2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obnova HW EoL Cisco a doplnění AP
Beschreibung: Účelem veřejné zakázky je uzavření smlouvy s jedním (1) dodavatelem, jejímž předmětem bude Obnova HW EoL Cisco a doplnění AP. Předmětem plnění veřejné zakázky je dodání hardware („HW“) na obnovu HW EoL Cisco ve vlastnictví zadavatele (obnova zastaralého HW s ukončenou životností) a doplnění přístupových bodů WIFI („AP“) ke stávajícím kontrolerům Cisco 9800, dále podpora výrobce na dodaný HW po dobu 3 let (CX L1 8x5xNBD resp. od 1.5.2026 značeno jako Standard 8x5xNBD) a poskytnutí licence ISE a DNA na 3 roky dle PN v technické specifikaci, která tvoří přílohu č. 10 zadávací dokumentace. Předmět plnění této veřejné zakázky je podrobněji specifikován v závazném návrhu kupní smlouvy, který tvoří přílohu č. 4 zadávací dokumentace („závazný návrh smlouvy“). Požadovaný hardware představuje nahrazení malé části stávající infrastruktury zadavatele, a proto musí být plně kompatibilní se stávající instalovanou bází z důvodu nutnosti zajištění plné kontinuity provozu a jednotné správy stávající infrastruktury. Pořizované ISE subscriptions jsou určeny pro již provozovaný systém Cisco ISE ve vlastnictví zadavatele, přístupové body (AP) musí být plně kompatibilní se stávajícími kontrolery Cisco 9800. Síťové prvky musí být plně integrovány a spravovatelné prostřednictvím stávající platformy Cisco Catalyst Center (DNA). Současně je nezbytné zajistit plnou hardwarovou i softwarovou kompatibilitu optických modulů s existujícími zařízeními Cisco, a to z důvodu zajištění spolehlivosti a podpory výrobce; z tohoto důvodu zadavatel vylučuje použití OEM nebo neoriginálního hardware. Veškerý dodaný HW i SW musí být nový, nepoužitý a určený výrobcem pro český trh. Detailní informace o předmětu veřejné zakázky obsahuje technická specifikace v příloze č. 10 zadávací dokumentace. Zadavatel má zájem zadat veřejnou zakázku v souladu s obecnými zásadami společensky odpovědného zadávání veřejných zakázek (více informací zde: www.sovz.cz) a Strategií Odpovědného veřejného zadávání Dopravního podniku hl. m. Prahy 2026-2028. Vzhledem k povaze a smyslu předmětu plnění této zakázky na dodávky zadavatel realizuje tuto zakázku s aplikací zásad odpovědného veřejného zadávání, a to jmenovitě s ohledem na: 1. umožnění přímých plateb poddodavatelům, 2. zajištění stejné doby splatnosti faktur pro poddodavatele jako pro dodavatele, 3. dodržování pracovněprávních předpisů, a to zejména, nikoliv však výlučně, předpisů upravujících mzdy zaměstnanců, pracovní dobu, dobu odpočinku mezi směnami, placené přesčasy, bezpečnost práce apod. Zadavatel dále vyžaduje zajistit férové pracovní podmínky a odpovídající úroveň bezpečnosti práce pro všechny osoby podílející se na plnění veřejné zakázky. Vybraný dodavatel je povinen zajistit splnění tohoto požadavku zadavatele i u svých poddodavatelů, 4. plnění povinností dle bodů 1 až 3 výše ve stejném rozsahu i u svých poddodavatelů ve vztahu k dalším článkům poddodavatelského řetězce. Splnění podmínek sociálně odpovědného veřejného zadávání dodavatel v zadávacím řízení prokáže předložením čestného prohlášení podle vzoru (viz příloha č. 6 zadávací dokumentace) a v rámci plnění smlouvy způsobem stanoveným v závazném návrhu smlouvy. Pokud jsou v zadávací dokumentaci uvedeny odkazy na určité dodavatele, značky nebo výrobky, resp. na patenty, vynálezy, užitné vzory, průmyslové vzory, ochranné známky nebo označení původu, je tak učiněno v zájmu přesnosti a srozumitelnosti zadávacích podmínek v souladu s § 89 odst. 5 ZZVZ (neboť stanovení požadavků zadavatele na předmět plnění bez této konkrétní specifikace by nebylo dostatečně přesné a srozumitelné). V případě užití těchto odkazů zadavatel v souladu s § 89 odst. 6 ZZVZ připouští rovnocenné řešení, které splní požadavek zadavatele, co se týče výkonu a funkce takové alternativy. Více viz ZD.
