2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawę kwiatów ciętych, doniczkowych, kompozycji kwiatowych oraz artykułów dekoracyjnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa kwiatów ciętych, doniczkowych, bukietów i kompozycji kwiatowych oraz artykułów dekoracyjnych, w formie, ilości i zgodnie z potrzebami Zamawiającego. 2. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy. 3. Podane przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia tj. Załączniku nr 1 do SWZ szacunkowe ilości mają charakter jedynie informacyjny, gdyż z racji specyfiki przedmiotu zamówienia i Zamawiającego, nie jest możliwe dokładne oszacowanie potrzeb w okresie realizacji zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zamówienia artykułów w podanych ilościach, ani do zwrotu Wykonawcy kwoty stanowiącej równowartość niezamówionych ilości artykułów. Faktycznie zamawiane ilości artykułów będą wynikać z bieżących potrzeb Zamawiającego i cen jednostkowych przedstawionych w ofercie. 4. Wymagane jest aby wszystkie elementy użyte do układania wieńców, wiązanek były w pierwszym gatunku, kwiaty oczyszczone z kolców, końce kwiatów równo obcięte, wiązanki dobrze związane, taśmy pomocnicze do mocowania starannie ukryte. 5. Dostawy realizowane będą, według dyspozycji osoby Zamawiającej, w dwa miejsca tj.: 1) Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa – wyznaczone pomieszczenie; 2) Centrum Obsługi Administracji Rządowej, ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa - chłodnia. 6. Zamawiający będzie składał zamówienia zgodnie ze swoimi potrzebami, w formie elektronicznej (e- mail) lub telefonicznie w dni robocze lub w dni wolne od pracy (sobota, niedziela i dni świąteczne) w godzinach od 5.00- 23.00. 7. Zamówienie będzie realizowane maksymalnie w ciągu: 1) wieńce i wiązanki do 3 godzin od złożenia zamówienia; 2) wiązanki okazjonalne do 2 godzin od złożenia zamówienia; 3) pozostały asortyment zgodnie z deklaracją Wykonawcy jednak nie dłużej niż do 24 godzin od złożenia zamówienia (tj. zamówienie złożone w poniedziałek o godz. 8 będzie realizowane we wtorek do godz. 8). 8. Zamawiający przewiduje realizację zamówień pilnych, dla których czas dostarczenia nie może być dłuższy niż 1 godzina (z wyłączeniem wieńców) od złożenia zamówienia przez Zamawiającego. 9. Zaleca się, aby Wykonawca prowadził minimum dwa punkty zarejestrowane w odpowiednim rejestrze (KRS lub CEIDG) świadczące sprzedaż odpowiadającą przedmiotowi zamówienia na terenie dzielnicy Śródmieście tak, aby sprawnie i w terminie wymaganym przez Zamawiającego realizować dostawy do KPRM. 10. Każdorazowo, osoba dostarczająca zamówienie do KPRM musi posiadać przy sobie dowód tożsamości. 11. Upoważniona przez Zamawiającego osoba każdorazowo osobiście będzie dokonywała wyboru i oceny zamówionego asortymentu. W przypadku zastrzeżeń co do jakości, gatunku, koloru Wykonawca zobowiązany jest wymienić zakwestionowany asortyment na właściwy, spełniający wymagania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć właściwy asortyment nie później niż 2 godziny od momentu stwierdzenia uchybień. Jeśli Wykonawca nie dostarczy właściwego asortymentu w tym czasie, Zamawiający ma prawo dokonać zakupu właściwego asortymentu na własną rękę, a kosztami zakupu obciążyć Wykonawcę. 12. W przypadku stwierdzenia w trakcie odbioru braków ilościowych Wykonawca uzupełni, brakujące artykuły w terminie do 1 godzin od momentu zgłoszenia braków i dostarczy je do siedziby Zamawiającego. 13. Jakość oferowanych przez Wykonawcę produktów winna być najwyższa i odpowiadać wymaganiom Zamawiającego. 14. Zamawiający każdorazowo przy składaniu zamówienia doprecyzuje asortyment oraz jego kolor. 15. Zamawiający wymaga, aby trwałość dostarczonych kompozycji kwiatowych z kwiatów ciętych wynosiła co najmniej 5 dni kalendarzowych. 16. W przypadkach stwierdzenia przez Zamawiającego utraty walorów estetycznych pojedynczych składników kompozycji kwiatowych z kwiatów ciętych w okresie określonym w pkt. 15, Wykonawca zobowiązany jest do ich wymiany, na własny koszt. 17. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zamawiania asortymentu nie wymienionego w Formularzu asortymentowo-cenowym w ramach wynagrodzenia umownego. Cena asortymentu niewymienionego w ofercie Wykonawcy, będzie wynikała z ceny netto zakupionego, w hurtowni lub u producenta asortymentu powiększonej o zaoferowaną przez Wykonawcę marżę. W związku z tym, Wykonawca zobowiązany będzie do przedłożenia kopii faktur za zakupiony, w hurtowni lub u producenta asortymentu. 18. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od dostawy, bądź części dostawy. Zakres zamówienia może być pomniejszony o 70% (tj. zostanie zrealizowany w 30%) ogólnej wartości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu. 19. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 20. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 - 238 ustawy Pzp. 21. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 ust. 1 ustawy Pzp. 22. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 23. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311 - 315 ustawy. 24. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, w tym zwrotu kosztów poniesionych z tytułu nabycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 25. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 26. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 592694-2024
