpiecznymi bądź ich mieszaninami w myśl ustawy z 25.02.2011r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816 z późn.zm ). Środki czystości i higieny muszą być oznaczone przez producenta/dostawcę kodem kreskowym zgodnie z Decyzją nr 3/MON z dnia 3 stycznia 2014 r. W przypadku opakowania zbiorczego (karton) należy oznakować towar kodem ITF-14 (czternaście cyfr) lub dla wyrobów detalicznych kodem EAN – 13. Dostarczony towar powinien być nowy, w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu i zawierać nazwę producenta. Środki czystości powinny posiadać atest PZH lub równorzędny. Zamawiający zastrzega sobie prawo w każdym momencie używania produktu, do wykonania badań laboratoryjnych oferowanych środków chemicznych na zgodność z kartą charakterystyki i opisem produktu zawartym na opakowaniu. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na środki czystości równoważne pod warunkiem, że: a) środki czystości równoważne (innych firm niż wymienione w formularzu cenowym i wzorze umowy- jeżeli zostały wskazane) są fabrycznie nowe, bez śladów używania i uszkodzenia, w oryginalnych, hermetycznie zamkniętych opakowaniach producenta, pełnowartościowe, nieregenerowane. b) pod pojęciem ,,fabrycznie nowe” należy rozumieć środki, które w swoim całym procesie produkcyjnym (za wyjątkiem kartonowego opakowania) są wytwarzane z elementów wytworzonych od podstaw, bez użycia w jakikolwiek sposób komponentów uzyskanych z innych produktów wcześniej użytkowanych (w szczególności dotyczy to obudowy); c) posiadają znak firmowy producenta oraz etykiety identyfikujące dany wyrób pozwalający na ich identyfikację bez konieczności naruszania opakowania, z wszelkimi zabezpieczeniami stosowanymi przez producentów (np. hologramy) a także w sposób chroniący przed działaniem czynników zewnętrznych (hermetyczne wewnętrzne opakowanie); We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt. 2 oraz ust. 3 Pzp, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust.4 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „równoważny”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itd. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia znajdującym się w formularzu cenowym oraz wzorze umowy, mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze walory użytkowe, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą standardów określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają „minimalne parametry jakościowe” i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis wymagań „minimalnych parametrów jakościowych” Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, akceptując tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania Wzory umów załącznik nr 8 do SWZ oraz formularze cenowe- załączniki nr 2 do SWZ stanowią uszczegółowienie opisu przedmiotu zamówienia oraz
Interne Kennung: część 2
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w zakresie części 2 zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo Zamówień Publicznych po zrealizowaniu umowy w zakresie zamówienia podstawowego w 100 %: 1) Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, w czasie trwania umowy. 2) Rodzaj i ilość opcji określa § 3 ust.1 tabela nr 4 wzoru umowy. 3) Maksymalna wielkość opcji wynosi 200% zamówienia podstawowego. 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji wraz z podaniem jego zakresu, Zamawiający poinformuje Dostawcę odrębnym pismem w trakcie trwania umowy, po wykorzystaniu ilości podstawowych danego asortymentu, z jednoczesnym wskazaniem asortymentu (w tym ilości i rodzaju) produktów spożywczych podlegających zamówieniom w ramach opcji. Dopuszczalne jest wielokrotne udzielanie zamówień opcjonalnych, jednak łącznie do ilości wskazanej w § 3 ust. 1 tabela nr 4 wzoru umowy. 5) Realizacja zamówienia z prawem opcji uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości środków finansowych przydzielonych na ten cel w budżecie Zamawiającego. 6) W razie udzielenia zamówienia opcjonalnego w mniejszej wysokości bądź wcale, Dostawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu względem Zamawiającego. Zamówienie z wykorzystaniem „opcji”- Cena jednostkowa netto w opcji nie może być inna niż cena jednostkowa netto w zamówieniu podstawowym. W przypadku zaproponowania ceny jednostkowej w opcji innej niż cena jednostkowa zaproponowana przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego, Zamawiający odrzuci ofertę z postępowania.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3- infrastruktura- dostawa artykułów do utrzymania higieny i estetyki pomieszczeń oraz sprzętu gospodarczego
