See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Usługa wywozu drewna z lasu do składnic drewna ZSLP w Stargardzie w roku 2026: Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny Wlk., Jerzmanice ”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. 1)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.1 ppkt. 3). Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon).2) Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 1 to: 3650m3 (Z Nadleśnictwa: Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Myślibórz, Dębno, Różańsko do Składnicy Chojna, ul. Polna, 74-500 Chojna) Dla Pakietu nr 2 to: 3980 m3 (Z Nadleśnictwa: Gryfice i Resko do Składnicy Gryfice, ul. Łąkowa, 72-300 Gryfice) Dla Pakietu nr 3 to: 1850 m3 (Z Nadleśnictwa: Goleniów, Kliniska, Trzebież, Gryfino do Składnicy Kliniska, 72-123 Kliniska Wlk.) Dla Pakietu nr 4 to: 5820 m3 ( z Nadleśnictwa Choszczno, Dobrzany, Łobez, Drawno do Składnicy Ognica, 73-130 Dobrzany) Dla Pakietu nr 5 to: 5820 m3 ( z Nadleśnictwa Łobez, Nowogard, Dobrzany, Resko do Składnicy Runowo, 73-155 Węgorzyno) Dla Pakietu nr 6 to: 2070 m3 ( z Nadleśnictwa Międzyrzecz, Międzychód, Skwierzyna, Lubniewice, Bolewice, Trzciel, Sulęcin do Składnicy Skwierzyna Gaj, 66-440 Skwierzyna) Dla Pakietu nr 7 to: 3000 m3 ( z Nadleśnictwa Bierzwnik,Głusko, Międzychód, Smolarz, Strzelce do Składnicy Nowe Drezdenko, 66-530 Drezdenko) Dla Pakietu nr 8 to: 2580 m3 ( z Nadleśnictwa Różańsko, Barlinek, Bogdaniec, Dębno, Ośno, Lubniewice, Sulęcin, Kłodawa do Składnicy Nowiny Wlk.,66-460 Nowiny Wlk. ) Dla Pakietu nr 9 to: 850 m3 ( z Nadleśnictwa Ośno, Sulęcin, Rzepin do Składnicy Jerzmanice, 69-110 Rzepin) surowca wielkowymiarowego (W) lub średniowymiarowego(S). Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione poniżej w tabeli 1 znajdującej się w SWZ pkt.3.1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu.
Vorherige Bekanntmachung: 695223-2025
Interne Kennung: DT.270.2.20.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 Chojna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 1 to: 3650m3 (Z Nadleśnictwa: Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Myślibórz, Dębno, Różańsko do Składnicy Chojna, ul. Polna, 74-500 Chojna) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 1
Menge: 3 650
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą usługi takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z usług wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, b) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, c) powierzenia wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług powierzonych innemu Wykonawcy, d) zwiększenia zapotrzebowania na surowiec drzewny, e) zwiększenia mas surowca drzewnego do przewozu przez nadleśnictwa, f) wykorzystania wartości Wynagrodzenia, określonej w § 13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Dotyczy wszystkich Pakietów tj. Pakiet nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Warunek ten w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca wykaże że, posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r poz. 1539 ze zm. ). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej. a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): - dla Pakietu nr 1 zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) co najmniej jedną usługę (przez usługę rozumie się wykonywanie prac na podstawie jednej umowy) na wywóz surowca drzewnego na kwotę nie mniejszą niż 80 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: I) dla Pakietu nr 1 - co najmniej jednym środkiem transportowym z urządzeniem do załadunku i rozładunku w celu wykonania usługi wywozu drewna
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 Gryfice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 2 to: 3980 m3 (Z Nadleśnictwa: Gryfice i Resko do Składnicy Składnicy Gryfice, ul. Łąkowa, 72-300 Gryfice) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 2
Menge: 3 980
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą usługi takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z usług wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, b) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, c) powierzenia wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług powierzonych innemu Wykonawcy, d) zwiększenia zapotrzebowania na surowiec drzewny, e) zwiększenia mas surowca drzewnego do przewozu przez nadleśnictwa, f) wykorzystania wartości Wynagrodzenia, określonej w § 13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Dotyczy wszystkich Pakietów tj. Pakiet nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Warunek ten w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca wykaże że, posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r poz. 1539 ze zm. ). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej. a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): - dla Pakietu nr 2 zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) co najmniej jedną usługę (przez usługę rozumie się wykonywanie prac na podstawie jednej umowy) na wywóz surowca drzewnego na kwotę nie mniejszą niż 80 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: - dla Pakietu nr 2 co najmniej dwoma środkami transportowymi z urządzeniami do załadunku i rozładunku w celu wykonania usługi wywozu drewna
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 Kliniska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 3 to: 1850 m3 (Z Nadleśnictwa: Goleniów, Kliniska, Trzebież, Gryfino do Składnicy Kliniska, 72-123 Kliniska Wlk.) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 3
Menge: 1 850
