2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Miasta Tarnowa oraz Jednostek Organizacyjnych Gminy i innych podmiotów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie Zamawiającemu energii elektrycznej na potrzeby Gminy Miasta Tarnowa, zgodnie z wykazem punktów poboru energii elektrycznej dla Zadania nr 1 oraz Zadania nr 2 określonym w załączniku do umowy. Umowa generalna będzie podstawą do zawarcia umów szczegółowych sprzedaży energii elektrycznej dla wszystkich punktów poboru wymienionych w umowie, na warunkach określonych w ofercie Wykonawcy wybranej w postępowaniu przetargowym oraz określonych w umowie. Stronami umów szczegółowych będą Gmina Miasta Tarnowa – Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz podmioty wymienione w załączniku do umowy. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić zamawiającemu standardy jakościowe obsługi oraz przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego oraz zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do ww. ustawy w zakresie zachowania standardów jakościowych.
Vorherige Bekanntmachung: 696252-2025
Interne Kennung: ZDiK.DZ.271.49.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Wraz z ofertą należy złożyć: a) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w ust. 15 SWZ – zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ (JEDZ); b) wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania – w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby – warunków udziału w postępowaniu, przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w lit. a także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby – wg załącznika nr 4 do SWZ; c) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w lit. a, składa każdy z wykonawców; oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; d) oświadczenie, że wykonawca zapoznał się z warunkami zamówienia i z projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia, które zostaną wprowadzone do tej umowy oraz że przyjmuje ich treść bez żadnych zastrzeżeń – zgodnie z treścią zawartą w formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; e) pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego; f) zobowiązanie podmiotu udostępniającego wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 Pzp) – wg załącznika nr 5 do SWZ; g) oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 Pzp przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy występujący wspólnie (dot. również spółki cywilnej) – wg załącznika nr 6 do SWZ; h) dokumenty, o których mowa ust. 15 pkt 4 SWZ (jeżeli dotyczy); i) dowód wniesienia wadium; j) oświadczenie Wykonawcy o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1); oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) – zgodnie z załącznikiem nr 9 do SWZ; k) wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w lit. j) także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1); oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) – zgodnie z załącznikiem nr 9 do SWZ. 2. Z uwagi na techniczny brak możliwości wskazania w treści ogłoszenia wszystkich informacji na temat zamówienia (zbyt mała liczba znaków możliwych do wpisania) Zamawiający informuje, że pełny opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu znajduje się w SWZ. 3. Termin związania ofertą upływa w dniu 11.12.2024 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, określonym w ust. 14 SWZ. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do 361 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja S.A., OSD Grupa Azoty S.A.
Beschreibung: Dostawa energii elektrycznej do 361 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA, OSD Grupa Azoty S.A. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić zamawiającemu standardy jakościowe obsługi oraz przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego oraz zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do ww. ustawy w zakresie zachowania standardów jakościowych. Przewiduje się, że ilość punktów poboru energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zwiększeniu np. o nowo wybudowane oświetlenia ulic, oświetlenie skwerów oraz iluminacje budynków i murów, jak również nowo wybudowane lub nabyte obiekty lub budynki itp. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia energii do obiektów określonych w załączniku nr 1 do SWZ oraz do nowych punktów poboru, które zostaną wybudowane oraz podłączone do sieci. Zapotrzebowanie na energię elektryczną może także ulec zwiększeniu w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej. Wszelkie zwiększenia zużycia energii oraz zwiększenia ilości punktów poboru energii dokonywane będą w ramach zakresu zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Minimalny gwarantowany zakres zamówienia, tj. minimalna gwarantowana ilość energii, jaką wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w okresie obowiązywania zamówienia w części nr 1 zamówienia wynosi 5244755,00 kWh. Z uwagi na zmieniające się rzeczywiste zapotrzebowanie na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego zużycia, zamawiający, zgodnie z zapisem art. 441 Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu minimalnego gwarantowanego zakresu zamówienia, tj. zwiększeniu ilości zamawianej energii. Przewidywane zmiany w zapotrzebowaniu na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego zużycia nie są zależne od zamawiającego, a wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na energię. W związku z powyższym wprowadzone przez zamawiającego zmiany spowodują, że maksymalny możliwy zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji, tj. maksymalna ilość kWh, jaką wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć w przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji w części nr 1 zamówienia wynosi 7867169,00 kWh. Realizacja zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej do 346 punktów poboru oświetlenia ulicznego zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja S.A., OSD Grupa Azoty S.A.
Beschreibung: Dostawa energii elektrycznej do 346 punktów poboru oświetlenia ulicznego zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA, OSD Grupa Azoty S.A. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić zamawiającemu standardy jakościowe obsługi oraz przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego oraz zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do ww. ustawy w zakresie zachowania standardów jakościowych. Przewiduje się, że ilość punktów poboru energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zwiększeniu np. o nowo wybudowane oświetlenia ulic, oświetlenie skwerów oraz iluminacje budynków i murów, jak również nowo wybudowane lub nabyte obiekty lub budynki itp. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia energii do obiektów określonych w załączniku nr 1 do SWZ oraz do nowych punktów poboru, które zostaną wybudowane oraz podłączone do sieci. Zapotrzebowanie na energię elektryczną może także ulec zwiększeniu w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej. Wszelkie zwiększenia zużycia energii oraz zwiększenia ilości punktów poboru energii dokonywane będą w ramach zakresu zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji.
Beschreibung der Optionen: Minimalny gwarantowany zakres zamówienia, tj. minimalna gwarantowana ilość energii, jaką wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w okresie obowiązywania zamówienia w części nr 1 zamówienia wynosi 3855772,00 kWh. Z uwagi na zmieniające się rzeczywiste zapotrzebowanie na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego zużycia, zamawiający, zgodnie z zapisem art. 441 Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu minimalnego gwarantowanego zakresu zamówienia, tj. zwiększeniu ilości zamawianej energii. Przewidywane zmiany w zapotrzebowaniu na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego zużycia nie są zależne od zamawiającego, a wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na energię. W związku z powyższym wprowadzone przez zamawiającego zmiany spowodują, że maksymalny możliwy zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji, tj. maksymalna ilość kWh, jaką wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć w przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji w części nr 1 zamówienia wynosi 5783647,00 kWh. Realizacja zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać.