2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie gminy Braniewo w latach 2026-2031
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie gminy Braniewo, (dalej „Obszar”), to jest do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do zapewnienia oświetlenia na tym Obszarze, przy wykorzystaniu posiadanej Infrastruktury, na warunkach określonych w niniejszej Umowie („Usługa Kompleksowa”) na podstawie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Zamawiający zobowiązany jest do zaspakajania zbiorowych potrzeb wspólnoty, między innymi w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną. W związku z powyższym Zamawiający zamierza udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, Spółce ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przy ul. Grottgera 7, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy PZP, który stanowi, że Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: – dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze, wynikających z odrębnych przepisów, przy czym każda z wyżej wymienionych przesłanek stanowi samoistną podstawę do udzielenia zamówienia w tym że trybie. Uzasadnienie: Spółka ENERGA Oświetlenie jest jedyną, która posiada tytuł prawny do urządzeń infrastruktury oświetleniowej znajdującej się na terenie Zamawiającego, zatem żaden inny podmiot obiektywnie nie posiada sprzętu, wyposażenia (urządzenia odbiorczego) technicznie i technologicznie nieodzownego przy świadczeniu kompleksowej usługi oświetleniowej. W takim przypadku względy techniczne o obiektywnym charakterze przemawiają za udzieleniem zamówienia wyłącznie wskazanej Spółce. Zgodnie z art. 18 Ustawy prawo energetyczne do zadań własnych gminy należy finansowanie oświetlenia dróg, ulic i innych terenów otwartych na obszarze gminy. Infrastruktura oświetleniowa na obszarze gminy w całości stanowi własność spółki ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie. Jedynym podmiotem zdolnym wykonać zamówienie (z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze) tj. ze względu na istniejącą infrastrukturę jest Energa Oświetlenie Sp. z o.o., z siedzibą 81-855 Sopot ul Rzemieślnicza 17/19. W związku z powyższym zamawiający zastosował tryb zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych
Interne Kennung: WGK.271.4.2025.BR
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung, 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie gminy Braniewo, (dalej „Obszar”), to jest do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do zapewnienia oświetlenia na tym Obszarze, przy wykorzystaniu istniejącej Infrastruktury oświetlenia drogowego i terenów publicznych. 2. Wykonawca, w ramach wykonywania niniejszej Umowy, zobowiązany będzie do podjęcia i wykonania wszelkich czynności niezbędnych do zapewnienia oświetlenia na Obszarze, w tym do: a)wykonywania Usługi Kompleksowego Oświetlenia przy wykorzystaniu posiadanej Infrastruktury oraz urządzeń służących do oświetlania miejsc publicznych, ulic i dróg znajdujących się na terenie gminy Braniewo (Majątek Zamawiającego); b)utrzymania posiadanej Infrastruktury wykorzystywanej do wykonywania Usługi Kompleksowej w dobrym stanie technicznym, umożliwiającym świadczenie Usługi Kompleksowej o należytej jakości na zasadach ciągłych, w tym przeprowadzania napraw, remontów lub wymiany awaryjnej poszczególnych urządzeń wchodzących w skład tej Infrastruktury, w zakresie, w jakim zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wedle najlepszej profesjonalnej wiedzy Wykonawcy i ustalonych zwyczajów, jest to niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Infrastruktury;