See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af internationale flytninger og opmagasinering
Beschreibung: Udenrigsministeriet er ved at forberede et genudbud af Udenrigsministeriets rammeaftale vedrørende internationale flytninger og opmagasinering. De(n) fremtidige leverandør(er) vil i rammeaftalens varighed være ansvarlig for at håndtere Udenrigsministeriets internationale flytninger af fx bohave og statsmøblement. Rammeaftalen er ikke eksklusiv.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98392000 Umzugsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 63122000 Lagerhaltung