301778-2026 - Ergebnis
Tschechien – Reflektierende Sicherheitswesten – Rámcová dohoda na speciální reflexní vesty DP a na speciální vesty služby DP
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRámcová dohoda na speciální reflexní vesty DP a na speciální vesty služby DP
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je 9 000 ks speciální reflexních vest DP a 25 000 ks speciálních vest služby PP.
Interne KennungPPR-43080/ČJ-2022-990640
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35113440 Reflektierende Sicherheitswesten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18130000 Spezial-Arbeitskleidung
5. Los
LosLOT-0002
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Výhrada změny závazku 11.1 Inflační doložka Centrální zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje nárok na změnu ceny v průběhu plnění rámcové dohody za níže uvedených a specifikovaných podmínek. Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v rámcové dohodě lze na žádost vybraného dodavatele navýšit z důvodu inflace, a to každý kalendářní rok následující po roce, v němž uplyne jeden (1) rok od účinnosti rámcové dohody, až do doby konce účinnosti rámcové dohody. Žádost je povinen vybraný dodavatel doručit do 15. 2. příslušného roku (příklad: rámcová dohoda bude uzavřena 1. 6. 2022, jeden rok od účinnosti rámcové dohody je 1. 6. 2023, následující rok je rok 2024, dodavatel musí do 15. 2. 2024 zažádat o navýšení ceny). Nabídnuté jednotkové ceny lze zvýšit pouze tehdy, když inflace přesáhne výši 2 % a maximálně o částku ve výši inflace. Inflací se rozumí meziroční inflace měřená vzrůstem úhrnného indexu spotřebitelských cen zboží a služeb, kterou udává každým kalendářním rokem Český statistický úřad za rok předcházející, vyjádřená v procentech. 11.2 Výhrada změny dodavatele Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje právo na změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě, kdy bude smluvní vztah s vybraným dodavatelem ukončen dle důvodů uvedených v čl. 12 odst. /1/ a /2/ rámcové dohody. V takovém případě bude vyzván k uzavření rámcové dohody dodavatel, který se v rámci tohoto zadávacího řízení umístil jako další v pořadí, a to postupem uvedeným dále. Zadavatel je oprávněn uzavřít rámcovou dohodu s novým dodavatelem za podmínek uvedených dále a současně za podmínky, že nový dodavatel vstoupí do práv a převezme povinnosti plynoucí ze zrušené rámcové dohody s původním dodavatelem, a to v míře, jakou připouští občanský zákoník. V případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle ust. § 82 zákona je zadavatel oprávněn uzavřít rámcovou dohodu se zbývajícím/i dodavatelem/i. V případě, že zbývající dodavatel/é nepřevezme/ou práva a povinnosti z rámcové dohody v plném rozsahu, je zadavatel oprávněn uzavřít rámcovou dohodu s dodavatelem umístěným podle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení za vybraným dodavatelem jako dalším v pořadí, a to postupem dle nadcházejícího odstavce. V případě ukončení rámcové dohody dle předchozího odstavce zadávací dokumentace je zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření rámcové dohody účastníka, jenž se podle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení umístil za vybraným dodavatelem jako další v pořadí. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak v souladu s ust. § 39 odst. 4 zákona neučinil v tomto zadávacím řízení, a posoudí, zda u tohoto účastníka nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení dle ust. § 48 zákona. Pokud jsou naplněny důvody, pro které by nebylo možno uzavřít rámcovou dohodu s druhým účastníkem v pořadí v původním zadávacím řízení, může zadavatel oslovit dodavatele, který se umístil jako třetí v pořadí. Zadavatel výše popsaným postupem může vyzvat všechny účastníky zadávacího řízení. Každý z takto vyzvaných účastníků je povinen splňovat podmínky účasti, a to k okamžiku uzavření smluvního vztahu se zadavatelem dle této zadávací dokumentace. Změna dodavatele bude provedena na základě uzavření nové rámcové dohody mezi zadavatelem a novým dodavatelem za podmínek uvedených v nabídce nového dodavatele. Postup zadavatele dle předchozích odstavců, spočívající ve změně dodavatele je přitom právem zadavatele, nikoliv jeho povinností, a nelze se předmětné výhrady právně domáhat. 11.3 Prodloužení platnosti rámcové dohody Zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení platnosti rámcové dohody upravené v jejím čl. 4 odst. /1/, a to v případě, že dodavatel nebude schopen splnit předmět plnění rámcové dohody z důvodu vyšší moci. Kupující si na základě § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení platnosti této dohody upravené v odst. /1/ tohoto článku, a to v případě, že prodávající nebude schopen splnit předmět plnění této dohody z důvodu vyšší moci. Centrální zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje nárok na změnu ceny v průběhu plnění této dohody za níže uvedených a specifikovaných podmínek: • Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v této dohodě lze na žádost prodávajícího navýšit z důvodu inflace, a to každý kalendářní rok následující po roce, v němž uplyne jeden (1) rok od účinnosti této dohody, až do doby konce účinnosti této dohody. Žádost je povinen prodávající doručit centrálnímu zadavateli do 15.2. příslušného roku. • Nabídnuté jednotkové ceny lze zvýšit pouze tehdy, když inflace přesáhne výši 2 % a maximálně o částku ve výši inflace. • Inflací se rozumí meziroční inflace měřená vzrůstem úhrnného indexu spotřebitelských cen zboží a služeb, kterou udává každým kalendářním rokem Český statistický úřad za rok předcházející, vyjádřená v procentech.