2. Verfahren
Verfahren
Titel: General line inspection with BVLOS
Beschreibung: Elia Assets wenst een raamovereenkomst af te sluiten voor de uitvoering van algemene inspecties van bovengrondse hoogspanningslijnen (Overhead Lines – OHL) met behulp van BVLOS drones (Beyond Visual Line of Sight). De opdracht heeft tot doel het systematisch capteren en analyseren van kwalitatieve inspectiedata van OHL assets (masten, uitrusting en geleiders) ter ondersteuning van het asset management, met name voor conditiebeoordeling en onderhoudsbeslissingen. Deze aanbesteding kadert binnen Elia’s ambitie om een aanzienlijk deel van de OHL assets via remote inspection technieken te inspecteren. De opdracht omvat de operationele uitvoering van dronevluchten, datacaptatie en de oplevering van inspectieresultaten volgens vooraf vastgelegde kwaliteits en doorlooptijdvereisten. Als standaard payload wordt een RGB configuratie voorzien. Daarnaast kunnen, afhankelijk van de operationele behoeften en de uitkomst van de aanbestedingsprocedure, optionele modules worden geactiveerd, waaronder LiDAR en/of thermische inspecties, bijkomende data en analysetoepassingen (zoals detectie en segmentatie van torenelementen en 3D lijn /geleidersmodellen) en verschillende rapporteringsniveaus. De selectie van deze opties gebeurt op basis van de effectieve behoeften en hun bijdrage aan de business case voor remote OHL inspecties. De indicatieve scope bedraagt ongeveer 4.321 km per jaar vanaf 2027, met mogelijke variaties doorheen de jaren. De opdracht vereist voldoende flexibiliteit om het volume en de scope van de drone inspecties te laten evolueren in functie van technologische ontwikkelingen (bv. sensoren) en operationele randvoorwaarden (bv. regelgeving en weersomstandigheden). In het kader van de aanbestedingsprocedure zullen demonstratievluchten worden georganiseerd met de hoogst gerangschikte kandidaten om hun operationele en technische capaciteiten te evalueren.
Interne Kennung: WS3074179394
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71631000 Technische Kontrolle
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zie 2.1. (er is slechts één Lot)
Interne Kennung: 1