2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzedaż z dostawą i montażem oraz uruchomieniem spektrometru dichroizmu kołowego w zakresie UV-VIS z możliwością badania próbek stałych.
Beschreibung: sprzedaż z dostawą i montażem oraz uruchomieniem spektrometru dichroizmu kołowego w zakresie UV-VIS z możliwością badania próbek stałych. Przedmiot zamówienia został opisany w Załączniku A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Wykonawca dostarczy i zainstaluje przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko w miejscu określonym przez Zamawiającego. Transport krajowy i zagraniczny wraz z ubezpieczeniem, wszelkie opłaty celne, skarbowe oraz wszelkie inne opłaty - po stronie Wykonawcy. Wykonawca dołączy do oferty opis techniczny oferowanego przedmiotu zamówienia zawierający wszelkie niezbędne informacje umożliwiające ocenę zgodności oferty z opisem przedmiotu zamówienia – załącznik nr A do SWZ (tj. w szczególności karty katalogowe oferowanych urządzeń, foldery informacyjne, zestawienie zawierające określenie producenta i modelu oferowanych urządzeń, konfiguracji i parametrów w języku polskim lub języku angielskim itp.). Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia – min. 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Czas gwarancji w miesiącach stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. W okresie gwarancyjnym wykonawca zobowiązuje się zapewnić ciągłość pracy urządzenia: - Czas reakcji serwisu – maksymalnie 5 dni roboczych od momentu zgłoszenia awarii; - Czas naprawy – do 14 dni roboczych od momentu zgłoszenia awarii, do 35 dni roboczych w przypadku konieczności sprowadzenia części z zagranicy; - Okres gwarancji będzie automatycznie przedłużany na poszczególne elementy przedmiotu umowy ulega przedłużeniu o czas wykonywania ich naprawy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Wykonawca może zaoferować sprzęt o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych, spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego w załączniku nr A do SWZ. Zamawiający zastrzega, że wszystkie ewentualnie podane w SWZ bądź innym integralnym z SWZ dokumencie, nazwy własne materiałów (wyrobów) nie mają na celu naruszenia art. 99 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Należy rozumieć to jako określenie wymaganych minimalnych parametrów użytkowych, funkcjonalnych i technicznych lub standardów jakościowych. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, tzn. nie używany przed dniem dostawy oraz nie pokazywany na konferencjach i imprezach targowych, ani używany w podobny sposób. Ilekroć w treści niniejszej SWZ bądź w załącznikach do niej, Zamawiający powołuje się na jakiekolwiek normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji, Wykonawca może wykorzystać normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji w stosunku do nich równoważne.
Vorherige Bekanntmachung: 159821-2026
Interne Kennung: ZP3/7425/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433000 Spektrometer
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Sprzedaż z dostawą i montażem oraz uruchomieniem spektrometru dichroizmu kołowego w zakresie UV-VIS z możliwością badania próbek stałych
Beschreibung: Sprzedaż z dostawą i montażem oraz uruchomieniem spektrometru dichroizmu kołowego w zakresie UV-VIS z możliwością badania próbek stałych. Przedmiot zamówienia został opisany w Załączniku A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Podstawy wykluczenia: - Udział w organizacji przestępczej: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp - Korupcja: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp - Nadużycia: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp - Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. - Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp - Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. - Płatność podatków: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. - Opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. - Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. Dotyczy także art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 229 z 31.7.2014), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 111 z 8.4.2022) - Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. - Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia: dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. UWAGA - Naliczanie podatku VAT – 0% Wykonawca zobowiązuje się zastosować stawkę 0% podatku VAT na sprzęt komputerowy wskazany w Załączniku A do SWZ (jednostka centralna) pod warunkiem otrzymania od Zamawiającego, będącego placówką oświatową zamówienia, które będzie potwierdzone przez właściwy organ nadzorujący Zamawiającego zgodnie z art. 83 ust. 14 pkt 1 w związku z art. 83 ust.1 pkt 26 lit.a) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz.U. t.j. z 2025 r , poz. 775 z późn. zm.). Wykaz towarów, których dostawa musi być opodatkowana stawką VAT 0%: zestawy komputerów stacjonarnych, jednostki centralne komputerów, monitory, drukarki, skanery, serwery, urządzenia do braila itd. (na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm. – art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a, wykaz sprzętu załącznik nr 8 do ustawy). Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, z zastrzeżeniem: na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia przez Wykonawcę Opisu technicznego (rozdz. 9 pkt 9.1. 3.) w języku angielskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym innym niż język angielski, są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.