305159-2026 - Wettbewerb
Polen – Chirurgische Implantate – Dostawa do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej
Beschreibung1. Przedmiotem przetargu jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, ul. Kamieniec 10 implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Endoproteza bezcementowa stawu biodrowego z opcją rewizyjną – w ilości 160 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.13 SWZ, 2) Endoproteza cementowana stawu biodrowego – w ilości 50 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.14 SWZ, 3) Endoproteza kłykciowa stawu kolanowego – cementowana – w ilości 30 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.15 SWZ, 4) Anatomiczna endoproteza stawu kolanowego typu medial pivot – cementowana – w ilości 50 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.16 SWZ, 5) Endoproteza kłykciowa stawu kolanowego – bezcementowa – w ilości 20 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.17 SWZ, 6) Anatomiczna endoproteza stawu kolanowego typu medial pivot – bezcementowa – w ilości 20 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.18 SWZ, 7) Endoproteza jednoprzedziałowa stawu kolanowego bezcementowa i cementowana – w ilości 60 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.19 SWZ, 8) Endoproteza bipolarna cementowana stawu biodrowego – w ilości 40 sztuki, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.20 SWZ, 9) Panewka dwumobilna, bezcementowa i cementowana stawu biodrowego – w ilości 30 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.21 SWZ, 10) Gwoździe blokowane śródszpikowe – w ilości 180 sztuk, System dynamicznych śrub typu DHS i typu DCS – w ilości 60 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.22 SWZ, 11) System stabilizacji kostnej płytkowej typu AO – w ilości 1 110 sztuk, Groty, gwoździe i druty – w ilości 250 sztuk, Pręty śródszpikowe Endera – w ilości 80 sztuk, Pręty śródszpikowe dla dzieci – w ilości 60 sztuk, Wkręty kaniulowane – w ilości 120 sztuk, Klamry kostne – w ilości 10 sztuk, Płytki rekonstrukcyjne do złamań miednicy – w ilości 50 sztuk, Płytki rekonstrukcyjne różnych rozmiarów – w ilości 160 sztuk, Wkręty typu Herbert – w ilości 60 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.23 SWZ, 12) Zestaw do stabilizacji zewnętrznej złamań kości miednicy typu C-clamp – w ilości 1 kompletu, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.24 SWZ, 13) System stabilizacji kostnej płytkowej typu LCP i LISS – w ilości 100 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.25 SWZ, 14) System stabilizacji przy operacjach rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego – w ilości 225 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.26 SWZ, 15) Implanty używane przy operacjach artroskopowych stawu barkowego – w ilości 70 sztuk, Taśma z materiału plecionego – w ilości 20 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.27 SWZ, 16) Płytka klinowa blokująca – w ilości 20 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.28 SWZ, 17) Implanty artroskopowe do szycia łąkotki: Dwie igły połączone nicią 2.0 – w ilości 10 sztuk, Dwa miękkie, poliestrowe implanty do szycia łąkotki, połączone nicią 2.0 – w ilości 30 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.29 SWZ, 18) Bezkomórkowy implant tkanki chrzęstno-kostnej – w ilości 40 sztuk, wg zestawienia minimalnych parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych określonych w punkcie 4.30 SWZ, z podziałem na 18 (osiemnaście) Pakietów, których podział oraz szczegółowy zakres został przedstawionych powyżej. 2. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 3. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do niniejszej SWZ.
