300977-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Dostawa sprzętu komputerowego wraz z akcesoriami w ramach projektu pn. AKCJA TRANSFORMACJA
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu komputerowego wraz z akcesoriami w ramach projektu pn. AKCJA TRANSFORMACJA
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje zakup, dostawę sprzętu komputerowego, monitorów wraz z akcesoriami, instalację, konfigurację i pierwsze uruchomienie, wsparcie techniczne w okresie gwarancji, serwis gwarancyjny dla szkół biorących udział w projekcie pn.: Akcja Transformacja. 2. Zamawiający zastrzega, aby jakość przedmiotu umowy była zgodna z obowiązującymi przepisami i normami technicznymi. Oferowany przedmiot umowy musi stanowić własność Wykonawcy nieobciążony prawami na rzecz osób trzecich i być fabrycznie nowy, pozyskany poprzez legalny kanał dystrybucji na rynek polski. 3. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - priorytet: FESL.10.00 Fundusze Europejskie na transformację; działanie FESL.10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu, Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021- 2027 w związku z realizacją projektu pn. „AKCJA TRANSFORMACJA”, numer umowy: UDA-FESL.10.23-IZ.01-06CG/23; FESL.10.23-IZ.01-06CG/23-004.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30211000 Zentralrechner, 30230000 Computerbezogene Geräte, 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 30237200 Computerzubehör, 30237410 Computermäuse, 30237460 Computertastaturen, 48822000 Computerserver, 30231300 Bildschirme, 33195100 Monitoren, 30233132 Festplattenlaufwerke, 37453300 Disken, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: 1) opis przedmiotu zamówienia – załączniki nr 5 do SWZ 2) projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, że oferowany przedmiot zamówienia jest zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w OPZ, wymienionymi w załączniku nr 5 do SWZ. Przedmiotowe środki dowodowe powinny potwierdzać w szczególności zgodność oferowanych urządzeń z wymaganiami technicznymi, funkcjonalnymi, jakościowymi oraz eksploatacyjnymi określonymi w OPZ. 3. Przedmiotowymi środkami dowodowymi mogą być karty katalogowe lub specyfikacje techniczne producenta, wydruki ze stron internetowych producenta, broszury, instrukcje, certyfikaty, oświadczenia producenta lub Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza przedłożenie wymienionych dokumentów sporządzonych w języku angielskim, bez tłumaczenia dokumentu na język polski, o ile treść dokumentu jest jednoznaczna i zrozumiała. 4. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych dotyczących potwierdzenia spełnienia wymagań Zamawiającego określonych w OPZ (w tym dla oferowanych rozwiązań równoważnych) lub te złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 5. Zamawiający nie będzie wzywał do złożenia i/lub uzupełnienia, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 6. W przypadkach, w których: 1) przedmiot zamówienia opisany jest w dokumentacji postępowania za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, 2) w dokumentacji postępowania jest mowa o urządzeniach, oprogramowaniu lub systemach lub wyrobach z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane od konkretnego producenta lub dostawcy – przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Oznaczenia te służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, użytkowych, funkcjonalnych, które powinien spełniać przedmiot zamówienia. Zamawiający za rozwiązania równoważne będzie uznawał urządzenia, systemy oraz inne wyposażenie obejmujące przedmiot zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, funkcjonalnych niż wskazane w OPZ oraz innych dokumentach postępowania. 7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do opisywanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego urządzenia, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 8. Wykonawca powołujący się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 9. Szczegółowe uregulowania w zakresie okresu gwarancji, jak również wymaganego serwisu przedmiotu zamówienia oraz usług wsparcia technicznego zawiera OPZ (załącznik nr 5 do SWZ) oraz PPU (załącznik nr 3 do SWZ). Okres gwarancji producenta dla dostarczonych komputerów, stacji roboczych, monitorów nie może być krótszy niż 36 miesięcy. Warunki opisane w OPZ są wiążące dla Wykonawcy. Okres gwarancji jest liczony od dnia podpisania przez obie strony bezusterkowego protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. 10. Zamawiający wymaga, by dostarczony sprzęt był fabrycznie nowy tzn. wyprodukowany nie wcześniej, niż na 12 miesięcy przed dostarczeniem oraz nie był używany w celach wystawowych i pochodzi z legalnego źródła. W wypadku powzięcia wątpliwości co do zgodności oferowanego sprzętu z przedmiotem zamówienia, w szczególności w zakresie jego legalności, Zamawiający jest uprawniony do zwrócenia się do producenta oferowanego sprzętu o potwierdzenie ich zgodności z umową (w tym także do przekazania producentowi niezbędnych danych umożliwiających weryfikację), oraz zlecenia producentowi oferowanego sprzętu, lub wskazanemu przez producenta podmiotowi, inspekcji urządzeń pod kątem ich zgodności z umową oraz ważności i zakresu uprawnień gwarancyjnych i licencyjnych. 11. Nie dopuszcza się stosowania urządzeń, systemów, określonych jako prototyp, seria próbna, wersja demonstracyjna lub jako produkcja jednostkowa . 12.Urządzenia, systemy, oprogramowanie sterujące powinny pochodzić od producenta zapewniającego usługi serwisowe i gwarancyjne, zgodne z wymaganiami opisanymi w OPZ. 13.Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy.
Optionen
Beschreibung der Optionenbrak opcji i wznowień