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą usługi takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z usług wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, b) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, c) powierzenia wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług powierzonych innemu Wykonawcy, d) zwiększenia zapotrzebowania na surowiec drzewny, e) zwiększenia mas surowca drzewnego do przewozu przez nadleśnictwa, f) wykorzystania wartości Wynagrodzenia, określonej w § 13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Dotyczy wszystkich Pakietów tj. Pakiet nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Warunek ten w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca wykaże że, posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r poz. 1539 ze zm. ). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej. a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): - dla pakietu 3 zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) co najmniej jedną usługę (przez usługę rozumie się wykonywanie prac na podstawie jednej umowy) na wywóz surowca drzewnego na kwotę nie mniejszą niż 50 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: - dla Pakietu nr 3 co najmniej jednym środkiem transportowym z urządzeniem do załadunku i rozładunku w celu wykonania usługi wywozu drewna
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 Ognica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 4 to: 5820 m3 ( z Nadleśnictwa Choszczno, Dobrzany, Łobez, Drawno do Składnicy Ognica, 73-130 Dobrzany) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 4
Menge: 5 820
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą usługi takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z usług wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, b) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, c) powierzenia wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług powierzonych innemu Wykonawcy, d) zwiększenia zapotrzebowania na surowiec drzewny, e) zwiększenia mas surowca drzewnego do przewozu przez nadleśnictwa, f) wykorzystania wartości Wynagrodzenia, określonej w § 13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Dotyczy wszystkich Pakietów tj. Pakiet nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Warunek ten w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca wykaże że, posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r poz. 1539 ze zm. ). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej. a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): - dla pakietu 4 zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) co najmniej jedną usługę (przez usługę rozumie się wykonywanie prac na podstawie jednej umowy) na wywóz surowca drzewnego na kwotę nie mniejszą niż 120 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: - dla Pakietu nr 4 co najmniej dwoma środkami transportowymi z urządzeniami do załadunku i rozładunku w celu wykonania usługi wywozu drewna
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 Runowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 5 to: 5820 m3 ( z Nadleśnictwa Łobez, Nowogard, Dobrzany, Resko do Składnicy Runowo, 73-155 Węgorzyno) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 5
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą usługi takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z usług wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, b) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, c) powierzenia wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług powierzonych innemu Wykonawcy, d) zwiększenia zapotrzebowania na surowiec drzewny, e) zwiększenia mas surowca drzewnego do przewozu przez nadleśnictwa, f) wykorzystania wartości Wynagrodzenia, określonej w § 13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Dotyczy wszystkich Pakietów tj. Pakiet nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Warunek ten w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca wykaże że, posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r poz. 1539 ze zm. ). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej. a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): - dla pakietu 5 zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) co najmniej jedną usługę (przez usługę rozumie się wykonywanie prac na podstawie jednej umowy) na wywóz surowca drzewnego na kwotę nie mniejszą niż 120 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: - dla Pakietu nr 5 co najmniej dwoma środkami transportowymi z urządzeniami do załadunku i rozładunku w celu wykonania usługi wywozu drewna
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 Skwierzyna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 6 to: 2070 m3 ( z Nadleśnictwa Międzyrzecz, Międzychód, Skwierzyna, Lubniewice, Bolewice, Trzciel, Sulęcin do Składnicy Skwierzyna Gaj, 66-440 Skwierzyna) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 6
Menge: 2 070
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą usługi takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z usług wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, b) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, c) powierzenia wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług powierzonych innemu Wykonawcy, d) zwiększenia zapotrzebowania na surowiec drzewny, e) zwiększenia mas surowca drzewnego do przewozu przez nadleśnictwa, f) wykorzystania wartości Wynagrodzenia, określonej w § 13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Dotyczy wszystkich Pakietów tj. Pakiet nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Warunek ten w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca wykaże że, posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r poz. 1539 ze zm. ). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej. a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): - dla pakietu 6 zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) co najmniej jedną usługę (przez usługę rozumie się wykonywanie prac na podstawie jednej umowy) na wywóz surowca drzewnego na kwotę nie mniejszą niż 50 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: - dla Pakietu nr 6 co najmniej jednym środkiem transportowym z urządzeniem do załadunku i rozładunku w celu wykonania usługi wywozu drewna