Interne KennungZP/17/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33184100 Chirurgische Implantate
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet - nr 1
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Endoproteza bezcementowa stawu biodrowego z opcją rewizyjną – w ilości 160 sztuk: a) Trzpień w dwóch płaszczyznach posiadający kształt klina zwężający się dystalnie. Bezcementowy. Spłaszczony w celu zwiększenia stabilności rotacyjnej, samocentrujący się w kanale szpikowym (nie wymaga centralizera). Trzpień w 10 rozmiarach od 6 do 20mm, tytanowy pokryty tytanową okładziną napylaną próżniowo w 1/3 w części bliższej, opcjonalnie dodatkowo nano warstwą hydroksyapatytu. Stożek 12/14. Trzpień w wersji standard i high offset. lub Trzpień - ze stopu tytanu, prosty, bezcementowy, przynasadowy zwężający się w kierunku dystalnym, posiadający geometrię klina w dwóch płaszczyznach, w przekroju o kształcie prostokątnym z zaokrąglonymi krawędziami, z kanałem po obu stronach, pokryty powłoką porowatego tytanu (w części bliższej) z hydroksyapatytem lub porowatym tytanem (w części bliższej) z Si-DLC, kąt nachylenia szyjki α = 135° oraz α = 125°, o stożku 12/14, trzpień w min. 11 rozmiarach. Możliwość obrazowania metodą MRI; – 110 sztuk; b) Trzpień w dwóch płaszczyznach posiadający kształt klina zwężający się dystalnie. Bezcementowy. Spłaszczony w celu zwiększenia stabilności rotacyjnej, samocentrujący się w kanale szpikowym (nie wymaga centralizera). Trzpień krótki – przynasadowy w 10 rozmiarach od 6 do 20mm, tytanowy pokryty tytanową okładziną napylaną próżniowo w 2/3 w części bliższej, opcjonalnie dodatkowo nano warstwą hydroksyapatytu. Stożek 12/14. Trzpień w wersji standard i high offset. Możliwość obrazowania metodą MRI – 40 sztuk; c) Trzpień do implantacji bezcementowej, tytanowy. Przekrój trzpienia okrągły, zaopatrzony w antyrotacyjne żeberka typu Wagner. Rozmiar determinowany przez średnicę w części bliższej od 13 do 24mm w postępie, co 1 mm. Dwie wersje kąta szyjkowo-trzonowego: 125 st., 135 st. Konstrukcja trzpienia umożliwia dowolne ustawienie ante oraz retrowersji. W instrumentarium pełen zestaw trzpieni przymiarowych. Możliwość obrazowania metodą MRI – 10 sztuk; d) Panewka tytanowa press-fit. Powierzchnia panewki szorstka, porowata, pokryta regularnie występującymi ząbkami ułatwiającymi pierwotne ufiksowanie i późniejszą osteointegrację. Panewka w wersji z otworami na śruby i bez otworów. Istnieje możliwość zastosowania tytanowych zaślepek niewykorzystanych otworów do śrub. Rozmiary panewek od 42 do 68 mm. Możliwość obrazowania metodą MRI – 160 sztuk; e) Wkładka polietylenowa (XLPE, UHMWPE, wysoko usieciowiony polietylen) o zwiększonej odporności na ścieranie w wersji standardowej i asymetryczna z okapem/nawisem 15 stopni dla głów 28, 32, 36 mm – 160 sztuk; f) Głowa ceramiczna wykonana z nanokompozytu tlenku glinu i tlenku cyrkonu o średnicy 28 mm, 32 mm lub 36 mm w czterech długościach szyjki – 20 sztuk; g) Głowa metalowa wykonana ze stopu CoCr lub CoCrMo o średnicy 28, 32 lub 36 mm w czterech długościach szyjki – 140 sztuk; h) Wkręty panewkowe o średnicy 6,5 mm i długościach od 15 do 80 mm – 40 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 1
LosLOT-0002
TitelPakiet - nr 2
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Endoproteza cementowana stawu biodrowego – w ilości 50 sztuk: a) Trzpień kobaltowo‐chromowy prosty, mający w dwóch płaszczyznach kształt klina, bezkołnierzowy, cementowany, zwężający się dystalnie, stożek 12/14 samocentrujący się w kanale szpikowym, dostępny w 6 rozmiarach. lub Trzpień stalowy, wysokopolerowany, bezkołnierzowy, w przekroju o podwójnym stożku z centralizerem, szyjka 12/14, w 9 rozmiarach: 5 standardowych i 4 tzw. wąskich. - 50 sztuk; b) Głowa wykonana ze stopu CoCr lub CoCrMo o średnicy 28 mm, 32 mm lub 36 mm w minimum czterech długościach szyjki. lub Głowa metalowa Cocr w rozmiarze 28mm - 32mm, 36mm i w