Beschreibung: Część nr 3- infrastruktura- dostawa artykułów do utrzymania higieny i estetyki pomieszczeń oraz sprzętu gospodarczego Dostarczany towar będzie fabrycznie nowy, w opakowaniu zabezpieczającym przed zmianami ilościowymi i jakościowymi. Na każdym opakowaniu w sposób trwały musi być naklejona przez producenta etykieta opakowania. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, nazwa producenta i data ważności w zakresie produktów chemicznych. Data ważności musi wynosić minimum 18 miesięcy od dnia dostarczenia materiałów do magazynu Zamawiającego, o którym mowa w § 3 ust. 1 wzoru umowy za wyjątkiem materiałów, dla których producent przewidział datę ważności krótszą niż rok. Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia nieodpłatnie dla Zamawiającego w wersji papierowej kart charakterystyki dla produktów będącymi substancjami niebezpiecznymi bądź ich mieszaninami w myśl ustawy z 25.02.2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816 z późn. zm). Środki czystości i higieny muszą być oznaczone przez producenta/dostawcę kodem kreskowym zgodnie z Decyzją nr 3/MON z dnia 3 stycznia 2014 r. W przypadku opakowania zbiorczego (karton) należy oznakować towar kodem ITF-14 (czternaście cyfr) lub dla wyrobów detalicznych kodem EAN – 13. Dostarczone środki czystości powinny być nowe w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu i zawierać nazwę producenta. Środki czystości powinny posiadać atest PZH lub równorzędny. Zamawiający zastrzega sobie prawo w każdym momencie używania produktu, do wykonania badania laboratoryjnego oferowanych środków chemicznych na zgodność z kartą charakterystyki i opisem produktu zawartym na opakowaniu. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na środki czystości równoważne pod warunkiem, że: a) środki czystości równoważne (innych firm niż wymienione w formularzu cenowym i wzorze umowy- jeżeli zostały wskazane) są fabrycznie nowe, bez śladów używania i uszkodzenia, w oryginalnych, hermetycznie zamkniętych opakowaniach producenta, pełnowartościowe, nieregenerowane. b) pod pojęciem ,,fabrycznie nowe” należy rozumieć środki, które w swoim całym procesie produkcyjnym (za wyjątkiem kartonowego opakowania) są wytwarzane z elementów wytworzonych od podstaw, bez użycia w jakikolwiek sposób komponentów uzyskanych z innych produktów wcześniej użytkowanych (w szczególności dotyczy to obudowy); c) posiadają znak firmowy producenta oraz etykiety identyfikujące dany wyrób pozwalający na ich identyfikację bez konieczności naruszania opakowania, z wszelkimi zabezpieczeniami stosowanymi przez producentów (np. hologramy) a także w sposób chroniący przed działaniem czynników zewnętrznych (hermetyczne wewnętrzne opakowanie); We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt. 2 oraz ust. 3 Pzp, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust.4 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „równoważny”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itd. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia znajdującym się w formularzu cenowym oraz wzorze umowy, mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze walory użytkowe, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą standardów określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają „minimalne parametry jakościowe” i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis wymagań „minimalnych parametrów jakościowych” Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, akceptując tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania Wzory umów załącznik nr 8 do SWZ oraz formularze cenowe- załączniki nr 2 do SWZ stanowią uszczegółowienie opisu przedmiotu zamówienia oraz
Interne Kennung: część 3
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w zakresie części 3 zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu umowy w zakresie zamówienia podstawowego w 100 %: 1) Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, w czasie trwania umowy. 2) Rodzaj i ilość opcji określa § 3 ust.1 tabela nr 3,4 wzoru umowy. 3) Maksymalna wielkość opcji wynosi 100% zamówienia podstawowego. 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji wraz z podaniem jego zakresu, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem w trakcie trwania umowy, po wykorzystaniu ilości podstawowych danego asortymentu, z jednoczesnym wskazaniem asortymentu w tym ilości i rodzaju podlegających zamówieniom w ramach opcji. Dopuszczalne jest wielokrotne udzielanie zamówień opcjonalnych, jednak łącznie do ilości wskazanej w § 3 ust. 1 tabela nr 3, 4 wzoru umowy. 5) Realizacja zamówienia z prawem opcji uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości środków finansowych przydzielonych na ten cel w budżecie Zamawiającego. 6) W razie udzielenia zamówienia opcjonalnego w mniejszej wysokości bądź wcale, Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu względem Zamawiającego. Zamówienie z wykorzystaniem „opcji”- Cena jednostkowa netto w opcji nie może być inna niż cena jednostkowa netto w zamówieniu podstawowym. W przypadku zaproponowania ceny jednostkowej w opcji innej niż cena jednostkowa zaproponowana przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego, Zamawiający odrzuci ofertę z postępowania.
