2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa kompleksu gospodarczo – społeczno – edukacyjno – kulturalnego na terenach po byłej kopalni Anna w Pszowie, w formule zaprojektuj i wybuduj
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie i wyposażenie Kompleksu gospodarczo – społeczno – edukacyjno – kulturalnego na terenie po byłej Kopalni Anna w Pszowie. 2. W ramach przedsięwzięcia przewiduje się adaptację budynku zaopatrzenia po byłej kopalni „ANNA” na pomieszczenia żłobka, pomieszczenia dedykowane dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą (lokale na start) oraz pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, rewitalizację zabytkowego budynku maszyny wyciągowej „Chrobry I” z przystosowaniem go dla celów edukacji w postaci wystawy tematycznej oraz rekultywację zdegradowanych terenów pokopalnianych przez nadanie im funkcji edukacyjno-społeczno-kulturalnej oraz rewitalizację tych obszarów przez stworzenie przyjaznych środowisku terenów zielonych w części w postaci łąki kwietnej oraz dokonaniu nowych nasadzeń zieleni wysokiej w postaci drzew rodzimych, a także wykonanie parkingu oraz ciągów komunikacyjnych łączących przedmiotowy obszar. 3. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa śląskiego, w powiecie wodzisławskim, w miejscowości Pszów. 4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) opracowanie, w oparciu o przekazany przez Zamawiającego Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), dokumentacji projektowej koniecznej dla potrzeb wykonania przedmiotu zamówienia, zawierającej wszystkie niezbędne elementy z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, w tym wszelkie niezbędne dokumenty wynikające z przepisów wraz z niezbędnymi badaniami i pomiarami, a także uzyskaniem wszelkich opinii, uzgodnień, zezwoleń i decyzji administracyjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; 2) wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z zatwierdzoną Dokumentacją projektową oraz Programem funkcjonalno-użytkowym; 3) uzyskanie ostatecznych pozwoleń na użytkowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami i/lub dokonanie skutecznych zgłoszeń w zakresie jakim będą one wymagane; 4) wykonanie dokumentacji powykonawczej i wykazu powstałych w ramach inwestycji środków trwałych; 5) udzielenie gwarancji jakości na zrealizowane zamówienie oraz zapewnienie przeglądów technicznych w okresie obowiązującej gwarancji. 5. Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego dotyczący realizacji przedmiotu zamówienia określa SWZ wraz z załącznikami, w tym w szczególności Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) oraz Projektowane postanowienia umowy stanowiące załączniki do SWZ. 6. Zamawiający wymaga udzielenia, co najmniej 36 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty. Wykonawca może uzyskać dodatkowe punkty za udzielenie gwarancji na dłuższy okres, zgodnie z zasadami określonymi w SWZ. 7. Zamawiający zaleca przed sporządzeniem oferty przeprowadzenie wizji lokalnej na terenie Inwestycji, z zastrzeżeniem, że sporządzenie oferty jest możliwe bez odbycia wizji lokalnej. 8. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części, ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 9. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 10. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 13. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 14. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. 15. Zamówienie jest współfinansowane ze środków odpowiednio: 1) Zagospodarowanie budynków po zlikwidowanej KWK Anna w Pszowie wraz z przyległym terenem - ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.09-Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu, 2) Przebudowa i adaptacja części budynku zaopatrzenia byłej kopalni „Anna” na żłobek publiczny w Pszowie – ze środków Krajowego Programu Odbudowy w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029. 16. Przedmiot zamówienia wykonany będzie w terminie do 31 października 2027 r. z zachowaniem następujących terminów pośrednich: 1) adaptacja części (parteru) byłego budynku zaopatrzenia na żłobek publiczny wraz z zagospodarowaniem obejmującym Zakres 1 – do dnia 30.04.2026 r. 2) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, skutecznego zgłoszenia lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa, dla zakresu o którym mowa w pkt 1 – 15.06.2026 r. 3) pozostała część przebudowy budynku zaopatrzenia – do dnia 30.06.2026 r. UWAGA do terminu wskazanego w pkt 5.1.3. ogłoszenia: Z uwagi na wymogi formalne wskazania zarówno terminu początkowego, jak i końcowego realizacji zamówienia, Zamawiający wpisał jako termin początkowy 12 lipca 2025r. (szacowany), niemniej podkreśla, iż rzeczywisty termin początkowy realizacji zamówienia rozpocznie się z dniem podpisania umowy, a nie wskazanym w niniejszym ogłoszeniu.
Interne Kennung: AIR.271.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71325000 Planung von Fundamenten, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45342000 Errichtung von Zäunen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa kompleksu gospodarczo – społeczno – edukacyjno – kulturalnego na terenach po byłej kopalni Anna w Pszowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie i wyposażenie Kompleksu gospodarczo – społeczno – edukacyjno – kulturalnego na terenie po byłej Kopalni Anna w Pszowie. 2. W ramach przedsięwzięcia przewiduje się adaptację budynku zaopatrzenia po byłej kopalni „ANNA” na pomieszczenia żłobka, pomieszczenia dedykowane dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą (lokale na start) oraz pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, rewitalizację zabytkowego budynku maszyny wyciągowej „Chrobry I” z przystosowaniem go dla celów edukacji w postaci wystawy tematycznej oraz rekultywację zdegradowanych terenów pokopalnianych przez nadanie im funkcji edukacyjno-społeczno-kulturalnej oraz rewitalizację tych obszarów przez stworzenie przyjaznych środowisku terenów zielonych w części w postaci łąki kwietnej oraz dokonaniu nowych nasadzeń zieleni wysokiej w postaci drzew rodzimych, a także wykonanie parkingu oraz ciągów komunikacyjnych łączących przedmiotowy obszar. 3. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa śląskiego, w powiecie wodzisławskim, w miejscowości Pszów. 4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) opracowanie, w oparciu o przekazany przez Zamawiającego Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), dokumentacji projektowej koniecznej dla potrzeb wykonania przedmiotu zamówienia, zawierającej wszystkie niezbędne elementy z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, w tym wszelkie niezbędne dokumenty wynikające z przepisów wraz z niezbędnymi badaniami i pomiarami, a także uzyskaniem wszelkich opinii, uzgodnień, zezwoleń i decyzji administracyjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; 2) wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z zatwierdzoną Dokumentacją projektową oraz Programem funkcjonalno-użytkowym; 3) uzyskanie ostatecznych pozwoleń na użytkowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami i/lub dokonanie skutecznych zgłoszeń w zakresie jakim będą one wymagane; 4) wykonanie dokumentacji powykonawczej i wykazu powstałych w ramach inwestycji środków trwałych; 5) udzielenie gwarancji jakości na zrealizowane zamówienie oraz zapewnienie przeglądów technicznych w okresie obowiązującej gwarancji. 5. Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego dotyczący realizacji przedmiotu zamówienia określa SWZ wraz z załącznikami, w tym w szczególności Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) oraz Projektowane postanowienia umowy stanowiące załączniki do SWZ.