2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 13 151 690,69 zł na finansowanie rozchodów na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz planowanego deficytu budżetu gminy Mogilno na rok 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 13 151 690,69 zł (słownie: trzynaście milionów sto pięćdziesiąt jeden tysięcy sześćset dziewięćdziesiąt złotych 69/100) na sfinansowanie: 1) rozchodów na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek w wysokości 3 069 470,00 zł, 2) planowanego deficytu budżetu Gminy Mogilno w 2026 r. w wysokości 10 082 220,69 zł. 2. Uruchomienie kredytu nastąpi na podstawie dyspozycji Zamawiającego złożonej w Banku nie później niż na cztery dni robocze przed planowaną datą wypłaty, w dowolnych kwotach, terminach i transzach. 3. Maksymalny termin uruchomienia kredytu wynosi 4 dni robocze, natomiast krótszy termin będzie punktowany w kryterium oceny ofert. 4. Do celów porównania złożonych oferty należy przyjąć, że uruchomienie całości kredytu nastąpi 01.08.2026 r. 5. Zamawiający zastrzega sobie: 1) prawo rezygnacji z części kredytu, bez dodatkowych kosztów, przy czym Wykonawca nie będzie pobierał żadnych innych opłat od niewykorzystanej części kredytu (w przypadku otrzymania dodatkowych dochodów), 2) karencję w spłacie kapitału do dnia 30 marca 2027 r., bez pobrania prowizji oraz opłat z tego tytułu, 3) możliwość wcześniejszej jednorazowej spłaty kredytu w całości lub kilku spłat w części, bez ponoszenia dodatkowych kosztów (opłat, prowizji, itp.) – o planowanej przedterminowej spłacie kredytu Zamawiający poinformuje z 3-dniowym wyprzedzeniem, 4) prawo do zmiany treści umowy w zakresie terminów, harmonogramu spłat rat kapitałowych i ich wysokości bez pobrania prowizji oraz opłat z tego tytułu, przy czym zmiana ta nie może spowodować wydłużenia okresu spłaty kredytu. 6. Odsetki od wykorzystanego i niespłaconego kapitału będą płatne ostatniego dnia każdego kwartału, przy czym pierwsza rata odsetkowa płatna będzie ostatniego dnia kwartału, w którym uruchomiono kredyt. W przypadku gdy ustalony dzień kwartału będzie dniem wolnym od pracy, to Zamawiający ureguluje wymagane odsetki w pierwszy dzień roboczy przed wyznaczoną datą zapłaty. 7. Odsetki będą naliczane wyłącznie od kapitału niespłaconego. Odsetki od faktycznie wykorzystanego i niespłaconego kapitału będą ustalane według zmiennej stopy procentowej obliczonej jako suma zmiennej stawki WIBOR 3M i stałej marży banku (lub pomniejszonej o oferowany upust). 8. Spłata kapitału będzie następowała w ratach kwartalnych począwszy od 31 marca 2027 r. W przypadku, gdy termin spłaty kredytu przypadnie w dzień wolny od pracy, to Zamawiający ureguluje wymaganą ratę w pierwszy dzień roboczy przed wyznaczoną datą spłaty. Spłata kapitału w 60 ratach. 9. Zasady spłaty kapitału mogą ulec zmianie w przypadku niewykorzystania całej postawionej do dyspozycji Zamawiającego kwoty kredytu, a także w przypadku wcześniejszej spłaty. Polegać to będzie na tym, że nie zmieni się wysokość ustalonej raty na rzecz Banku (poza ostatnią ratą, jeśli taka potrzeba wyniknie z rozliczenia zobowiązań Zamawiającego), ale ulegnie skróceniu okres spłaty zobowiązań gminy wobec Banku. 10. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Wykonawca (Bank) nie będzie żądał innego zabezpieczenia kredytu. 11. Wszelkie rozliczenie pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w walucie polskiej (PLN).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak opcji i wznowień