2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa urządzenia zamykającego do wtryskiwania i formowania izolatorów kompozytowych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, uruchomienie urządzenia zamykającego do wtryskiwania i formowania izolatorów kompozytowych oraz instruktaż dla pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi urządzenia w siedzibie Zmawiającego. Zamówienie składa się z 2 następujących po sobie etapów: Etap 1: Wstępny odbiór urządzenia dokonany przez przedstawicieli stron umowy w siedzibie Wykonawcy; Etap 2: Dostarczenie urządzenia do siedziby Zamawiającego w Międzylesiu (57-530) przy ul. Wojska Polskiego 51, zainstalowanie urządzenia oraz przeprowadzenie instruktażu dla pracowników Zamawiającego w zakresie jego obsługi. Szczegółowy opis zamówienia został zawarty w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.2510.32.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 2 Prawa zamówień publicznych termin składania ofert może zostać skrócony do 15 dni, jeżeli zachodzi „pilna potrzeba udzielenia zamówienia” a „skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione”. Wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia to w przypadku Zamawiającego sytuacja, gdy zastosowanie terminu składania ofert mogłoby prowadzić do powstania niekorzystnych dla zamawiającego skutków finansowych. Zamawiający skorzystał z możliwości skrócenia terminu z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia dotyczącej tzw. stanu pilnej konieczności, ze względu na sytuację, w której konieczne jest przyspieszenie procedury z uzasadnionych przyczyn, tj. ogłoszenia poprzedniego tożsamego postępowania (ZP.2510.9.2025), w którym nie wyłoniono wykonawcy w związku z brakami formalnymi, a pilną potrzebę zakupu maszyny ze względu na otrzymane zlecenia. Pierwsze postępowanie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr S: 42/2025 133588-2025. W wyznaczonym na składanie ofert terminie, tj. do dnia 07 kwietnia br. została złożona jedna oferta. Oferta nie została podpisana wymaganym kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W związku z tym, że oferta nie spełniała wymogów formalnych przewidzianych w elektronicznych postępowaniach o zamówienie publiczne, została przez Zamawiającego odrzucona, a postępowanie unieważnione. Skrócenie terminu składania ofert w powtórzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia oraz jego drugiej już publikacji, przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być problemem, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
5. Los
Los: LOT-0001