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 Nowe Drezdenko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 7 to: 3000 m3 ( z Nadleśnictwa Bierzwnik,Głusko, Międzychód, Smolarz, Strzelce do Składnicy Nowe Drezdenko, 66-530 Drezdenko) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet7
Menge: 3 000
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą usługi takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z usług wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, b) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, c) powierzenia wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług powierzonych innemu Wykonawcy, d) zwiększenia zapotrzebowania na surowiec drzewny, e) zwiększenia mas surowca drzewnego do przewozu przez nadleśnictwa, f) wykorzystania wartości Wynagrodzenia, określonej w § 13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Dotyczy wszystkich Pakietów tj. Pakiet nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Warunek ten w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca wykaże że, posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r poz. 1539 ze zm. ). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej. a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): - dla pakietu 7 zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) co najmniej jedną usługę (przez usługę rozumie się wykonywanie prac na podstawie jednej umowy) na wywóz surowca drzewnego na kwotę nie mniejszą niż 70 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: - dla Pakietu nr 7 co najmniej jednym środkiem transportowym z urządzeniem do załadunku i rozładunku w celu wykonania usługi wywozu drewna
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 Nowiny Wlk
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 8 to: 2580 m3 ( z Nadleśnictwa Różańsko, Barlinek, Bogdaniec, Dębno, Ośno, Lubniewice, Sulęcin, Kłodawa do Składnicy Nowiny Wlk.,66-460 Nowiny Wlk. ) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 8
Menge: 2 580
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 Jerzmanice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług wywozu drewna z lasu dla Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, obejmujących usługi wywozu mas surowca drzewnego z terenów wskazanych nadleśnictw i dostarczenie do wskazanych składnic drewna tj. Chojna, Gryfice, Kliniska, Ognica, Runowo, Skwierzyna, Drezdenko, Nowiny, Jerzmanice w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części (dalej: „Pakiet”), które zostały przedstawione w pkt.3.2. SWZ w Tabeli 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Miejscem realizacji poszczególnych Pakietów będą obszary administracyjne nadleśnictw i miejsca lokalizacji składnic drewna wskazanych w Tabeli 1 w pkt. 3.2 SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia dla danego Pakietu obejmuje sumaryczne ilości surowca drzewnego do wywozu dla tego Pakietu opisane poniżej w Tabeli 1 pkt.3.2. SWZ Przedmiot zamówienia dotyczy wywozu drewna wielkowymiarowego – o symbolu W lub średniowymiarowego – o symbolu S, gatunków: BK (buk) , BRZ (brzoza) , OL (olcha), SO (sosna), ŚW ( świerk), OS (osika), TP (topola), DB (dąb), JW (jawor), Kl (klon). Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek drewna w lesie, przewóz i rozładunek na składnicy drewna na mygły na placu składnicy lub do wagonu. Zakres zamówienia – całkowita ilość drewna do wywozu: Dla Pakietu nr 9 to: 850 m3 ( z Nadleśnictwa Ośno, Sulęcin, Rzepin do Składnicy Jerzmanice, 69-110 Rzepin) Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą sytuację gospodarczo - ekonomiczną, Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia ilości usług wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia. Zwiększenie ilości usług nie oznacza wprowadzenia nowych usług, nieobjętych przedmiotem zamówienia. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości usług w jednej lokalizacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości w innej lokalizacji, w ramach Pakietu. Wskazane w SWZ ilości drewna przeznaczone do wywozu wchodzące w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty), mają charakter szacunkowy. Ilość drewna do wywozu z lasu w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ , co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartości 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 9
Menge: 850
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą usługi takie same (analogiczne), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub jedna z usług wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: a) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, b) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, c) powierzenia wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług powierzonych innemu Wykonawcy, d) zwiększenia zapotrzebowania na surowiec drzewny, e) zwiększenia mas surowca drzewnego do przewozu przez nadleśnictwa, f) wykorzystania wartości Wynagrodzenia, określonej w § 13 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa pkt 4.1. SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Dotyczy wszystkich Pakietów tj. Pakiet nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Warunek ten w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca wykaże że, posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 06 września 2001 o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r poz. 1539 ze zm. ). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 4) zdolności technicznej lub zawodowej. a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): - dla pakietu 9 zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) co najmniej jedną usługę (przez usługę rozumie się wykonywanie prac na podstawie jednej umowy) na wywóz surowca drzewnego na kwotę nie mniejszą niż 20 000,00 zł brutto. b) Warunek ten, w zakresie potencjału technicznego, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: - dla Pakietu nr 9 co najmniej jednym środkiem transportowym z urządzeniem do załadunku i rozładunku w celu wykonania usługi wywozu drewna