Interne Kennung: Obnova HW EoL Cisco a doplnění AP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte, 30237110 Netzwerkschnittstellen, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje právo zrušit toto zadávací řízení v souladu s § 170 ZZVZ, a to i bez splnění podmínek dle ustanovení § 127 ZZVZ. Zadavatel si dále v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo realizovat změnu v osobě dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, dojde-li k předčasnému ukončení smlouvy některým z těchto důvodů: 1) odstoupením zadavatele od smlouvy či její výpovědí pro porušení či porušování práv a povinností druhé smluvní strany z důvodu vymezených ve smlouvě či v právních předpisech; 2) odstoupením od smlouvy nebo její výpovědí z důvodů dle § 223 ZZVZ; 3) zánikem dodavatele bez právního nástupce; 4) v případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle § 82 ZZVZ, pokud zbývající dodavatelé nepřevezmou práva a povinnosti ze smlouvy v plném rozsahu. Pro účely tohoto ustanovení týkajícího se vyhrazené změny v osobě dodavatele se dodavatelem rozumí subjekt či subjekty, s nimiž zadavatel uzavřel smlouvu na plnění veřejné zakázky. V případě ukončení smlouvy s dodavatelem je zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření smlouvy dalšího účastníka zadávacího řízení, jehož nabídka byla v zadávacím řízení hodnocena jako druhá v pořadí. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek, které bylo provedeno v zadávacím řízení. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak neučinil v zadávacím řízení s ohledem na § 39 ZZVZ a posoudí, zda v nabídce nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení vybraného dodavatele dle § 48 ZZVZ (dále jen „důvody, pro které by nebylo možno uzavřít smlouvu s druhým v pořadí“). Pokud jsou naplněny důvody, pro které by nebylo možno uzavřít smlouvu s druhým v pořadí v původním zadávacím řízení, případně by druhý v pořadí smlouvu odmítl uzavřít, může zadavatel oslovit dalšího účastníka, který se při hodnocení nabídek v zadávacím řízení umístil jako další v pořadí. Tento postup může být opakován až k účastníkovi, který se umístil jako poslední v pořadí. V případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle § 82 ZZVZ je zadavatel oprávněn uzavřít smlouvu se zbývajícími dodavateli, pokud zbývající dodavatelé převezmou práva a povinnosti ze smlouvy v plném rozsahu. V případě změny dodavatele výše uvedenými postupy může dojít k tzv. povoleným změnám smlouvy, kterými jsou např. změna složení realizačního týmu, změna složení poddodavatelů, změna údajů vztahujících se k osobě nového dodavatele (kontaktní osoby, kontaktní údaje), apod. Zadavatel si dále vyhrazuje právo přiměřené změny a úpravy podmínek plnění smlouvy novým dodavatelem, zejména s ohledem na: 1) úpravu termínu plnění s ohledem na obtíže spojené s převzetím plnění smlouvy novým dodavatelem; 2) úpravu rozsahu předmětu plnění s ohledem na ty části plnění, které již byly realizovány původním dodavatelem; 3) úpravu ceny plnění, a to navýšením na hodnotu původní nabídky nového dodavatele; 4) další úpravy ceny plnění, zejména s ohledem na nutnost převzít a dokončit rozpracované plnění, nutnost převzetí záruk atd.; 5) uplatnění inflační doložky sjednané ve smlouvě s původním dodavatelem i na podmínky nového dodavatele, a to za totožných podmínek, jaké platily pro původního dodavatele; 6) další nezbytné úpravy práv a povinností vyplývajících ze smlouvy s ohledem na převzetí předmětu plnění. Více informací viz ZD.