304355-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – „Udzielenie długoterminowego kredytu dla potrzeb Gminy Wolbrom”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Udzielenie długoterminowego kredytu dla potrzeb Gminy Wolbrom”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu na sfinansowanie wkładu własnego w realizacji projektu pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 120587K” dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 do kwoty: 2.150.000 zł (słownie: dwa miliony sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie wkładu własnego w realizacji projektu pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 120587K” dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, zgodnie z uchwałą Nr XII/134/2025 Rady Miejskiej w Wolbromiu z dnia 24 kwietnia 2025 roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
Interne KennungRZP.271.2.14.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW dniu 24 kwietnia 2025r. została podjęta uchwała Rady Miejskiej w Wolbromiu Nr XII/134/2025 w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w roku 2025 z przeznaczeniem na sfinansowanie wkładu własnego w realizacji projektu pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 120587K” dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zgodnie zaś z umową o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu, wniosek o płatność wraz z wymaganymi niezbędnymi do wypłaty środków finansowych dokumentami musi nastąpić w terminie do dnia 30 czerwca 2025r. Z uwagi na graniczną datę złożenia wniosku o płatność, Zamawiający nie zdąży rozstrzygnąć postępowania o udzielenie zamówienia w przedmiocie jw. z uwzględnieniem ustawowego terminu na składanie ofert. W związku z pilną potrzebą udzielenia zamówienia Zamawiający skorzystał z przyspieszonej procedury i skrócił termin składania i otwarcia ofert do 17 dni. Należy zauważyć, iż z uwagi na fakt, że Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda część stanowi przedmiot odrębnego postępowania, szacunkowa wartość niniejszej części zamówienia nie przekracza progów unijnych, wobec czego gdyby brana pod uwagę była wartość tylko niniejszej części postępowania samodzielnie, Zamawiający mógłby wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy niż 7 dni. Mając na uwadze powyższe Wykonawcy mają odpowiedni czas na przygotowanie się do składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001