See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozwój ponadlokalnej oferty turystycznej na terenie Piotrkowa Trybunalskiego – Zagospodarowanie terenów wokół Zbiornika Bugaj.
Beschreibung: 1. Wykonanie, w formule zaprojektuj i zbuduj: I. Robót projektowych i wykonawczych: A. Budynek wielofunkcyjny. B. Tereny komunikacji w tym: II. Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym: A. Prac wstępnych przedprojektowych: B. Prac projektowych: C. Dokonanie wymaganych uzgodnień formalnoprawnych i terenowo - prawnych wynikających z obowiązujących przepisów, oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wymaganych pozwoleń, oraz prawomocnych decyzji administracyjnych umożliwiających realizację prac budowlanych oraz oddanie obiektów do użytkowania. D. Wykonanie robót budowlano-montażowych na podstawie zatwierdzonych dokumentacji budowlanych posiadających stosowne prawomocne pozwolenia na budowę/ zgłoszenia. E. Zagospodarowanie urobku wydobytego oraz wszystkich innych odpadów powstałych w trakcie realizacji inwestycji. F. Przekazanie do eksploatacji i użytkowania. G. Serwisowanie obiektów: Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Programie funkcjonalno – użytkowym wraz z koncepcją zagospodarowania zbiornika wodnego Bugaj (szczegóły w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ)). Zamawiający wymaga adekwatnie do opisu przedmiotu zamówienia dostosowania projektu do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnością. 2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań. 3. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w terminie: 34 miesiące od daty zawarcia umowy (szczegóły w SWZ CZĘŚC I IDW Rozdział V). 4. Zamawiający nie udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody braku podziału na części: 1) Realizacja zadania przez różnych wykonawców, według podziału na różne branże, skutkowałoby powstaniem kolizji niemożliwych do wyeliminowania lub uniemożliwiających prawidłową realizację zadania. 2) Niniejsze zamówienie jest jednym zamierzeniem inwestycyjnym, zlokalizowanym w jednym obiekcie, w związku z tym, mając na uwadze technologię organizacji robót, niemożność wydzielenia odrębnych placów budowy. Podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi i nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, a skoordynowanie działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Kolejnym ważnym powodem niedokonania podziału zamówienia na części jest uzyskanie przez Zamawiającego gwarancji jakości na całość zamówienia, po podziale na części, skutkowałoby nadmiernym rozdrobnieniem odpowiedzialności wśród różnych wykonawców, a co za tym idzie spowodowałoby zagrożenie na tle dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji lub rękojmi. Warunki udziału w postępowaniu nie powodują ograniczenia konkurencji oraz zapewniają równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych 7. Zamawiający nie zastrzega, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz inni wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych, w szczególności wskazane w art. 94 ust. 1 pkt 1 – 10 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie przewiduje wznowień. 10. Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt FELD.05.05-IZ.00-002/25 Numer i nazwa Działania: FELD.05.05 Kultura i turystyka - ZIT Radomsko-Piotrków Trybunalski-Bełchatów Numer i nazwa Priorytetu: FELD.05 Fundusze europejskie dla rozwoju lokalnego w Łódzkiem programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. 11. Projektowane postanowienia umowy: 1) Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5 % ceny brutto podanej w ofercie w formach określonych w art. 450 ust. 1 ustawy Pzp. 2) Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walucie obcej. 3) Zamawiający informuje, że regulowanie płatności za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie realizowane z wykorzystaniem mechanizmu podzielonej płatności tzw. split payment (mechanizm ten nie obejmuje ewentualnych kar umownych lub odszkodowania) w przypadkach określonych w art. 108a ust. 1a ustawy o VAT. 4) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek z uwagi na przyjęty sposób dokonywania płatności, określony we wzorze umowy. 5) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, osób na podstawie umowy o pracę wykonujących wszelkie czynności wchodzące w skład tzw. kosztów bezpośrednich w zakresie realizacji zamówienia (szczegóły w SWZ CZĘŚĆ I (IDW) Rozdział VI pkt 7). 6) Zamawiający nie przewiduje skorzystać z opcji. 7) Zamawiający nie przewiduje wymagań związanych z realizacją zamówienia, obejmujące aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością, zatrudnieniem lub zachowaniem poufnego charakteru informacji przekazanych wykonawcy w toku realizacji zamówienia, o których mowa w art. 96 ustawy Pzp. 8) Zamawiający przewiduje dokonać zmian umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 1, określonych w § § 23, § 13 pkt 16 oraz § 15 projektowanych postanowień umowy – CZĘŚĆ III SWZ (PPU).
Vorherige Bekanntmachung: 153857-2026
Interne Kennung: DZP.271.54.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45000000 Bauarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Wykonanie, w formule zaprojektuj i zbuduj: I. Robót projektowych i wykonawczych: A. Budynek wielofunkcyjny. B. Tereny komunikacji w tym: II. Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym: A. Prac wstępnych przedprojektowych: B. Prac projektowych: C. Dokonanie wymaganych uzgodnień formalnoprawnych i terenowo - prawnych wynikających z obowiązujących przepisów, oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wymaganych pozwoleń, oraz prawomocnych decyzji administracyjnych umożliwiających realizację prac budowlanych oraz oddanie obiektów do użytkowania. D. Wykonanie robót budowlano-montażowych na podstawie zatwierdzonych dokumentacji budowlanych posiadających stosowne prawomocne pozwolenia na budowę/ zgłoszenia. E. Zagospodarowanie urobku wydobytego oraz wszystkich innych odpadów powstałych w trakcie realizacji inwestycji. F. Przekazanie do eksploatacji i użytkowania. G. Serwisowanie obiektów: Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Programie funkcjonalno – użytkowym wraz z koncepcją zagospodarowania zbiornika wodnego Bugaj (szczegóły w SWZ CZĘŚĆ II (OPZ)). Zamawiający wymaga adekwatnie do opisu przedmiotu zamówienia dostosowania projektu do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnością. 2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań. 3. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w terminie: 34 miesiące od daty zawarcia umowy (szczegóły w SWZ CZĘŚC I IDW Rozdział V).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45400000 Baufertigstellung