2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale vedrørende affaldshåndtering
Beschreibung: Udbuddet omhandler afhentning og håndtering af al affald fra Ørsted Bio & Thermal Powers kraftværker. Lokationerne er: Avedøreværket, Hammerholmen, Hvidovre Asnæsværket, Asnæsvej, Kalundborg H.C. Ørstedsværket, Energiporten, København SV Herningværket, Miljøvej, Herning Kyndbyværket, Kyndbyvej, Jægerspris Skærbækværket, Klippehagevej, Fredericia Stignæs, Holtengårdsvej, Skælskør Studstrupværket, Ny Studstrupvej, Skødstrup Svanemølleværket, Lautrupsgade, København Ø
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen kan forlænges 4 gange 12 måneder