minimum 4 długościach szyjki. - 50 sztuk; c) Panewka polietylenowa typu Műllera wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości ze znacznikiem rentgenowskim, średnica wewnętrzna 28 mm, 32 mm lub 36 mm, średnica zewnętrzna od minimum 44 mm do minimum 58 mm, zmienna co 2 mm. lub Panewka polietylenowa, standardowa i z 10 stopniowym okapem, w rozmiarach od 44 do 60 mm ze skokiem co 2 mm, możliwość zastosowania głów o średnicy 36 mm od panewki o rozmiarze 56 mm, panewka z zewnętrznymi wypustami zapewniającymi jednolity płaszcz cementu wokół panewki o grubości 2 mm, na obrzeżu dodatkowy mankiet powodujący lepszą presuryzację cementu, wbudowany znacznik RTG. - 50 sztuk; d) Korek polietylenowy do protezy cementowej w co najmniej 5 rozmiarach. lub Korek do kanału – w dwóch rozmiarach, kształt pozwala na dopasowanie go do nierówności kanału szpikowego oraz pomaga zablokować przepływ cementu i zapewnia optymalną stabilność podczas sprężania cementu. - 50 sztuk; e) Cement kostny z antybiotykiem (gentamycin) pakowany 2x40 g, kontrastowany dwutlenkiem cyrkonu, barwiony chlorofilem, sterylizowany tlenkiem etylenu - 50 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 2
LosLOT-0003
TitelPakiet - nr 3
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Endoproteza kłykciowa stawu kolanowego – cementowana – w ilości 30 sztuk: a) Endoproteza kłykciowa tylnie związana (opcjonalnie wersja zachowująca tylne więzadło krzyżowe), modularna ‐ trzyczęściowa. Komponent udowy anatomiczny (prawy i lewy) ze stopu CoCr w minimum 9 rozmiarach cementowany. Komponent piszczelowy endoprotezy całkowitej stawu kolanowego ze stopu CoCr w minimum 7 rozmiarach cementowany. Wkładka stawowa z polietylenu w minimum 6 grubościach blokowana w tacy piszczelowej. Możliwość śródoperacyjnego wyboru wkładki: wkładki zachowującej PCL, wkładki z tylną stabilizacją, wkładki z dodatkową stabilizacją więzadeł pobocznych. Cement kostny z dwoma antybiotykami. Jednorazowe ostrze do piły. System kolana pierwotnego kompatybilny z systemem rewizyjnym - 30 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 3
LosLOT-0004
TitelPakiet - nr 4
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Anatomiczna endoproteza stawu kolanowego typu medial pivot – cementowana – w ilości 50 sztuk: a) Komponent udowy, cementowany, wykonany ze stopu CoCrMo, anatomiczny (prawy, lewy), w 8 rozmiarach dla każdej ze stron, Element wykonany zgodnie z filozofią medial - pivot, pozwalającej na odwzorowanie anatomicznego ruchu kolana. Komponent posiadający sferyczną geometrię, tj. identyczny promień strzałkowy i czołowy, dostępny także w wersji z powłoką redukującą ryzyko wystąpienia objawów alergicznych na jony (Co, Cr). Element piszczelowy, cementowany, anatomiczny (prawy, lewy), wykonany ze stopu CoCr, w 11 rozmiarach dla każdej ze stron, z wbudowanym tyłopochyleniem, ułatwiającym zgięcie. Dostępny także w wersji z powłoką redukującą ryzyko wystąpienia objawów alergicznych na jony (Co, Cr). Wkładka polietylenowa typu CS, wykonana z wysokousieciowanego polietylenu, anatomiczna (prawa, lewa), w min. 15 rozmiarach oraz 6 grubościach - 50 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 4
LosLOT-0005
TitelPakiet - nr 5
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Endoproteza kłykciowa stawu kolanowego – bezcementowa – w ilości 20 sztuk: a) Endoproteza kłykciowa tylnie związana (opcjonalnie wersja zachowująca tylne więzadło krzyżowe), modularna ‐ trzyczęściowa. Komponent udowy anatomiczny (prawy i lewy) ze stopu CoCr w minimum 9 rozmiarach bezcementowy oraz wersja antyalergiczna. Komponent piszczelowy endoprotezy całkowitej stawu kolanowego ze stopu CoCr w minimum 7 rozmiarach bezcementowy modularny składający się z tacy piszczelowej. Wkładka stawowa z polietylenu w minimum 6 grubościach blokowana w tacy piszczelowej. Możliwość śródoperacyjnego wyboru wkładki: wkładki zachowującej PCL, wkładki z tylną stabilizacją, wkładki z dodatkową stabilizacją więzadeł pobocznych. Jednorazowe ostrze do piły. System kolana pierwotnego kompatybilny z systemem rewizyjnym - 20 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 5
LosLOT-0006
TitelPakiet - nr 6
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Anatomiczna endoproteza stawu kolanowego typu medial pivot – bezcementowa – w ilości 20 sztuk: a) Komponent udowy, bezcementowy, wykonany ze stopu CoCrMo z porowatą powierzchnią od wew. strony implantu umożliwiającą osteointegrację implantu z kością, anatomiczny (prawy, lewy), w 8 rozmiarach dla każdej ze stron. Element wykonany zgodnie z filozofią medial - pivot, pozwalającej na odwzorowanie anatomicznego ruchu kolana. Komponent posiadający sferyczną geometrię, tj. identyczny promień strzałkowy i czołowy. Kompatybilny zarówno z tacą piszczelową cementowaną jak i bezcementową. Element piszczelowy, bezcementowy, anatomiczny (prawy, lewy), wykonany z komercyjnie czystego, gąbczastego tytanu umożliwiającą osteointegrację kości z implantem, w 8 rozmiarach dla każdej ze stron, z wbudowanym tyłopochyleniem, ułatwiającym zgięcie. Keel antyrotacyjny wykonany ze stopu tytanu, montowany do tacy piszczelowej bezśrubowo na zatrzask. Wkładka polietylenowa typu CS, wykonana z wysokousieciowanego polietylenu, anatomiczna (prawa, lewa), w min. 15 rozmiarach oraz 6 grubościach - 20 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 6
LosLOT-0007
TitelPakiet - nr 7
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Endoproteza jednoprzedziałowa stawu kolanowego bezcementowa i cementowana – w ilości 60 sztuk: a) Endoproteza jednoprzedziałowa cementowana stawu kolanowego w wersji przyśrodkowej i bocznej. Komponent udowy ze stopu CoCr w minimum 5 rozmiarach. Komponent piszczelowy ze stopu CoCr w minimum 7 rozmiarach anatomiczny (prawy i lewy) - 50 sztuk; b) Endoproteza jednoprzedziałowa bezcementowa i antyalergiczna stawu kolanowego w wersji przyśrodkowej i bocznej. Komponent udowy ze stopu CoCr w minimum 5 rozmiarach. Komponent piszczelowy ze stopu CoCr w minimum 7 rozmiarach anatomiczny (prawy i lewy) - 10 sztuk; c) Wkładka polietylenowa typu mobile bearing w minimum 7 wysokościach, anatomiczna (lewa lub prawa) do poz. 1 i 2 - 60 sztuk; d) Trójpak ostrzy niezbędny do wykonania protezy jednoprzedziałowej - 60 sztuk; e) Cement kostny z antybiotykiem (gentamycin) pakowany 2x40 g, kontrastowany dwutlenkiem cyrkonu, barwiony chlorofilem, sterylizowany tlenkiem etylenu - 50 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 7
LosLOT-0008
TitelPakiet - nr 8
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Endoproteza bipolarna cementowana stawu biodrowego – w ilości 40 sztuki: a) Trzpień - ze stopu tytanu, prosty, cementowany, zwężający się w kierunku dystalnym, posiadający geometrię klina w dwóch płaszczyznach, w przekroju o kształcie prostokątnym z zaokrąglonymi krawędziami, z kanałem po obu stronach, wysokopolerowany, kąt nachylenia szyjki 135° o stożku 12/14, trzpień dostępny w 11 rozmiarach o długościach od 130 mm do 160 mm. lub Trzpień stalowy, wysokopolerowany, bezkołnierzowy, w przekroju o podwójnym stożku z centralizerem, szyjka 12/14, w 9 rozmiarach: 5 standardowych i 4 tzw. wąskich. lub Trzpień - ze stopu tytanu, prosty, cementowany, zwężający się w kierunku dystalnym, posiadający geometrię klina w dwóch płaszczyznach, w przekroju o kształcie prostokątnym z zaokrąglonymi krawędziami, z kanałem po obu stronach, wysokopolerowany, kąt nachylenia szyjki α = 135° oraz α = 125°, o stożku 12/14, trzpień dostępny w 11 rozmiarach o długościach od 128mm do 165mm. - 40 sztuk; b) Głowa bipolarna – komplet składający się z czaszy wykonanej ze stali implantacyjnej lub ze stopu kobaltowo-chromowo-molibdenowego oraz wkładu i pierścienia z polietylenu wysokousieciowanego o wysokiej gęstości UHMWPE dostępny w 17 rozmiarach od 44 do 60 (co 1 mm) dla głowy fi 28 mm. lub Głowa bipolarna monoblok w rozmiarze od 37mm do 60mm. - 40 sztuk; c) Głowa metalowa CoCrMo, stożek 12/14, głowa fi 28 o pięciu długościach szyjki (S; M; L; XL; XXL). lub Głowa metalowa Cocr w rozmiarze 28mm - w 5 długościach - 40 sztuk; d) Cement kostny z antybiotykiem (gentamycin) pakowany 1x40 g, kontrastowany dwutlenkiem cyrkonu, sterylizowany tlenkiem etylenu - 40 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 8
LosLOT-0009
TitelPakiet - nr 9
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Panewka dwumobilna, bezcementowa i cementowana stawu biodrowego – w ilości 30 sztuk: a) Bezcementowa panewka antyluksacyjna dwumobilna w rozmiarach 44‐64 mm na całej powierzchni pokryta hydroksyapatytem, posiadająca w przedniej części wargę bez pokrycia hydroksyapatytem w celu zabezpieczenia tkanek miękkich, oraz wzdłużne rowki wokół swego obwodu zapewniające lepszą pierwotną stabilizację - 10 sztuk; b) Cementowa panewka antyluksacyjna dwumobilna w rozmiarach 44‐60 mm - 20 sztuk; c) Cement kostny z antybiotykiem (gentamycin) pakowany 1x40 g, kontrastowany dwutlenkiem cyrkonu, barwiony chlorofilem, sterylizowany tlenkiem etylenu - 20 sztuk; d) Wkładka polietylenowa niezatrzaskująca się w czaszy panewki (poruszająca się swobodnie), umożliwiająca zatrzaśnięcie głowy metalowej 22,22 lub 28 mm w zależności od wielkości zewnętrznej czasz - 30 sztuk. 2. Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 9
LosLOT-0010
TitelPakiet - nr 10
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Gwoździe blokowane śródszpikowe – w ilości 180 sztuk: Gwoździe blokowane śródszpikowe z możliwością kompresji oraz celowania dystalnych śrub z ramienia zewnętrznego (montowanego na gwoździu) do zespalania złamań, (komplet obejmujący gwóźdź śródszpikowy oraz 4 śruby blokujące). Wykonane z tytanu wraz z instrumentarium przyjaznym dla operatora: a) Kości ramiennej: Wielopłaszczyznowy do zaopatrywania złamań bliższego końca kości ramiennej z możliwością umieszczenie śrub w głowie kości ramiennej, gwoździe proste antero i retrograde w zakresie długości 180-400 mm - 20 sztuk; b) Kości udowej: Proste, rekonstrukcyjne i/lub uniwersalne antero i retrograde z możliwością założenia śruby nasadowej kompresyjnej - 40 sztuk; c) Kości piszczelowej: Prosty, rekonstrukcyjny, odpiętowy - 80 sztuk; d) Gwóźdź typu “gamma”: Z dodatkowym zabezpieczeniem pinami derotacyjnym 4,0mm (możliwość blokowania pinów śrubą kompensacyjną) oraz kątem szyjkowym 125-135 st. - 30 sztuk; e) Kości udowej: Wsteczny (odkolanowy) z możliwością założenia śruby kompresyjnej kłykciowej - 10 sztuk. 2) System dynamicznych śrub typu DHS i typu DCS – w ilości 60 sztuk: System dynamicznych śrub do zespalania złamań bliższej i dalszej nasady kości udowej (komplet śruba, płytka i śruba kompresyjna) a) Typu DHS - 50 sztuk; b) Typu DCS - 10 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 10
LosLOT-0011
TitelPakiet - nr 11
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) System stabilizacji kostnej płytkowej typu AO – w ilości 1 110 sztuk: a) Wkręty do kości korowej - 500 sztuk; b) Wkręty do kości gabczastej - 120 sztuk; c) Wkręty do kości drobnych - 100 sztuk; d) Wkręty kostkowe samogwintujące - 80 sztuk; e) Podkładki pod wkręty - 100 sztuk; f) Płytki wąskie (grubość 2,5 mm i 4,0 mm) - 60 sztuk; g) Płytki szerokie (grubość 2,5 mm i 4,5 mm) - 20 sztuk; h) Płytki samodociskowe wąskie - 30 sztuk; i) Płytki samodociskowe szerokie - 20 sztuk; j) Płytki rynnowe (standardowe i małe) - 20 sztuk; k) Płytki do kości drobnych - 40 sztuk; l) Płytki różnokształtne: T, Y, L - 20 sztuk. 2) Groty, gwoździe i druty – w ilości 250 sztuk: a) Druty Kirschnera - 160 sztuk; b) Groty Steinmanna - 40 sztuk; c) Groty Schanza - 30 sztuk; d) Druty do stabilizacji odłamów - 20 sztuk. 3) Pręty śródszpikowe Endera – w ilości 80 sztuk: a) Gładkie - 20 sztuk; b) Moletowane - 60 sztuk. 4) Pręty śródszpikowe dla dzieci wygięte i proste tytanowe o średnicy od 1,5 - 4,0 wraz z nakrętkami zabezpieczającymi koniec gwoździa przez przemieszczeniem – w ilości 60 sztuk, 5) Wkręty kaniulowane tytanowe o średnicy 4,5 oraz 7 mm – w ilości 120 sztuk, 6) Klamry kostne – w ilości 10 sztuk, 7) Płytki rekonstrukcyjne do złamań miednicy – w ilości 50 sztuk, 8) Płytki rekonstrukcyjne różnych rozmiarów (różniące się długością i ilością otworów) – w ilości 160 sztuk, 9) Wkręty typu Herbert tytanowe kaniulowane samowiercące i samogwintyjące o średnicy: 3,0-4,5 i 6,5-7,5 mm lub 3,0/3,5; 4,5/5,0 i 6,5/7,5 mm – w ilości 60 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 11
LosLOT-0012
TitelPakiet - nr 12
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Zestaw do stabilizacji zewnętrznej złamań kości miednicy typu C-clamp – w ilości 1 kompletu. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 12
LosLOT-0013
TitelPakiet - nr 13
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) System stabilizacji kostnej płytkowej typu LCP i LISS – w ilości 100 sztuk: a) System stabilizacji kostnej płytkowej typu LCP i LISS z otworami blokująco-kompresyjnymi (komplety: wkręty i płytki). Implanty oraz śruby blokowane z gwintem stożkowym i korowe wykonane z tytanu, anatomiczne dla danej kości tj.: bliższego końca kości ramiennej, dalszego końca kości ramiennej przyśrodkowa i tylno-boczna, tylna, końca dalszego kości promieniowej bliższego końca kości łokciowej, trzonów kości długich przedramienia proste, wąskie, szerokie do złamania trzonów kości długich ramiennej, udowej i piszczelowej, trzonu obojczyka od góry oraz od przodu, końca barkowego obojczyka, drobnych kości ręki, złamania końca dalszego kości udowej, bliższego końca kości piszczelowej bocznej i przyśrodkowej z możliwością położenia również przyśrodkowo-tylnego implantu, końca dalszego kości piszczelowej przyśrodkowa, przednio-boczna, kostki bocznej, drobnych kości stóp, operacji rekonstrukcyjnych w obrębie stóp - 100 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 13
LosLOT-0014
TitelPakiet - nr 14
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) System stabilizacji przy operacjach rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego – w ilości 225 sztuk: a) Śruby interferencyjne kaniulowane, biowchłanialne i/lub osteokondukcyjne i/lub kompozytowe od 7 do 11 i długości 20-30mm - 100 sztuk; b) Mocowania typu endo-button na stałej długości pętli - 50 sztuk; c) Mocowania typu endo-button samozaciskowej, regulowanej i bezwęzłowej - 50 sztuk; d) Mocowania typu endo-button o przedłużonej płytce samozaciskowej, regulowanej i bezwęzłowej - 5 sztuk; e) Śruba interferncyjna tytanowa średnica 7-11 mm, długość 20-30 mm - kaniulowana, gwint na całej długości lub z zaokrągloną głową - 20 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 14
LosLOT-0015
TitelPakiet - nr 15
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Implanty używane przy operacjach artroskopowych stawu barkowego tj.: rekonstrukcji ścięgien oraz leczenia niestabilności (komplety) – w ilości 70 sztuk: a) Tytanowe śruby kotwicowe do stożka rotatorów, stożkowe osadzone na jednorazowym wprowadzaczu zakończonym rękojeścią, zaopatrzone w 2 nici o grubości #2. Nici w dwóch kolorach, poprowadzone w dwóch niezależnych oczkach śruby kotwicowej, średnica zewnętrzna gwintu 5.0mm i 6.5mm - 30 sztuk; b) Kotwica niciowa z plecionki polyestrowej, dedykowana do leczenia niestabilności/stożka rotatorów, średnica 1.4-2.3mm, kodowana kolorem białym lub czarnym, zaopatrzona w jedną lub dwie wzmocnione nici typu #2 Force Fiber, głębokość kanału 21mm uzyskiwana poprzez wiertło wielorazowe lub jednorazowe oraz celowniki proste i kątowe kodowane kolorem białym lub czarnym, średnica po implementacji 3.0-4.0mm - 30 sztuk; c) Kotwica z niciowa z plecionki polyestrowej, wbijana, średnica 2.3mm, zaopatrzona w dwie wzmocnione nici typu#2 Force Fiber, implementowana bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. lub Miękka kotwica do naprawy stożka rotatorów, wykonaną z plecionki poliestrowej, na sterylnym podajniku, średnica 2,9mm. Dwie różnokolorowe, wzmocnione nici. - 20 sztuk; d) Kotwica wykonana z PEEK, 4.5mm-5.5mm, w opcji bezwęzłowej (4.5mm) lub wkręcanej i kaniulowanej, zaopatrzonej w dwie wzmocnione nici typu#2 Force Fiber (5.5mm) - 10 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 15
LosLOT-0016
TitelPakiet - nr 16
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Płytka klinowa blokująca – w ilości 20 sztuk: a) Płytka klinowa blokująca do otwartej osteotomii korekcyjnej części bliższej kości piszczelowej, dystansowa, przednia lub przyśrodkowa. Otwory blokowane z gwintem stożkowym. Śruby blokowane w płytce 5,0 samogwintującej z gniazdem sześciokątnym lub gwiazdkowym. Śruby blokowane wkręcane za pomocą śrubokręta dynamometrycznego 4,0Nm. Wysokość klina od 3mm do 17,5 mm. W skład kompletu wchodzi: płytka 1 sztuka + wkręty blokowane 4 sztuki - 20 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 16
LosLOT-0017
TitelPakiet - nr 17
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Implanty artroskopowe do szycia łąkotki: a) System do szycia łąkotki typu inside-outside. Dwie igły połączone nicią o wysokiej wytrzymałości 2.0 - 10 sztuk; b) System do szycia łąkotki typu All-inside. Dwa miękkie, poliestrowe implanty do szycia łąkotki, połączone nicią 2.0. System bezwęzłowy, mocowanie typu ziploop. Podajnik ołówkowy z ogranicznikiem głębokości penetracji igły 10-18mm. Prowadnica metalowa prosta lub zakrzywiona zakończona igłą o śr. 1,6 mm - 30 sztuk. 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 17
LosLOT-0018
TitelPakiet - nr 18
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszej części postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawy polegające na sukcesywnym dostarczaniu przez wykonawcę, do Szpitala Powiatowego w Zakopanem implantów ortopedycznych do zastosowania w operacjach chirurgii urazowo – ortopedycznej, obejmujących: 1) Bezkomórkowy implant tkanki chrzęstno-kostnej z wysokiej czystości HA (kwas hialuronowy) i PGA (poliglikolid), walcowaty/okrągły o średnicy 20-30mm i grubości 2-3mm, biokompatybilny i bioabsorbowalny – w ilości 40 sztuk 2. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia i ciągłego utrzymywania u Zamawiającego depozytu w minimalnej ilości 1 sztuki każdego z oferowanego asortymentu będącego przedmiotem umowy (pełen zakres rozmiarów wymaganych przez Zamawiającego każdego elementu przedmiotu zamówienia). Szczegółowe warunki depozytu (przechowania) zostały uregulowane w postanowieniach § 4 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, że warunkiem koniecznym, niezbędnym udziału w niniejszym postępowaniu jest nieodpłatne użyczenie przez wykonawcę zamawiającemu na czas obowiązywania umowy napędów ortopedycznych oraz instrumentarium przystosowanego do klasycznej oraz mini-inwazyjnej techniki operacyjnej z dostępu przedniego, międzymięśniowego. 4. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wymagane aktualnymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. 5. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producenta w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 6. Zamawiający zastrzega, że realizacja dostaw przez czas trwania umowy będzie się odbywać sukcesywnie na postawie zamówień częściowych składanych przez Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Zakopanem za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 7. Zamawiający informuje, że podana powyżej w punkcie 1 powyżej SWZ ilość poszczególnych implantów ortopedycznych będący przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy może ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. 8. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie produktu o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, a nie zakup implantów konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 9. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungPakiet - nr 18