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4- służba mundurowa- dostawa środków czystości i higieny
Beschreibung: Część nr 4- służba mundurowa- dostawa środków czystości i higieny, zestawu do konserwacji obuwia bez pasty wzór 816/MON i zestawu przyborów do utrzymania higieny osobistej wzór 815/MON Dostarczany towar będzie fabrycznie nowy, w opakowaniu zabezpieczającym przed zmianami ilościowymi i jakościowymi. Na każdym opakowaniu w sposób trwały musi być naklejona przez producenta etykieta opakowania. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, nazwa producenta i data ważności w zakresie produktów chemicznych. Data ważności musi wynosić minimum 18 miesięcy od dnia dostarczenia materiałów do magazynu Zamawiającego, o którym mowa w § 3 ust. 1 za wyjątkiem materiałów, dla których producent przewidział datę ważności krótszą niż rok. Zestaw do utrzymania higieny osobistej wzór 815/MON oraz zestaw do konserwacji obuwia wzór 816/MON winny być wykonane zgodnie z aktualną Wojskową Dokumentacją Techniczno-Technologiczną. Wzory przedmiotów zamówienia dostępne są w Wojskowym Ośrodku Badawczo-Wdrożeniowym Służby Mundurowej w Łodzi, ul. Źródłowa 52 . Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia nieodpłatnie dla Zamawiającego w wersji papierowej kart charakterystyki dla produktów będącymi substancjami niebezpiecznymi bądź ich mieszaninami w myśl ustawy z 25.02.2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816 z późn. zm). Środki czystości i higieny muszą być oznaczone przez producenta/dostawcę kodem kreskowym zgodnie z Decyzją nr 3/MON z dnia 3 stycznia 2014 r. W przypadku opakowania zbiorczego (karton) należy oznakować towar kodem ITF-14 (czternaście cyfr) lub dla wyrobów detalicznych kodem EAN – 13. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na środki czystości równoważne pod warunkiem, że: a) środki czystości równoważne (innych firm niż wymienione w formularzu cenowym i wzorze umowy- jeżeli zostały wskazane) są fabrycznie nowe, bez śladów używania i uszkodzenia, w oryginalnych, hermetycznie zamkniętych opakowaniach producenta, pełnowartościowe, nieregenerowane. b) pod pojęciem ,,fabrycznie nowe” należy rozumieć środki, które w swoim całym procesie produkcyjnym (za wyjątkiem kartonowego opakowania) są wytwarzane z elementów wytworzonych od podstaw, bez użycia w jakikolwiek sposób komponentów uzyskanych z innych produktów wcześniej użytkowanych (w szczególności dotyczy to obudowy); c) posiadają znak firmowy producenta oraz etykiety identyfikujące dany wyrób pozwalający na ich identyfikację bez konieczności naruszania opakowania, z wszelkimi zabezpieczeniami stosowanymi przez producentów (np. hologramy) a także w sposób chroniący przed działaniem czynników zewnętrznych (hermetyczne wewnętrzne opakowanie); We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt. 2 oraz ust. 3 Pzp, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust.4 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „równoważny”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itd. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia znajdującym się w formularzu cenowym oraz wzorze umowy, mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze walory użytkowe, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą standardów określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają „minimalne parametry jakościowe” i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis wymagań „minimalnych parametrów jakościowych” Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, akceptując tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania Wzory umów załącznik nr 8 do SWZ oraz formularze cenowe- załączniki nr 2 do SWZ stanowią uszczegółowienie opisu przedmiotu zamówienia oraz
