2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną przy ul. Wojska Polskiego dz. nr 4/172 i 4/173 w Inowrocławiu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną przy ul. Wojska Polskiego dz. nr 4/172 i 4/173 w Inowrocławiu, w tym: 107 lokali mieszkalnych. . Ponadto pomieszczenia techniczne: pomieszczenie teletechniczne, pomieszczenie wodomierzowe, węzeł cieplny, pomieszczenie elektryczne, pomieszczenie porządkowe, zlokalizowane na parterze budynku w obu klatkach. W przestrzeni parteru dodatkowo umiejscowione jest pomieszczenie na wózki i rowery. Do każdego z mieszkań przyporządkowana jest komórka lokatorska, znajdująca się zarówno na parterze jak i każdej kondygnacji powtarzalnej. Dostęp do każdego z budynków z poziomu chodnika. Wewnątrz każdej klatki schodowej zlokalizowana jest winda, wymiarami dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz osób przewożonych na noszach. Wejścia na hol, korytarz i do mieszkań –bez progowe. Szerokość korytarzy dostosowana do swobodnego poruszania się. Drzwi wejściowe do budynku oraz z klatki na korytarz dwuskrzydłowe, szerokość skrzydła głównego nie może być mniejsza niż 0,9 m. W związku z powyższym wszystkie lokale mieszkalne są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Charakterystyczne parametry budynku: Powierzchnia zabudowy : 1151,00 m2 Powierzchnia całkowita :6324,41 m2 Powierzchnia użytkowa : 5075,07 m2 Kubatura :23201,52 m3 Wymiary budynku: Wysokość –24,60 m; Długość –64,07 m; Szerokość budynku –15,20 m Liczba kondygnacji –8 kondygnacje nadziemne, brak kondygnacji podziemnych Pozostałe dane techniczne: Rodzaj dachu –stropodach, płaski; Spadek dachu –2,66°=5,00% Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowo - kosztorysowa - załącznik nr 9 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45410000 Putzarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy pzp, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych– uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Podział przedmiotowego zamówienia na części jest niezasadny z punktu widzenia technicznego i organizacyjnego. Podział zakresu na części, które składałyby się na całość zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. 3. Okres gwarancji i rękojmi: Okres udzielonej gwarancji i rękojmi jest w przedmiotowym postępowaniu kryterium oceny ofert. Okres rękojmi będzie równy okresowi gwarancji. Najkrótszy możliwy Okres gwarancji i rękojmi – 5 lat. Najdłuższy możliwy Okres gwarancji i rękojmi – 7 lat. 4. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 pzp: Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465) dotyczącego pracowników fizycznych wykonujących przy realizacji Zadania roboty: przygotowawcze, ziemne, instalacyjne, montażowe, tynkarskie, malarskie, układanie podłóg, posadzek, okładzin, inne ogólnobudowlane, brukarskie, operatorów maszyn i urządzeń. W celu weryfikacji zatrudniania, przez wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w szczególności: oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, zawierającego informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika - najpóźniej w dniu zawarcia Umowy. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w składzie zespołu wykonującego prace Wykonawca powiadomi o tym fakcie Zamawiającego. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy lub podwykonawcy, odnośnie spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane powyżej. W celu weryfikacji w ramach czynności kontrolnych zatrudniania, przez wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, Zamawiający przewiduje możliwość żądania w szczególności: a) oświadczenia zatrudnionego pracownika, b) oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika, d) innych dokumentów - zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 5. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy pzp zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Oferty wariantowe: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamówienia uzupełniające: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 pzp. 8. Zamawiający uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. 9. Zamawiający będzie wymagał od wykonawcy, który złoży najkorzystniejszą ofertę, złożenia, przed podpisaniem umowy lub najpóźniej w dniu jej podpisywania, zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % całkowitej ceny brutto podanej w ofercie. 10. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w formach określonych art. 450 ust. 2 oraz art. 452 ust. 4 ustawy pzp. 11. W przypadku, gdy zabezpieczenie, będzie wnoszone w formie innej niż pieniądz, Zamawiający zastrzega sobie prawo do akceptacji projektu ww. dokumentu. 12. Z treści zabezpieczenia przedstawionego w formie gwarancji lub poręczenia winno wynikać, że bank, ubezpieczyciel lub poręczyciel zapłaci, na rzecz Zamawiającego, w terminie maksymalnie 30 dni od pisemnego wezwania kwotę zabezpieczenia, na pierwsze wezwanie Zamawiającego, bez odwołania, bez warunku, niezależnie od kwestionowania czy zastrzeżeń Wykonawcy i bez dochodzenia czy wezwanie Zamawiającego jest uzasadnione czy nie.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje wznowień