300506-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauaufsicht – Usługa pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego dla inwestycji pn. „Adaptacja zabytkowego budynku Walcowni Metali wraz z zagospodarowaniem otoczenia”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego dla inwestycji pn. „Adaptacja zabytkowego budynku Walcowni Metali wraz z zagospodarowaniem otoczenia”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usług Inwestora Zastępczego dla projektu „Adaptacja zabytkowego budynku Walcowni Metali wraz z zagospodarowaniem otoczenia”, obejmujące: • przygotowanie i przeprowadzenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wybór Generalnego Wykonawcy robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”, • Przeprowadzenie, innych powiązanych postepowań związanych z w/w projektem np. na opracowanie ekspertyzy technicznej budynku, wykonanie badań geologicznych, przeprowadzenie inwentaryzacji zieleni, wykonanie robót dodatkowych, • zarządzanie procesem przygotowania i realizacji inwestycji, • nadzór nad prawidłową realizacją umowy zawartej z Generalnym Wykonawcą oraz doprowadzenie inwestycji do zakończenia, uzyskanie wymaganych odbiorów, • rozliczenie inwestycji, w tym rozliczenie projektu dofinansowanego w ramach programu FESL. W ramach usługi Wykonawca (Inwestor Zastępczy) zapewni organizację i funkcjonowanie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego poprzez wyznaczenie inspektorów nadzoru inwestorskiego posiadających wymagane uprawnienia oraz doświadczenie w wymaganych specjalnościach, a także koordynację ich pracy. Inspektorzy wykonują czynności zgodnie z przepisami prawa oraz postanowieniami umowy na roboty. Decyzje skutkujące powstaniem zobowiązań finansowych, zmianą zakresu rzeczowego inwestycji lub zmianą kluczowych terminów realizacji podejmuje wyłącznie Zamawiający. Inwestor Zastępczy przygotowuje w tym zakresie materiały analityczne, rekomendacje i projekty decyzji oraz dokumentuje uzgodnienia i rozstrzygnięcia. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w części III SWZ, w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1, oraz we wzorze umowy.
Interne KennungWP/15/2026/JRP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
5. Los
LosLOT-0001