Interne Kennung: część 4
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w zakresie części 4 zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu umowy w zakresie zamówienia podstawowego w 100 %: 1) Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, w czasie trwania umowy. 2) Rodzaj i ilość opcji określa § 3 ust.1 tabela nr 2 wzoru umowy. 3) Maksymalna wielkość opcji wynosi 100% zamówienia podstawowego. 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji wraz z podaniem jego zakresu, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem w trakcie trwania umowy, po wykorzystaniu ilości podstawowych danego asortymentu, z jednoczesnym wskazaniem asortymentu (w tym ilości i rodzaju) produktów podlegających zamówieniom w ramach opcji. Dopuszczalne jest wielokrotne udzielanie zamówień opcjonalnych, jednak łącznie do ilości wskazanej w § 3 ust. 1 tabela nr 2 wzoru umowy. 5) Realizacja zamówienia z prawem opcji uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości środków finansowych przydzielonych na ten cel w budżecie Zamawiającego. 6) W razie udzielenia zamówienia opcjonalnego w mniejszej wysokości bądź wcale, Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu względem Zamawiającego. Zamówienie z wykorzystaniem „opcji”- Cena jednostkowa netto w opcji nie może być inna niż cena jednostkowa netto w zamówieniu podstawowym. W przypadku zaproponowania ceny jednostkowej w opcji innej niż cena jednostkowa zaproponowana przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego, Zamawiający odrzuci ofertę z postępowania.
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5- służba mundurowa- dostawa zestawu przyborów do utrzymania higieny osobistej wzór 815/MON
Beschreibung: Część nr 5- służba mundurowa- dostawa środków czystości i higieny, zestawu do konserwacji obuwia bez pasty wzór 816/MON i zestawu przyborów do utrzymania higieny osobistej wzór 815/MON Dostarczany towar będzie fabrycznie nowy, w opakowaniu zabezpieczającym przed zmianami ilościowymi i jakościowymi. Na każdym opakowaniu w sposób trwały musi być naklejona przez producenta etykieta opakowania. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, nazwa producenta i data ważności w zakresie produktów chemicznych. Data ważności musi wynosić minimum 18 miesięcy od dnia dostarczenia materiałów do magazynu Zamawiającego, o którym mowa w § 3 ust. 1 za wyjątkiem materiałów, dla których producent przewidział datę ważności krótszą niż rok. Zestaw do utrzymania higieny osobistej wzór 815/MON oraz zestaw do konserwacji obuwia wzór 816/MON winny być wykonane zgodnie z aktualną Wojskową Dokumentacją Techniczno-Technologiczną. Wzory przedmiotów zamówienia dostępne są w Wojskowym Ośrodku Badawczo-Wdrożeniowym Służby Mundurowej w Łodzi, ul. Źródłowa 52 . Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia nieodpłatnie dla Zamawiającego w wersji papierowej kart charakterystyki dla produktów będącymi substancjami niebezpiecznymi bądź ich mieszaninami w myśl ustawy z 25.02.2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816 z późn. zm). Środki czystości i higieny muszą być oznaczone przez producenta/dostawcę kodem kreskowym zgodnie z Decyzją nr 3/MON z dnia 3 stycznia 2014 r. W przypadku opakowania zbiorczego (karton) należy oznakować towar kodem ITF-14 (czternaście cyfr) lub dla wyrobów detalicznych kodem EAN – 13. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na środki czystości równoważne pod warunkiem, że: a) środki czystości równoważne (innych firm niż wymienione w formularzu cenowym i wzorze umowy- jeżeli zostały wskazane) są fabrycznie nowe, bez śladów używania i uszkodzenia, w oryginalnych, hermetycznie zamkniętych opakowaniach producenta, pełnowartościowe, nieregenerowane. b) pod pojęciem ,,fabrycznie nowe” należy rozumieć środki, które w swoim całym procesie produkcyjnym (za wyjątkiem kartonowego opakowania) są wytwarzane z elementów wytworzonych od podstaw, bez użycia w jakikolwiek sposób komponentów uzyskanych z innych produktów wcześniej użytkowanych (w szczególności dotyczy to obudowy); c) posiadają znak firmowy producenta oraz etykiety identyfikujące dany wyrób pozwalający na ich identyfikację bez konieczności naruszania opakowania, z wszelkimi zabezpieczeniami stosowanymi przez producentów (np. hologramy) a także w sposób chroniący przed działaniem czynników zewnętrznych (hermetyczne wewnętrzne opakowanie); We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt. 2 oraz ust. 3 Pzp, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust.4 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „równoważny”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itd. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia znajdującym się w formularzu cenowym oraz wzorze umowy, mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze walory użytkowe, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą standardów określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają „minimalne parametry jakościowe” i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis wymagań „minimalnych parametrów jakościowych” Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, akceptując tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania Wzory umów załącznik nr 8 do SWZ oraz formularze cenowe- załączniki nr 2 do SWZ stanowią uszczegółowienie opisu przedmiotu zamówienia oraz
Interne Kennung: część 5
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w zakresie części 5 zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu umowy w zakresie zamówienia podstawowego w 100 %: 1) Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, w czasie trwania umowy. 2) Rodzaj i ilość opcji określa § 3 ust.1 tabela nr 4 wzoru umowy. 3) Maksymalna wielkość opcji wynosi 100% zamówienia podstawowego. 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji wraz z podaniem jego zakresu, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem w trakcie trwania umowy, po wykorzystaniu ilości podstawowych danego asortymentu, z jednoczesnym wskazaniem asortymentu (w tym ilości i rodzaju) produktów podlegających zamówieniom w ramach opcji. Dopuszczalne jest wielokrotne udzielanie zamówień opcjonalnych, jednak łącznie do ilości wskazanej w § 3 ust. 1 tabela nr 4 wzoru umowy. 5) Realizacja zamówienia z prawem opcji uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości środków finansowych przydzielonych na ten cel w budżecie Zamawiającego. 6) W razie udzielenia zamówienia opcjonalnego w mniejszej wysokości bądź wcale, Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu względem Zamawiającego. Zamówienie z wykorzystaniem „opcji”- Cena jednostkowa netto w opcji nie może być inna niż cena jednostkowa netto w zamówieniu podstawowym. W przypadku zaproponowania ceny jednostkowej w opcji innej niż cena jednostkowa zaproponowana przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego, Zamawiający odrzuci ofertę z postępowania.
