2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i budowa infrastruktury technicznej na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa infrastruktury technicznej na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. 2. Całość zadania podzielona jest na zadanie podstawowe (gwarantowane) oraz część zadania objętej prawem opcji (8 części), przy czym Zamawiający zastrzega, iż wykonawcy winni w ramach oferty wycenić wszystkie elementy składowe zadania (tj. zadanie podstawowe oraz 8 części objętych prawem opcji). Nie wycenienie którejś z dziewięciu elementów składowych zadania (zamówienie podstawowe oraz 8 części objętych prawem opcji) i nie ujęciu jej w ofercie, będzie skutkować odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp jako oferta niezgodna z warunkami zamówienia. 3. Szczegółowy podział zamówienia wraz zakresem na zadanie podstawowe oraz zadania objęte prawem opcji, został opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 4. Ponadto Szczegółowy zakres zamówienia określony został Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz pozostałych załącznikach stanowiących załączniki do SWZ. 5. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcy wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia na miejscu u Zamawiającego. 6. Zadanie jest współfinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 7. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. 8. Wykonawca stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp zobowiązany będzie do: 1) Zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465) następujące czynności: - roboty rozbiórkowe, - roboty ziemne, - roboty montażowe, - roboty konstrukcyjne, - technologia ujęcia; Zamawiający wymaga aby osoby wykonujące czynności o których mowa powyżej w ramach łączącego je z pracodawcą stosunku pracy świadczyły ją osobiście, w miejscu i czasie wskazanym przez pracodawcę, pod jego kierownictwem z podporządkowaniem służbowym, za wynagrodzeniem, z prawem do urlopu. 2) Przekazania zamawiającemu w dniu rozpoczęcia realizacji zamówienia listy osób, które będą wykonywać czynności, o których mowa w ppkt. 1) w trakcie realizacji zamówienia. Lista ta w przypadku zmiany osoby/osób wykonujących czynności, o których mowa w ppkt. 1) winna być każdorazowo niezwłocznie aktualizowana. 3) W przypadku powierzenia przez wykonawcę części zamówienia obejmującej wykonanie czynności o których mowa w ppkt. 1) na rzecz podwykonawcy, obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących te czynności dotyczyć będzie także podwykonawcy. 4) Podczas realizacji zamówienia wykonawca (podwykonawca) na wezwanie zamawiającego winny będzie przedstawić dowody potwierdzające zatrudnianie na umowę o pracę osób, o których mowa w pkt. 8 ppkt 1-3. 5) W przypadku nie wywiązania się przez wykonawcę (podwykonawcę) z obowiązków o których mowa w pkt. 8 ppkt. 1-3, zamawiający przewiduje sankcje zgodnie z załączonym do SWZ wzorem umowy. 6) Powyższy wymóg nie dotyczy kierownika budowy/robót ponieważ zgodnie z art.12 ustawy Prawo budowlane działalność obejmującą kierowanie budową lub innymi robotami budowlanymi może wykonywać osoba pełniąca samodzielną funkcję techniczną w budownictwie. Samodzielną funkcję techniczną w budownictwie mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające uprawnienia budowlane. Uprawnienia budowlane przyznawane są imiennie. W związku z powyższym do kierowania robotami budowlanymi nie jest wymagane nawiązanie stosunku pracy pod kierownictwem pracodawcy. Powyższy wymóg nie jest skuteczny w przypadku gdy ww. czynności będą powierzone osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą, które ww. czynności będą wykonywać osobiście na podstawie łączącego je z Wykonawcą stosunku cywilnoprawnego. 9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Interne Kennung: ZP-II.271.131.2024.RK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111240 Baugrundentwässerungsarbeiten, 45112330 Wiederurbarmachung, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45240000 Wasserbauarbeiten, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111240 Baugrundentwässerungsarbeiten, 45112330 Wiederurbarmachung, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45240000 Wasserbauarbeiten, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2. Całość zadania podzielona jest na zadanie podstawowe (gwarantowane) oraz część zadania objętej prawem opcji (8 części), przy czym Zamawiający zastrzega, iż wykonawcy winni w ramach oferty wycenić wszystkie elementy składowe zadania (tj. zadanie podstawowe oraz 8 części objętych prawem opcji). Nie wycenienie którejś z dziewięciu elementów składowych zadania (zamówienie podstawowe oraz 8 części objętych prawem opcji) i nie ujęciu jej w ofercie, będzie skutkować odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp jako oferta niezgodna z warunkami zamówienia. 3. Szczegółowy podział zamówienia wraz zakresem na zadanie podstawowe oraz zadania objęte prawem opcji, został opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.