302866-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Straßentransport/-beförderung – FG13 - Udbud af Flextrafik Garanti
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFG13 - Udbud af Flextrafik Garanti
BeschreibungTrafikselskabet Movia udbyder Flextrafik Garanti kørsel som beskrevet i udbudsmaterialets afsnit 2 (Udbuddets omfang). Den udbudte kørsel er almindelig rutekørsel. Der udbydes ca. 295.000 garantitimer pr. år, og til denne kørsel skal anvendes 34 type 1 vogne, 13 type 4 vogne, 57 type 5 vogne, 16 type 6 vogne og 6 type 7 vogne. I alt 126 vogne. Udbuddet er opdelt i 58 udbudsenheder, der hver omfatter 2 - 3 vogne.
Interne KennungFG13
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
LosLOT-0001
TitelUdbudsenhed nr. 1
BeschreibungDe enkelte udbudsenheders indhold fremgår af udbudsmaterialets punkt 2.1.5
Interne Kennung1
Optionen
Beschreibung der OptionenKontrakten er gældende fra tidspunktet, hvor begge parter har underskrevet denne, og udløber den 31. december 2029, med mindre kontrakten opsiges som angivet herunder. Movia kan opsige kontrakten til udgangen af andet driftsår (1. marts 2028) en evt. opsigelse skal meddeles operatøren med mindst 6 måneders varsel (opsiges senest 1. september 2027). Kontrakten er for operatøren uopsigelig i hele kontraktperioden. Opsigelse af kontrakten kan desuden ske jf. § 5 om Ejerforhold, § 11 om Konkurs m.m. og § 14 om Misligholdelse og ophævelse og øvrige juridiske bestemmelser. Driftsstart er den 1. marts 2026.
LosLOT-0002
TitelUdbudsenhed nr. 2
Interne Kennung2
LosLOT-0003
TitelUdbudsenhed nr. 3
Interne Kennung3
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
LosLOT-0004
TitelUdbudsenhed nr. 4
Interne Kennung4
LosLOT-0005
TitelUdbudsenhed nr. 5
Interne Kennung5
LosLOT-0006
TitelUdbudsenhed nr. 6
Interne Kennung6
LosLOT-0007
TitelUdbudsenhed nr. 7
Interne Kennung7
LosLOT-0008
TitelUdbudsenhed nr. 8
Interne Kennung8
LosLOT-0009
TitelUdbudsenhed nr. 9
Interne Kennung9
LosLOT-0010
TitelUdbudsenhed nr. 10
Interne Kennung10
LosLOT-0011
TitelUdbudsenhed nr. 11
Interne Kennung11
LosLOT-0012
TitelUdbudsenhed nr. 12
Interne Kennung12
LosLOT-0013
TitelUdbudsenhed nr. 13
Interne Kennung13
LosLOT-0014
TitelUdbudsenhed nr. 14
Interne Kennung14
LosLOT-0015
TitelUdbudsenhed nr. 15
Interne Kennung15
LosLOT-0016
TitelUdbudsenhed nr. 16
Interne Kennung16
LosLOT-0017
TitelUdbudsenhed nr. 17
Interne Kennung17
LosLOT-0018
TitelUdbudsenhed nr. 18
Interne Kennung18
LosLOT-0019
TitelUdbudsenhed nr. 19
Interne Kennung19
LosLOT-0020
TitelUdbudsenhed nr. 20
Interne Kennung20
LosLOT-0021
TitelUdbudsenhed nr. 21
Interne Kennung21
LosLOT-0022
TitelUdbudsenhed nr. 22
Interne Kennung22
LosLOT-0023
TitelUdbudsenhed nr. 23
Interne Kennung23
LosLOT-0024
TitelUdbudsenhed nr. 24
Interne Kennung24
LosLOT-0025
TitelUdbudsenhed nr. 25
Interne Kennung25
LosLOT-0026
TitelUdbudsenhed nr. 26
Interne Kennung26
LosLOT-0027
TitelUdbudsenhed nr. 27
Interne Kennung27
LosLOT-0028
TitelUdbudsenhed nr. 28
Interne Kennung28
LosLOT-0029
TitelUdbudsenhed nr. 29
Interne Kennung29
LosLOT-0030
TitelUdbudsenhed nr. 30
Interne Kennung30
LosLOT-0031
TitelUdbudsenhed nr. 31
Interne Kennung31
LosLOT-0032
TitelUdbudsenhed nr. 32
Interne Kennung32
LosLOT-0033
TitelUdbudsenhed nr. 33
Interne Kennung33
LosLOT-0034
TitelUdbudsenhed nr. 34
Interne Kennung34
LosLOT-0035
TitelUdbudsenhed nr. 35
Interne Kennung35
LosLOT-0036
TitelUdbudsenhed nr. 36
Interne Kennung36
LosLOT-0037
TitelUdbudsenhed nr. 37
Interne Kennung37
LosLOT-0038
TitelUdbudsenhed nr. 38
Interne Kennung38
LosLOT-0039
TitelUdbudsenhed nr. 39
Interne Kennung39
LosLOT-0040
TitelUdbudsenhed nr. 40
Interne Kennung40
LosLOT-0041
TitelUdbudsenhed nr. 41
Interne Kennung41
LosLOT-0042
TitelUdbudsenhed nr. 42
Interne Kennung42
LosLOT-0043
TitelUdbudsenhed nr. 43
Interne Kennung43
LosLOT-0044
TitelUdbudsenhed nr. 44
Interne Kennung44
LosLOT-0045
TitelUdbudsenhed nr. 45
Interne Kennung45
LosLOT-0046
TitelUdbudsenhed nr. 46
Interne Kennung46
LosLOT-0047
TitelUdbudsenhed nr. 47
Interne Kennung47
LosLOT-0048
TitelUdbudsenhed nr. 48
Interne Kennung48
LosLOT-0049
TitelUdbudsenhed nr. 49
Interne Kennung49
LosLOT-0050
TitelUdbudsenhed nr. 50
Interne Kennung50
LosLOT-0051
TitelUdbudsenhed nr. 51
Interne Kennung51
LosLOT-0052
TitelUdbudsenhed nr. 52
Interne Kennung52
LosLOT-0053
TitelUdbudsenhed nr. 53
Interne Kennung53
LosLOT-0054
TitelUdbudsenhed nr. 54
Interne Kennung54
LosLOT-0055
TitelUdbudsenhed nr. 55
Interne Kennung55
LosLOT-0056
TitelUdbudsenhed nr. 56
Interne Kennung56
LosLOT-0057
TitelUdbudsenhed nr. 57
Interne Kennung57
LosLOT-0058
TitelUdbudsenhed nr. 58
Interne Kennung58