See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af totalrådgivning til etablering af fjernvarmenet Lynæs
Beschreibung: Udbuddet vedrører Udbud af totalrådgivning i forbindelse med etablering af fjernvarmenet til og i Lynæs, ejet og driftet af Hundested Varme ApS. Udbuddet omfatter bl.a.: VVM-screening Projektering af fjernvarmeledninger Udarbejdelse af udbudsmateriale af etablering af fjernvarmeprojekt til entreprenører Styring udbudsprocessen Udarbejdelse af tildelingsnotat Projektledelse, byggeledelse og tilsyn under udførelse Dialog om tilslutning med grundejere Deltagelse i diverse møder Ansøgning og indhentning af alle nødvendige tilladelser
Vorherige Bekanntmachung: 32404-2026
Interne Kennung: 614633
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322200 Planung von Rohrleitungen, 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Varigheden kan forlængelse hvis projektet forsinkes og at der også er rådgivning efter aflevering (fx 1 års gennemgang).