2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup oraz dostawa Sprzętu IT wraz akcesoriami oraz oprogramowaniem w ramach projektu ERA INŻYNIERA - Rozwój kompetencji kluczowych w Gminie Stalowa Wola.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu IT wraz z oprogramowaniem oraz akcesoriami w ramach projektu ,,ERA INŻYNIERA – Rozwój kompetencji kluczowych w Gminie Stalowa Wola” nr FEPK.07.12-IP.01-0029/23”. 2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w ramach projektu pt.: „ERA INŻYNIERA – Rozwój kompetencji kluczowych w Gminie Stalowa Wola” nr FEPK.07.12-IP.01-0029/23 (zwanego dalej projektem), który dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Działanie FEPK.07.12 Szkolnictwo ogólne oraz z budżetu państwa. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę: a) W ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego): - komputerów stacjonarnych AiO (450 szt.), - monitorów interaktywnych (15 szt.), - słuchawek nausznych z mikrofonem (450 szt.) b) W ramach zamówienia objętego prawem opcji: - Oprogramowania antywirusowego licencja edukacyjna, czas trwania licencji 2 lata (450 szt.), - Oprogramowania biurowego licencja edukacyjna (450 szt.). 4. Oferowany w ramach przedmiotu zamówienia sprzęt i wyposażenie musi: a. spełniać wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, b. być zgodny z wyznaczonymi parametrami/funkcjonalnościami, c. być fabrycznie nowy i kompletny (z pełnym okablowaniem), d. być zmontowany, przetestowany i gotowy do użycia, e. być oryginalnie opakowany, w opakowania opisane co do ich zawartości, f. być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta, g. być wysokiej jakości i wolny od wad oraz od obciążeń prawami osób trzecich, h. pochodzić z legalnych źródeł, i. być dopuszczony do użytkowania w instytucji publicznej, j. odpowiadać normom jakościowym, określonym we właściwych aktach prawnych, jeśli dotyczą one przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający informuje, iż wszystkie zamówione urządzenia przeznaczone są dla placówek oświatowych z przeznaczeniem do celów dydaktycznych, dlatego też Wykonawca powinien zastosować stosowną podstawę opodatkowania – stawkę 0% na podstawie art. 83 ust.1 pkt. 26 ustawy o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 685 z późn.zm.) do wybranych urządzeń będących przedmiotem zamówienia, które to podlegają zwolnieniu z opodatkowania na podstawie załącznika nr 8 do ustawy o podatku od towarów i usług. 6. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określające między innymi parametry wymaganego przez Zamawiającego sprzętu zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia. 7. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcy wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia na miejscu u Zamawiającego. 8. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. 9. Zamawiający informuje, że wymaga od Wykonawcy/ów spełnienia wszystkich ciążących na nim jako na pracodawcy obowiązków dotyczących działalności bezpośrednio związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi, określonych w ustawie z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz.U. z 2024, poz. 560 ze zm.). W szczególności, Wykonawca jest zobowiązany do: a. Uzyskania i aktualizacji informacji, czy osoby mające bezpośredni kontakt z małoletnimi w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia są wpisane do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (RSPTS) z dostępem ograniczonym, zgodnie z art. 21 ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich. Weryfikacja powinna być dokonana każdorazowo przed dopuszczeniem danej osoby do wykonywania pracy z małoletnimi oraz systematycznie aktualizowana w trakcie realizacji zamówienia. b. Dokumentowania przeprowadzonych czynności w zakresie uzyskania informacji z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz przechowywania dokumentacji przez okres realizacji zamówienia i zgodnie z wymogami przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. c. Wdrożenia wewnętrznych procedur i środków ostrożności zapewniających przestrzeganie przepisów ustawy, w tym w szczególności procedur ochrony małoletnich przed jakimikolwiek formami nadużyć i naruszeń ich bezpieczeństwa, oraz regularnego szkolenia personelu w zakresie obowiązków wynikających z ustawy. d. Udzielenia Zamawiającemu na jego żądanie wszelkich informacji i dokumentów potwierdzających realizację powyższych obowiązków, w szczególności dokumentacji potwierdzającej brak wpisu danej osoby w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli przestrzegania powyższych wymogów przez Wykonawcę/ów w każdym momencie trwania umowy, a w przypadku stwierdzenia uchybień – do wezwania Wykonawcy do natychmiastowego ich usunięcia oraz do podjęcia działań przewidzianych w umowie. Jakiekolwiek uchybienia w ww. zakresie, skutkujące naruszeniem wyżej wskazanej ustawy, uprawniać będą nadto Zamawiającego do odstąpienia od umowy w trybie natychmiastowym. Jeżeli treść wiążącej strony umowy nie będzie stanowić inaczej, prawo do odstąpienia od Umowy z ww. tytułu przysługiwać będzie Zamawiającemu w terminie 30 dni od daty powzięcia informacji o podstawie odstąpienia 11. Wykonawca stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp zobowiązany będzie do: 1) Zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r. poz. 1510, 1700, 2140, z 2023 r. poz. 240) następujące czynności: - Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie
Interne Kennung: ZP-III.261.118.2026.RK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237200 Computerzubehör, 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 72611000 Technische Computerunterstützung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu IT wraz z oprogramowaniem oraz akcesoriami w ramach projektu ,,ERA INŻYNIERA – Rozwój kompetencji kluczowych w Gminie Stalowa Wola” nr FEPK.07.12-IP.01-0029/23”. 2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w ramach projektu pt.: „ERA INŻYNIERA – Rozwój kompetencji kluczowych w Gminie Stalowa Wola” nr FEPK.07.12-IP.01-0029/23 (zwanego dalej projektem), który dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Działanie FEPK.07.12 Szkolnictwo ogólne oraz z budżetu państwa. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę: a) W ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego): - komputerów stacjonarnych AiO (450 szt.), - monitorów interaktywnych (15 szt.), - słuchawek nausznych z mikrofonem (450 szt.) b) W ramach zamówienia objętego prawem opcji: - Oprogramowania antywirusowego licencja edukacyjna, czas trwania licencji 2 lata (450 szt.), - Oprogramowania biurowego licencja edukacyjna (450 szt.). 4. Oferowany w ramach przedmiotu zamówienia sprzęt i wyposażenie musi: a. spełniać wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, b. być zgodny z wyznaczonymi parametrami/funkcjonalnościami, c. być fabrycznie nowy i kompletny (z pełnym okablowaniem), d. być zmontowany, przetestowany i gotowy do użycia, e. być oryginalnie opakowany, w opakowania opisane co do ich zawartości, f. być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta, g. być wysokiej jakości i wolny od wad oraz od obciążeń prawami osób trzecich, h. pochodzić z legalnych źródeł, i. być dopuszczony do użytkowania w instytucji publicznej, j. odpowiadać normom jakościowym, określonym we właściwych aktach prawnych, jeśli dotyczą one przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający informuje, iż wszystkie zamówione urządzenia przeznaczone są dla placówek oświatowych z przeznaczeniem do celów dydaktycznych, dlatego też Wykonawca powinien zastosować stosowną podstawę opodatkowania – stawkę 0% na podstawie art. 83 ust.1 pkt. 26 ustawy o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 685 z późn.zm.) do wybranych urządzeń będących przedmiotem zamówienia, które to podlegają zwolnieniu z opodatkowania na podstawie załącznika nr 8 do ustawy o podatku od towarów i usług. 6. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określające między innymi parametry wymaganego przez Zamawiającego sprzętu zostały opisane w załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia. 7. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcy wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia na miejscu u Zamawiającego. 8. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. 9. Zamawiający informuje, że wymaga od Wykonawcy/ów spełnienia wszystkich ciążących na nim jako na pracodawcy obowiązków dotyczących działalności bezpośrednio związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi, określonych w ustawie z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz.U. z 2024, poz. 560 ze zm.). W szczególności, Wykonawca jest zobowiązany do: a. Uzyskania i aktualizacji informacji, czy osoby mające bezpośredni kontakt z małoletnimi w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia są wpisane do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (RSPTS) z dostępem ograniczonym, zgodnie z art. 21 ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich. Weryfikacja powinna być dokonana każdorazowo przed dopuszczeniem danej osoby do wykonywania pracy z małoletnimi oraz systematycznie aktualizowana w trakcie realizacji zamówienia. b. Dokumentowania przeprowadzonych czynności w zakresie uzyskania informacji z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz przechowywania dokumentacji przez okres realizacji zamówienia i zgodnie z wymogami przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. c. Wdrożenia wewnętrznych procedur i środków ostrożności zapewniających przestrzeganie przepisów ustawy, w tym w szczególności procedur ochrony małoletnich przed jakimikolwiek formami nadużyć i naruszeń ich bezpieczeństwa, oraz regularnego szkolenia personelu w zakresie obowiązków wynikających z ustawy. d. Udzielenia Zamawiającemu na jego żądanie wszelkich informacji i dokumentów potwierdzających realizację powyższych obowiązków, w szczególności dokumentacji potwierdzającej brak wpisu danej osoby w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli przestrzegania powyższych wymogów przez Wykonawcę/ów w każdym momencie trwania umowy, a w przypadku stwierdzenia uchybień – do wezwania Wykonawcy do natychmiastowego ich usunięcia oraz do podjęcia działań przewidzianych w umowie. Jakiekolwiek uchybienia w ww. zakresie, skutkujące naruszeniem wyżej wskazanej ustawy, uprawniać będą nadto Zamawiającego do odstąpienia od umowy w trybie natychmiastowym. Jeżeli treść wiążącej strony umowy nie będzie stanowić inaczej, prawo do odstąpienia od Umowy z ww. tytułu przysługiwać będzie Zamawiającemu w terminie 30 dni od daty powzięcia informacji o podstawie odstąpienia 11. Wykonawca stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp zobowiązany będzie do: 1) Zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r. poz. 1510, 1700, 2140, z 2023 r. poz. 240) następujące czynności: - Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie;
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji o którym mowa w art. 441 PZP. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z „prawa opcji” w przypadku, gdy będzie to leżało w interesie Zamawiającego. 3. Prawo opcji” jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa opcji w terminie 15 dni roboczych od daty zawarcia niniejszej umowy. Po upływie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa opcji. 5. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego oświadczenia woli w formie pisemnej o skorzystaniu z prawa opcji. 6. Skorzystanie z prawa opcji nie jest obowiązkowe dla Zamawiającego. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. 7. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji zostały uregulowane we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