Interne Kennung: WIP.261.59.2024.JA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03121000 Gartenbauerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03121200 Schnittblumen, 03121210 Blumenarrangements
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa kwiatów ciętych, doniczkowych, bukietów i kompozycji kwiatowych oraz artykułów dekoracyjnych, w formie, ilości i zgodnie z potrzebami Zamawiającego. 2. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy. 3. Podane przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia tj. Załączniku nr 1 do SWZ szacunkowe ilości mają charakter jedynie informacyjny, gdyż z racji specyfiki przedmiotu zamówienia i Zamawiającego, nie jest możliwe dokładne oszacowanie potrzeb w okresie realizacji zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zamówienia artykułów w podanych ilościach, ani do zwrotu Wykonawcy kwoty stanowiącej równowartość niezamówionych ilości artykułów. Faktycznie zamawiane ilości artykułów będą wynikać z bieżących potrzeb Zamawiającego i cen jednostkowych przedstawionych w ofercie. 4. Wymagane jest aby wszystkie elementy użyte do układania wieńców, wiązanek były w pierwszym gatunku, kwiaty oczyszczone z kolców, końce kwiatów równo obcięte, wiązanki dobrze związane, taśmy pomocnicze do mocowania starannie ukryte. 5. Dostawy realizowane będą, według dyspozycji osoby Zamawiającej, w dwa miejsca tj.: 1) Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa – wyznaczone pomieszczenie; 2) Centrum Obsługi Administracji Rządowej, ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa - chłodnia. 6. Zamawiający będzie składał zamówienia zgodnie ze swoimi potrzebami, w formie elektronicznej (e- mail) lub telefonicznie w dni robocze lub w dni wolne od pracy (sobota, niedziela i dni świąteczne) w godzinach od 5.00- 23.00. 7. Zamówienie będzie realizowane maksymalnie w ciągu: 1) wieńce i wiązanki do 3 godzin od złożenia zamówienia; 2) wiązanki okazjonalne do 2 godzin od złożenia zamówienia; 3) pozostały asortyment zgodnie z deklaracją Wykonawcy jednak nie dłużej niż do 24 godzin od złożenia zamówienia (tj. zamówienie złożone w poniedziałek o godz. 8 będzie realizowane we wtorek do godz. 8). 8. Zamawiający przewiduje realizację zamówień pilnych, dla których czas dostarczenia nie może być dłuższy niż 1 godzina (z wyłączeniem wieńców) od złożenia zamówienia przez Zamawiającego. 9. Zaleca się, aby Wykonawca prowadził minimum dwa punkty zarejestrowane w odpowiednim rejestrze (KRS lub CEIDG) świadczące sprzedaż odpowiadającą przedmiotowi zamówienia na terenie dzielnicy Śródmieście tak, aby sprawnie i w terminie wymaganym przez Zamawiającego realizować dostawy do KPRM. 10. Każdorazowo, osoba dostarczająca zamówienie do KPRM musi posiadać przy sobie dowód tożsamości. 11. Upoważniona przez Zamawiającego osoba każdorazowo osobiście będzie dokonywała wyboru i oceny zamówionego asortymentu. W przypadku zastrzeżeń co do jakości, gatunku, koloru Wykonawca zobowiązany jest wymienić zakwestionowany asortyment na właściwy, spełniający wymagania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć właściwy asortyment nie później niż 2 godziny od momentu stwierdzenia uchybień. Jeśli Wykonawca nie dostarczy właściwego asortymentu w tym czasie, Zamawiający ma prawo dokonać zakupu właściwego asortymentu na własną rękę, a kosztami zakupu obciążyć Wykonawcę. 12. W przypadku stwierdzenia w trakcie odbioru braków ilościowych Wykonawca uzupełni, brakujące artykuły w terminie do 1 godzin od momentu zgłoszenia braków i dostarczy je do siedziby Zamawiającego. 13. Jakość oferowanych przez Wykonawcę produktów winna być najwyższa i odpowiadać wymaganiom Zamawiającego. 14. Zamawiający każdorazowo przy składaniu zamówienia doprecyzuje asortyment oraz jego kolor. 15. Zamawiający wymaga, aby trwałość dostarczonych kompozycji kwiatowych z kwiatów ciętych wynosiła co najmniej 5 dni kalendarzowych. 16. W przypadkach stwierdzenia przez Zamawiającego utraty walorów estetycznych pojedynczych składników kompozycji kwiatowych z kwiatów ciętych w okresie określonym w pkt. 15, Wykonawca zobowiązany jest do ich wymiany, na własny koszt. 17. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zamawiania asortymentu nie wymienionego w Formularzu asortymentowo-cenowym w ramach wynagrodzenia umownego. Cena asortymentu niewymienionego w ofercie Wykonawcy, będzie wynikała z ceny netto zakupionego, w hurtowni lub u producenta asortymentu powiększonej o zaoferowaną przez Wykonawcę marżę. W związku z tym, Wykonawca zobowiązany będzie do przedłożenia kopii faktur za zakupiony, w hurtowni lub u producenta asortymentu.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od dostawy, bądź części dostawy. Zakres zamówienia może być pomniejszony o 70% (tj. zostanie zrealizowany w 30%) ogólnej wartości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu.