2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Usługa zaciągnięcia kredytu wypłacanego w transzach do kwoty 15.931.808,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu wypłacanego w transzach do kwoty 15.931.808,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów.
Interne Kennung: ZP.271.17.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 15.931.808,00 zł. Szczegółowe warunki kredytu: 1. Okres kredytowania - od daty zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2036 r. 2. Okres karencji przy spłacie kredytu do 29 czerwca 2024 r. 3. Prowizja Wykonawcy nie może być wyższa niż 0,5%. Prowizja Wykonawcy naliczana będzie proporcjonalnie od faktycznej transzy uruchomionego kredytu. Prowizja bankowa opłacana będzie w ciągu 7 dni od daty wpływu transzy kredytu na rachunek Zamawiającego. Prowizja opłacona będzie na rachunek wskazany przez Wykonawcę. 4. Marża Wykonawcy jest stała w okresie umowy. 5. Wykonawca powinien wszystkie koszty kredytu uwzględnić w cenie ofertowej – bank nie będzie pobierał podczas obowiązywania umowy kredytowej żadnych innych prowizji i opłat związanych z realizacją umowy o udzielenie kredytu, w tym opłat za jakiekolwiek czynności bankowe związane z obsługą kredytu. 6. Zamawiający zastrzega sobie niższe wykorzystanie kredytu niż to wynika z niniejszej specyfikacji. Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych odsetek, prowizji i innych opłat od niewykorzystanej części kredytu. 7. Bazowa stopa oprocentowania oparta będzie na stawce WIBOR 1M powiększonej o marżę wykonawcy. 8. Kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej powiększonej o marżę banku. Stawkę referencyjną stanowi stawka WIBOR 1M ustalana dla pierwszego okresu obrachunkowego według notowań na 2 dni robocze poprzedzające dzień całkowitej lub częściowej wypłaty kredytu, a dla kolejnych okresów obrachunkowych na dwa dni robocze poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego. W przypadku braku notowań stawki WIBOR dla drugiego dnia roboczego, do wyliczenia stopy procentowej stosuje się odpowiednio notowania z dnia poprzedzającego, w którym było prowadzone notowanie stawki WIBOR. W każdym okresie obrachunkowym wchodzącym w skład umownego okresu kredytowania stopa oprocentowania kredytu jest stała. W przypadku gdyby wskaźnik WIBOR 1M przestał być dostępny i/lub obowiązujący, zastosowanie znajdzie inny, najbardziej zbliżony przedmiotowo wskaźnik publikowany przez właściwy podmiot. 9. Płatność odsetek następowała będzie w ostatnim dniu każdego miesiąca kalendarzowego, przy czym pierwsza płatność odsetek dokonana będzie ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego w którym wypłacono pierwszą transzę kredytu, kolejne miesięczne (miesiąc kalendarzowy) okresy obrachunkowe liczone są od dnia zakończenia poprzedniego okresu obrachunkowego, ostatni okres obrachunkowy kończy się w dniu całkowitej spłaty kredytu. Wyliczenie odsetek Wykonawca doręczy Zamawiającemu na 7 dni przed terminem płatności; 10.Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. 11. W przypadku wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty i prowizje a odsetki naliczane będą tylko od kwoty aktualnego zadłużenia pozostałego do spłaty. 12.. Uruchomianie kredytu będzie następowało na podstawie dyspozycji Zamawiającego, przy czym ostatnia transza wpłynie na rachunek bankowy Zamawiającego nie później niż 29.12.2023 r. 13. Realizacja dyspozycji kredytobiorcy będzie następowała w formie bezgotówkowej na wskazany przez Zamawiającego rachunek bankowy w terminie do 3 dni roboczych od dnia złożenia dyspozycji, przy czym ostatnia transza wpłynie na rachunek bankowy Zamawiającego nie później niż 29 grudnia 2023r. Realizacja dyspozycji kredytobiorcy będzie następowało w formie bezgotówkowej na rachunek budżetu Miasta Augustowa nr 77 1240 5787 1111 0010 7731 2232. 14. Spłata kredytu nastąpi do dnia 31 grudnia 2036 r. Pozostała część opisu znajduje się w SWZ