3032-2026 - Ergebnis
Polen – Medizinische Geräte – Doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny Wielospecjalistycznego Szpitala – SPZOZ w Zgorzelcu – Poradnia Okulistyczna i Blok Operacyjny
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDoposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny Wielospecjalistycznego Szpitala – SPZOZ w Zgorzelcu – Poradnia Okulistyczna i Blok Operacyjny
Beschreibungnr zgodna z SWZ: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest: Doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny Wielospecjalistycznego Szpitala – SPZOZ w Zgorzelcu – Poradnia Okulistyczna i Blok Operacyjny. 3.2. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2, 3, 3A, 3B, 3C, 3D, 4, 7 do SWZ. Adres strony prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1207479. nr zgodna z SWZ: 2.1. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Liczba pakietów – 2. Liczba części, na które można złożyć ofertę – 2. Za ofertę częściową Zamawiający uzna ofertę złożoną na wszystkie pozycje w danym pakiecie. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części. 2.2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę/producenta, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwania Zamawiającego. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, rozmiar – (wyłącznie w przypadku dopuszczanej przez Zamawiającego różnicy: +/-), bezpieczeństwo, wytrzymałość, postać, dawkę, itp.W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przedmiotu zamówienia o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu j/w - natomiast nie dopuszcza zaoferowania przedmiotu o innych właściwościach i funkcjonalności - niż określone w SWZ. Wykonawca, który do wyceny przyjmie rozwiązania równoważne jest zobowiązany udowodnić równoważność przyjętych urządzeń, sprzętu i materiałów. W celu potwierdzenia, że oferowane rozwiązanie równoważne spełnia wymagania określone w SWZ, wykonawca złoży wraz z ofertą szczegółowy opis oferowanego przedmiotu zamówienia równoważnego w którym dla każdego produktu określi nazwę producenta, typ/model oraz inne cechy produktu pozwalające na jednoznaczną identyfikację zaoferowanego produktu i potwierdzenie zgodności z opisem przedmiotu zamówienia. Nie złożenie takiego wykazu będzie równoznaczne z przyjęciem rozwiązań wskazanych w dokumentacji. Zastosowane rozwiązania równoważne:Lp./Opis Przedmiotu zamówienia – wymagania Zamawiającego/Nazwa handlowa, numer katalogowy, wielkość opakowania lub inne oznaczenie przedmiotu/Opis oferowanego przedmiotu równoważnego. 8. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 8.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu: W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, należy złożyć dokumenty NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ).: 8.1.1. dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 8.1.2. dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający nie określa warunku dotyczącego uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej 8.1.3. dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej :Zamawiający nie określa warunku sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 8.1.4. dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 8.2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów: 8.2.1.Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 oraz w art. 108 ust. 1 pkt. 4 Ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ). 8.2.2. Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 6 do SWZ. 8.2.3. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ (o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania: NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ): 8.2.3.1. o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności, 8.2.3.2. o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie, 8.2.3.3. o braku zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji.
Vorherige Bekanntmachung799098-2025
Interne Kennung49/ZP/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrensnr zgodna z SWZ: 6.2.Zamawiający dokona wstępnej oceny czy Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia w formie standardowego formularza jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ zwanego dalej jednolitym dokumentem lub JEDZ oraz oświadczenia wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5A i 5B do SWZ.6.3.Zamawiający informuje, że jednolity dokument można pobrać ze strony internetowej https://espd.uzp.gov.pl/i wypełnić w wymaganych miejscach. Zamawiający udostępnia plik .XML do wczytania na w/w stronie Internetowej, celem uzupełnienia JEDZ-a. Po jego uzupełnieniu należy pobrać plik w formacie .pdf, następnie należy opatrzyć go (podpisać) kwalifikowanym podpisem elektronicznym i załączyć do oferty. Do SWZ są również załączone gotowe do wypełnienia pliki Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD – w formacie .jpg) oraz standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia w postaci .docx Do wyboru Wykonawcy należy, który z załączonych plików zostanie uzupełniony, podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym i załączony do oferty 6.4.Zamawiający nie stawia wymogu, aby Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom (ale nie polega na zasobach tych podwykonawców), wykazał brak istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu i złożył jednolity dokument dotyczący podwykonawców (art. 462 ust. 5 ustawy PZP). 6.5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie JEDZ wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ oraz oświadczenie wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5A i 5B do SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te wstępnie potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu. 6.6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ oraz oświadczeniem wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5A i 5B do SWZ, także oświadczenie JEDZ oraz oświadczenie wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5A i 5B do SWZ podmiotu udostępniającego zasoby, wstępnie potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. 6.7. Wykonawca może wykorzystać jednolity dokument (JEDZ) złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe. 8.3.Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP.8.3.1.Dokument o którym mowa w pkt. 8.3. a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.8.3.2.Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 8.3 lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której, dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepisy pkt. 8.3.1. stosuje się odpowiednio. 8.3.3.W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiedniego kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.17.5. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza przed zawarciem umowy:do podania informacji niezbędnych do uzupełnienia umowy, Serwis na terenie Polski – podać przeznaczony dla zamawiającego punkt napraw i przeglądów gwarancyjnych tj. adres, nr telefonu, e-mail (podać do każdego zaoferowanego sprzętu oddzielnie), dowodu wpłaty zabezpieczenia należytego wykonania umowy w przypadku wniesienia zabezpieczenia w gotówce lub w przypadku wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w innej formie niż gotówka odpowiedni dokument potwierdzający jego wniesienie, do złożenia oświadczenia z art. 8 ust 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031 z dnia 23.06.2022r w sprawie dostępu wykonawców, towarów i usług z państw trzecich do unijnych rynków zamówień publicznych i koncesji oraz procedur wspierających negocjacje dotyczące dostępu unijnych wykonawców, towarów i usług do rynku zamówień publicznych i koncesji państw trzecich (Instrument Zamówień Międzynarodowych – IZM) (Dz.U.UE.L.2022.173.1) - zgodnie z wzorem Załącznika nr 5C do SWZ. cdn. w informacjach dodatkowych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage, 38510000 Mikroskope, 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33115000 Ausrüstung für Tomografie, 33111720 Angiografie-Ausrüstung
5. Los
LosLOT-0001
Titelpakiet nr 1 składa się z 1 pozycji
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny Wielospecjalistycznego Szpitala – SPZOZ w Zgorzelcu – Poradnia Okulistyczna i Blok Operacyjny.
Interne Kennungpakiet nr 1 - częśc nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
LosLOT-0002
Titelpakiet nr 2 składa się z 4 pozycji
Interne Kennungpakiet nr 2 - częśc nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38510000 Mikroskope, 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33115000 Ausrüstung für Tomografie, 33111720 Angiografie-Ausrüstung