2. Verfahren
Verfahren
Titel: Beveiliging digitale examens Secure Browser
Beschreibung: Bij een examen afgenomen in een digitale examenomgeving is het noodzakelijk om digitale maatregelen te treffen die kandidaten enkel in staat stellen om in de digitale examenomgeving het examen af te leggen en die toegang tot hulpmiddelen op de laptop en /of openbare bronnen (het internet) te blokkeren en/of zeer gecontroleerd ter beschikking te stellen. Aan de oplossing om digitale theorie-examens te beveiligen worden door Hogeschool Rotterdam de volgende requirements gesteld: De beveiligingsoplossing moet werken in samenhang met zo veel mogelijk digitale examenomgevingen en Officeapplicaties De beveiligingsoplossing moet werken op door de instelling beheerde PC’s maar met name op breed pallet van Bring Your Own Devices van studenten. De beveiligingsoplossing moet ook het beveiligd maken van opdrachten door studenten in de gangbare Office applicaties mogelijk maken als wel het beveiligd kunnen inleveren van gemaakt werk door studenten bij de beoordelaar Maximale omvang inclusief verlengingen bedraags 1.300.000,00 EUR excl btw
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Perceel 1
Beschreibung: Achtergrond en aanleiding De Hogeschool Rotterdam (HR) streeft ernaar om digitale toetsing op een veilige, schaalbare en toegankelijke wijze te organiseren, zowel op managed devices als op Bring Your Own Device (BYOD). De behoefte aan een beveiligde browseromgeving komt voort uit het groeiende aantal digitale toetsen dat wordt afgenomen in verschillende toetsruimten en op uiteenlopende apparaten. Daarbij is het essentieel dat toetsafname plaatsvindt onder gecontroleerde en fraudeveilige omstandigheden. Motivatie voor gunning zonder aanbesteding Tijdens de marktconsultatie georganiseerd door SURF heeft geen enkele andere leverancier dan Schoolyear aangegeven te kunnen voldoen aan alle gestelde functionele en organisatorische eisen. Voor zover bekend is Schoolyear op dit moment nog steeds de enige beschikbare oplossing in de markt die voldoet aan de volledige set van eisen zoals geformuleerd door de HR. Een overstap naar een andere leverancier zou aanzienlijke risico’s met zich meebrengen op het gebied van beveiliging, continuïteit en implementatiekosten. Essentiële functionele eisen De gevraagde oplossing moet beschikken over de volgende functionaliteiten: -Beveiligde browseromgeving waarin studenten uitsluitend binnen deze omgeving kunnen werken, ongeacht of zij een BYOD- of managed device gebruiken; -Ondersteuning voor toetsen met desktopapplicaties via integratie met bijvoorbeeld Azure Virtual Desktop. Toetsen met applicaties moeten op dezelfde manier gepland kunnen worden als toetsen zonder applicaties, binnen de bestaande planningstools en toetsapplicaties van HR; -Combinatie van blokkeren en detecteren: de software biedt zowel preventieve blokkade als realtime detectie van verdachte activiteiten. Deze detectie-informatie moet via een toegankelijk dashboard inzichtelijk zijn voor het onderwijs, niet alleen voor IT-beheer; -Dashboardfunctionaliteit waarmee per toets en per student inzichtelijk is wie er aanwezig is, inclusief logboekregistratie. Via dit dashboard kunnen blokkades worden opgeheven en herstarten van toetsen worden beheerd; -Ondersteuning voor meerdere toetsruimten bij gelijktijdige toetsafname, zonder afhankelijkheid van USB-sticks of uitsluitend managed devices; -Applicatiebeheer zonder lokaal whitelisten: applicaties kunnen centraal worden aangeboden binnen de beveiligde toetsomgeving; -Automatische updates zonder tussenkomst van studenten of ICT. Updates dienen automatisch uitgevoerd te worden bij het opstarten van de toets; -Gebruik op zowel BYOD als beheerde apparaten, binnen één toets, zonder aparte configuratie of planning. Studenten moeten indien nodig kunnen wisselen tussen apparaten; -Geen gebruik van screen- of webcamopnames voor fraudedetectie; -Technisch en juridisch eigenaarschap van de toetsapplicatie bij de leverancier, zodat HR direct wijzigingen kan laten doorvoeren, zonder afhankelijkheid van derde partijen. Dit is essentieel voor snelle en effectieve respons bij beveiligingsincidenten en doorontwikkeling. Samenvatting Schoolyear is de enige leverancier die aantoonbaar en structureel voldoet aan de functionele eisen die voortkomen uit de onderwijspraktijk van HR. De software waarborgt een veilige, gebruiksvriendelijke en schaalbare digitale toetsomgeving op BYOD en managed devices. Op basis van deze unieke positie in de markt kiest HR ervoor om de overeenkomst aan te gaan zonder aanbestedingsprocedure. 1
Interne Kennung: 1