304804-2026 - Wettbewerb
Polen – Röntgengeräte – Dostawa specjalistycznej aparatury diagnostycznej RTG wraz z adaptacją pomieszczenia Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Zakładzie Karnym w Płocku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa specjalistycznej aparatury diagnostycznej RTG wraz z adaptacją pomieszczenia Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Zakładzie Karnym w Płocku
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznej aparatury diagnostycznej, montaż i uruchomienie aparatu RTG stacjonarnego kostno – płucnego z lampą RTG na kolumnie podłogowej z ramieniem typu U, aparatu RTG stomatologicznego wraz z kompletną usługą serwisową gwarancyjną oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego, a także przystosowaniem - adaptacją pomieszczenia, zgodnie z opisem prac dostosowawczych zawartych w Załączniku nr 1 B stanowiącym załącznik do Formularza Oferty, który jest Załącznikiem nr 1 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, minimalne wymagania, parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe, jakie muszą spełniać urządzenia i wyposażenie oraz zakres prac adaptacyjnych pomieszczenia oraz czynności niezbędne do instalacji i uruchomienia urządzeń zawarte są w powyższym załączniku.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 4 ustawy pzp, zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1 jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznej aparatury diagnostycznej, montaż i uruchomienie aparatu RTG stacjonarnego kostno – płucnego z lampą RTG na kolumnie podłogowej z ramieniem typu U, aparatu RTG stomatologicznego wraz z kompletną usługą serwisową gwarancyjną oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego, a także przystosowaniem - adaptacją pomieszczenia, zgodnie z opisem prac dostosowawczych zawartych w Załączniku nr 1 B stanowiącym załącznik do Formularza Oferty, który jest Załącznikiem nr 1 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, minimalne wymagania, parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe, jakie muszą spełniać urządzenia i wyposażenie oraz zakres prac adaptacyjnych pomieszczenia oraz czynności niezbędne do instalacji i uruchomienia urządzeń zawarte są w powyższym załączniku. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi, np. wynikiem udzielonych wyjaśnień na zapytania Wykonawców. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: a) dostarczenia aparatury medycznej stanowiącej przedmiot zamówienia wraz z wymaganymi w SWZ dokumentami. Wykonawca przechowuję przedmiot zamówienia na swój koszt i ryzyko, do czasu docelowego montażu w siedzibie Zamawiającego; b) wykonania adaptacji pomieszczenia; c) montażu, instalacji i uruchomienia aparatury medycznej; d) przeprowadzenia instruktażu personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i racjonalnej eksploatacji dostarczonej aparatury medycznej; e) dostarczenia wraz z aparaturą medyczną instrukcji obsługi w języku polskim, paszportów technicznych, kart gwarancyjnych, dokumentacji technicznej niezbędnej do prawidłowej eksploatacji aparatury, zasad świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie pogwarancyjnym, wykazu materiałów zużywalnych wykorzystywanych w bieżącej eksploatacji przedmiotu umowy, pozostałej dokumentacji wymaganej prawem, realizacji pozostałych warunków określonych w SWZ; f) uzyskania decyzji właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie albo uzyskanie oświadczenia właściwego organu, że ni zgłasza on sprzeciwu przystąpienia do użytkowania (w zależności od wymach]gań prawnych); 2. Wykonawca oświadcza, że w zakresie dostawy: stacjonarnego aparatu RTG z ramieniem U oraz aparatu RTG stomatologicznego: a) dostarczony przedmiot umowy jest fabrycznie nowy – Rok produkcji: nie wcześniej niż 2026, b) sprzęt medyczny jest kompletny, posiada wszystkie podzespoły, części i materiały niezbędne do uruchomienia i prawidłowego zgodnego z SWZ użytkowania, c) przedmiot umowy spełnia wymogi Zamawiającego, określone w SWZ wraz z załącznikami. d) przedmiot umowy został wprowadzony do obrotu i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (t. j. Dz. U. 2022 poz. 974) jak również oznaczony znakiem CE; e) oferowane urządzenia i wyposażenie muszą być nieużywane, pozbawione wszelkich wad fabrycznych i prawnych, a także sprawne oraz kompletne tj. gotowe do użycia po zainstalowaniu zgodnie z ich przeznaczeniem bez dokonywania dodatkowych inwestycji, zakupów elementów i akcesoriów po stronie Zamawiającego. Dostarczone urządzenia i wyposażenie ani ich części składowe nie mogą być rekondycjonowane, a także wcześniej nie mogło służyć jako przedmiot wystaw bądź prezentacji; f) Zamawiający wymaga, aby oferowany sprzęt pozbawiony był blokad serwisowych, które po upływie gwarancji utrudniałyby pracownikom technicznym lub innemu wykonawcy usług serwisowych, niż tzw. autoryzowany serwis producenta ostęp do urządzeń lub ich elementów i ich serwisowanie przez inny niż Wykonawca umowy podmiot, w przypadku nie korzystania przez Zamawiającego z serwisu pogwarancyjnego Wykonawcy (dotyczy wykonywania przeglądów, napraw z wymianą części, instalacji urządzeń peryferyjnych, akcesoriów, przystawek, itp.) na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umownych.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje wznowień oraz opcji