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6- służba mundurowa- dostawa zestawu przyborów do konserwacji obuwia bez pasty wzór 816/MON
Beschreibung: Część nr 6- służba mundurowa- dostawa środków czystości i higieny, zestawu do konserwacji obuwia bez pasty wzór 816/MON i zestawu przyborów do utrzymania higieny osobistej wzór 815/MON Dostarczany towar będzie fabrycznie nowy, w opakowaniu zabezpieczającym przed zmianami ilościowymi i jakościowymi. Na każdym opakowaniu w sposób trwały musi być naklejona przez producenta etykieta opakowania. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, nazwa producenta i data ważności w zakresie produktów chemicznych. Data ważności musi wynosić minimum 18 miesięcy od dnia dostarczenia materiałów do magazynu Zamawiającego, o którym mowa w § 3 ust. 1 za wyjątkiem materiałów, dla których producent przewidział datę ważności krótszą niż rok. Zestaw do utrzymania higieny osobistej wzór 815/MON oraz zestaw do konserwacji obuwia wzór 816/MON winny być wykonane zgodnie z aktualną Wojskową Dokumentacją Techniczno-Technologiczną. Wzory przedmiotów zamówienia dostępne są w Wojskowym Ośrodku Badawczo-Wdrożeniowym Służby Mundurowej w Łodzi, ul. Źródłowa 52 . Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia nieodpłatnie dla Zamawiającego w wersji papierowej kart charakterystyki dla produktów będącymi substancjami niebezpiecznymi bądź ich mieszaninami w myśl ustawy z 25.02.2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816 z późn. zm). Środki czystości i higieny muszą być oznaczone przez producenta/dostawcę kodem kreskowym zgodnie z Decyzją nr 3/MON z dnia 3 stycznia 2014 r. W przypadku opakowania zbiorczego (karton) należy oznakować towar kodem ITF-14 (czternaście cyfr) lub dla wyrobów detalicznych kodem EAN – 13. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na środki czystości równoważne pod warunkiem, że: a) środki czystości równoważne (innych firm niż wymienione w formularzu cenowym i wzorze umowy- jeżeli zostały wskazane) są fabrycznie nowe, bez śladów używania i uszkodzenia, w oryginalnych, hermetycznie zamkniętych opakowaniach producenta, pełnowartościowe, nieregenerowane. b) pod pojęciem ,,fabrycznie nowe” należy rozumieć środki, które w swoim całym procesie produkcyjnym (za wyjątkiem kartonowego opakowania) są wytwarzane z elementów wytworzonych od podstaw, bez użycia w jakikolwiek sposób komponentów uzyskanych z innych produktów wcześniej użytkowanych (w szczególności dotyczy to obudowy); c) posiadają znak firmowy producenta oraz etykiety identyfikujące dany wyrób pozwalający na ich identyfikację bez konieczności naruszania opakowania, z wszelkimi zabezpieczeniami stosowanymi przez producentów (np. hologramy) a także w sposób chroniący przed działaniem czynników zewnętrznych (hermetyczne wewnętrzne opakowanie); We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt. 2 oraz ust. 3 Pzp, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust.4 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „równoważny”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itd. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia znajdującym się w formularzu cenowym oraz wzorze umowy, mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze walory użytkowe, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą standardów określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają „minimalne parametry jakościowe” i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis wymagań „minimalnych parametrów jakościowych” Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, akceptując tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania Wzory umów załącznik nr 8 do SWZ oraz formularze cenowe- załączniki nr 2 do SWZ stanowią uszczegółowienie opisu przedmiotu zamówienia oraz
Interne Kennung: część 6
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w zakresie części 6 zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu umowy w zakresie zamówienia podstawowego w 100 %: 1) Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, w czasie trwania umowy. 2) Rodzaj i ilość opcji określa § 3 ust.1 tabela nr 6 wzoru umowy. 3) Maksymalna wielkość opcji wynosi 100% zamówienia podstawowego. 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji wraz z podaniem jego zakresu, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem w trakcie trwania umowy, po wykorzystaniu ilości podstawowych danego asortymentu, z jednoczesnym wskazaniem asortymentu (w tym ilości i rodzaju) produktów podlegających zamówieniom w ramach opcji. Dopuszczalne jest wielokrotne udzielanie zamówień opcjonalnych, jednak łącznie do ilości wskazanej w § 3 ust. 1 tabela nr 6 wzoru umowy. 5) Realizacja zamówienia z prawem opcji uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości środków finansowych przydzielonych na ten cel w budżecie Zamawiającego. 6) W razie udzielenia zamówienia opcjonalnego w mniejszej wysokości bądź wcale, Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu względem Zamawiającego. Zamówienie z wykorzystaniem „opcji”- Cena jednostkowa netto w opcji nie może być inna niż cena jednostkowa netto w zamówieniu podstawowym. W przypadku zaproponowania ceny jednostkowej w opcji innej niż cena jednostkowa zaproponowana przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego, Zamawiający odrzuci ofertę z postępowania.