2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 8 087 520,58 zł”
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 8.087.520,58 zł (słownie: osiem milionów osiemdziesiąt siedem tysięcy pięćset dwadzieścia złotych 58/100) przeznaczonego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Obrowo w wysokości 4.978.437,00zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek oraz wyemitowanych papierów wartościowych w wysokości 3.109.083,58zł. 2.Przedmiotem zamówienia są usługi udzielenia kredytu długoterminowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2488 z późn. zm.). 3.Okres kredytowania: lata 2024 – 2037. 4.Kredyt postawiony będzie do dyspozycji Zamawiającego w jednej lub kilku transzach, w okresie od podpisania umowy do 30.11.2024 r. 5. Określenie wysokości transz kredytu oraz termin postawienia środków do dyspozycji Zamawiającego następować będzie poprzez złożenie przez Zamawiającego zapotrzebowania na środki w terminie 2 dni roboczych przed terminem postawienia środków do dyspozycji Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 418059-2024
Interne Kennung: RIiFZ.271.15.2024.KRDG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Opis sposobu przygotowania ofert oraz dokumentów wymaganych przez Zamawiającego w SWZ 1. Oferta powinna być: 1) sporządzona na podstawie załączników niniejszej SWZ w języku polskim, 2) złożona przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tzn. za pośrednictwem systemu pod adresem https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/953111 w terminie wskazanym w SWZ. 3) podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. 2. Do oferty należy dołączyć: 1) Oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD) (sporządzony w formie elektronicznej, podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym) – załącznik nr 2 do SWZ 2) Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie przesłanek, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz przesłanek, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Oświadczenie musi złożyć wykonawca; wspólnicy - w przypadku składania oferty wspólnej (konsorcjum, spółka cywilna) – załącznik nr 3 do SWZ 3) Kalkulacja kosztów kredytu – załącznik nr 4 do SWZ 4) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego będzie wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – załącznik nr 5 do SWZ (jeżeli dotyczy); 3) W przypadku, gdy oferta została podpisana przez inną osobę niż umocowana w dokumencie rejestrowym Wykonawcy, dokumentu (np. pełnomocnictwa) potwierdzającego, że oferta została złożona przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. Dokument pełnomocnictwa należy dołączyć do oferty w: a) oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby/osób upoważnionej/upoważnionych do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej, lub b) elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza lub mocodawcę, tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby posiadającej uprawnienia notariusza lub przez mocodawcę. 5) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego –w przypadku, gdy ofertę składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 58 ustawy Pzp. Szczegółowy sposób sporządzania dokumentów elektronicznych określa rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie Procedura postępowania została określona w dokumentach zamówienia w szczególności w Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnych pod adresem https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/953111 Zamawiający w sekcji dotyczącej szacowanego okresu obowiązywania umowy jako datę początkową przyjął termin otwarcia ofert, jednakże ostateczny termin początkowy będzie zależny od rozstrzygnięcia postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 8 087 520,58 zł (słownie: osiem milionów osiemdziesiąt siedem tysięcy pięćset dwadzieścia złotych 58/100) przeznaczonego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Obrowo w wysokości 4.978.437,00zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek oraz wyemitowanych papierów wartościowych w wysokości 3.109.083,58zł. 2. Przedmiotem zamówienia są usługi udzielenia kredytu długoterminowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2488 z późn. zm.). 3. Okres kredytowania: lata 2024 – 2037. 4. Kredyt postawiony będzie do dyspozycji Zamawiającego w jednej lub kilku transzach, w okresie od podpisania umowy do 30.11.2024 r. 5. Określenie wysokości transz kredytu oraz termin postawienia środków do dyspozycji Zamawiającego następować będzie poprzez złożenie przez Zamawiającego zapotrzebowania na środki w terminie 2 dni roboczych przed terminem postawienia środków do dyspozycji Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia