305234-2026 - Wettbewerb
Finnland – Bauarbeiten – SR-urakka, Uudisrakennus, Helsinki, Heka Honkasuo Perhosenkierto 29
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SR-urakka, Uudisrakennus, Helsinki, Heka Honkasuo Perhosenkierto 29
Beschreibung: Hankinnan kohteena on asuinkerrostalojen suunnittelu ja rakentaminen Helsingin Kaarelaan kiinteähintaisena SR-urakkana sisältäen kokonaissuunnittelun ja rakennusteknisten töiden lisäksi kaikki LVISA-työt. SR-urakkaan lukeutuu: - Tontti 33367/1, Heka Honkasuo Perhosenkierto 29 Suunnittelutyö voidaan aloittaa esisopimuksen allekirjoituksen jälkeen. Rakennustyön arvioitu alkamisajankohta on 10/2027. Rakennukset voidaan poikkeamispäätösmenettelyllä toteuttaa myös hybridirakenteisina, kun rakennusten hiilijalanjälki on SR-urakkaohjelman liitteessä nro 24 esitetyillä laskentamenetelmillä voitu osoittaa täyttyvän. Hankintaa ei jaeta osiin, sillä usean toimittajan malli tuottaisi epätarkoituksenmukaisen sopimuskokonaisuuden aikataulunhallinnan sekä töiden yhteensovittamisen kannalta.
Interne Kennung: 2825001090
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000